language

Akták:

Festménykölcsönzések a Szépművészetiből highlight_off

Személyek:

Kertész Balázs highlight_off

Festménykölcsönzések a Szépművészetiből

Festménykölcsönzések a Szépművészetiből

2016. februárjában az Átlátszó írta meg, hogy a Szépművészeti Múzeumból 10 értékes, antik festményt kölcsönöztek abba a Szerb utca 9-ben lévő lakásba, ahol a hírek szerint Habony Árpád volt anyósa bérel, és ahol a tanácsadó is él. A sokáig titkolt szerződést, melyet a Halkó Gabriella és Jáksó László tulajdonában lévő Brand Lab Kft.-vel kötött a múzeum, csak a bíróság jogerős döntése után adták ki. A 300 milliót érő műkincseket képenként havi nettó 15 ezer Ft-ért kölcsönözte a Habonyhoz több szálon kötődő cég. Később kiderült, a múzeum igazgatója, Baán László Habony esküvői tanúja, a ceremóniára a tanácsadó ingyen kapott termet a Szépművészetiben. A múzeum azonban a botrány következtében sem változtatott adatkezelési gyakorlatán: a gyanús képkölcsönzések után nyomozó Átlátszó adaigényléséért hatszázezer forintot kértek - miközben az Infotv. szerint az ötmillió forint feletti szerződéseket nyilvánosságra kellene hozni a múzeum honlapján. Baán László főigazgató döntése alapján azonban végül az intézmény "magára vállalta" a többletmunka terhet, amely a kért adatok – feldolgozható formában történő – rendelkezésre bocsátáshoz szükséges volt.

Kertész Balázs

Kertész Balázs (1972-) ügyvéd. A Belvárosban született. Szülei keresztény konzervatív szellemben nevelték, a Ferences Gimnáziumban tanult, melyet később a jogi pálya követett. 2002-től az V. kerületben a belvárosi önkormányzat gazdasági és pénzügyi szakbizottságainak tagjaként tevékenykedett (forrás). 

 

Sokan Rogán Antal jobbkezének tartják a 2010 óta a nyilvánosság elől rejtőzködő férfit. Az Index 2016-os cikksorozata bemutatta, hogyan alakult együtt Rogán és Kertész pályája. Rogán és Kertész neve közösen először a K&H-botrányban merült fel. Egy feljegyzés szerint Kertész „intézi Rogán Antal csúszópénzekkel kapcsolatos ügyeit”. A Belvárosban Kertész lett Rogán háttérbe húzódó gazdasági jobbkeze, az ingatlaneladási rendszer meghatározó figurája, annak jogi tökéletesítője. Kertész Balázs cége, a félmilliós törzstőkével alapított Monavis maga is furcsa úton jutott hozzá 150 milliót is érő, évekkel korábban önkormányzati tulajdonú irodájához. 2010 után Kertész felesége is felbukkan ROgán fura találmányügyében.  A Rogán körüli , a letelepedési kötvényügyben aktív ügyvédháló közepén is Kertész áll: Kosik Kristóftól a belvárosi jegyzőig Kertész pázmányos jogász évfolyamtársai bukkannak fel kulcspozíciókban. Rogán letagadta a találkozókat és szoros kapcsolatát Kertésszel. 2018 őszén a Magyar Narancs tárta fel, hogy Kertész beköltözött egy egmilliárdot érő, gellérthegyi villába

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Hét korrupciógyanús ügy, amikbe Rogán Antalnak régen bele kellett volna buknia

A fideszdrukkerek körében sem különösebben népszerű. Nevét több mint tíz éve emlegetik zavaros ügyekkel összefüggésben. Politikai karrierje mégis töretlen – eddig legalábbis. Vajon miért? Vajon így marad-e? Rogán Antal titkát próbáljuk megfejteni, s arra jutunk: a támadható ember nem rossz az erős pártvezetésnek, ellenkezőleg. A legújabb fejlemény a feltaláló-mutyi, de korábban is volt már legalább hét olyan ügye, amikbe egy jogállamban belebukott volna.
Találatok: [1]  Oldalak:   1