Intézmények: |
|
Személyek: |
Több száz millió forint, az összes tavalyi támogatás majdnem 10 százaléka landolt a NER-nél
Fideszes polgármesterek és parlamenti képviselők alapítványai is bőven kaptak a Magyar Falu Program civil pénzeiből.
Demeter Ádám
Farkas Félix
Kovács Sándor
Lázók József
Ovádi Péter
Simon Miklós
Simonné Rizsák Ildikó
Tardi Tamás Ákos
Tilki Attila
Vitályos Eszter
Átölel a Pilis-Dunakanyar Egyesület
Bánhorváti-Nagybarca Polgári Együttműködés Egyesülete
Egy jobb életért Egyesület
Fidesz
Jót s Jól a Szatmári Kistérségben Egyesület
Lungo Drom
Miniszterelnökség
Országos Munkahelyteremtő és Ifjúságfejlesztő Egyesület
Szent István Pálinka Lovagrend Sóly
Szilvaország Egyesület
Tokaji Borlovagrend
civilek
klientúra
sport
támogatás
vadászat
Meddig mehet el egy polgármester büntetlenül?
Mostanában több nyírségi polgármester is összetűzésbe került a törvénnyel. Ám hiába születtek jogerős ítéletetek, hiába zajlanak néhány esetben még most is a nyomozások: a szóban forgó települések vezetőit rendre újraválasztják, nemritkán nagy fölénnyel. A falvak és a városok első emberei abban a választókerületben politizálnak, amelynek fideszes országgyűlési képviselőjét valószínűleg csak a mentelmi joga védi meg attól, hogy ne ítéljék el őt is. A Nyírségben próbáltunk utánajárni annak, hogy milyen is a „szabolcsi törvény”.
Balogh József
Beri Róbert
Csák István
Juhász Zoltán
Madácsi Imre
Nyisztor Ferenc
Simon Miklós
Simonné Rizsák Ildikó
Szűcs Gabriella
Fidesz
Teszovál Kft.
adócsalás - költségvetési csalás
EU
háttér
klientúra
közokirat-hamisítás
méltatlanság
nyomásgyakorlás
önkormányzat
pályázat
rokonok
támogatás
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Szabolcsi belharc a fideszes Döbrögik vidékén
Új főigazgatót kapott februárban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kormányhivatal. Polgári András kinevezése látszólag mínuszos hír, még az állami távirati iroda sem foglalkozott vele. Pedig az eseménynek önmagán túlmutató jelentősége volt: az önkormányzatokat ellenőrző, a helyi polgármestereket felügyelő, a törvényesség őreként működő megyei hivatalban csaknem egy hónapon keresztül totális fejetlenség uralkodott.
Beri Róbert
Bogáti János
Csák István
Juhász Zoltán
Karakó László
Kovács Ferenc (Fidesz)
Kövér László
Kozma Péter
Madácsi Imre
Polgári András
Seszták Miklós
Simon Miklós
Simonné Rizsák Ildikó
Fidesz
adócsalás - költségvetési csalás
csalás
háttér
hűtlen kezelés
klientúra
közokirat-hamisítás
méltatlanság
önkormányzat
összeférhetetlenség
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Voldemort 1.0 – nem Mengyi lenne az első, akit a pártvezetés enged a mentelmi jog mögé bújni
Minden valószínűség szerint felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte volna 2011-ben a bíróság Simon Miklós fideszes országgyűlési képviselőt, ha három évvel korábban a Fidesz-frakció nem akadályozza meg mentelmi jogának felfüggesztését. Így viszont a jogosulatlan gazdasági előny megszerzésével – mai nevén költségvetési csalás – vádolt Simon ügyét elkülönítették a többi vádlottétól, és megszüntették ellene az eljárást. Az ügy összes többi vádlottját jogerősen szabadságvesztésre ítélték. Simon viszont 2010-ben és ’14-ben is újrázhatott a Fidesz színeiben, ma pedig az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának alelnöke. Nemrég pedig a felesége által vezetett Nyírbogát község díszpolgára is lett – az ominózus bűncselekmény idején éppen ő volt a nagyközség polgármestere.
Visszafizette a végkielégítést a fideszes, amit a felesége szavazott meg
Saját felesége juttatta többmilliós bánatpénzhez Simon Miklós fideszes képviselőt, aki a bírósági eljárások után visszautalt az önkormányzatnak nagyjából 791 ezer forintot. Azért ennyit, mert szerinte ennyi a végkielégítés nettó összege.
Fidesz: Az Együtt mikor számol el a külföldi támogatókkal?
A Fidesz arra vár választ az Együtt-től, hogy mikor számol el „a Bajnai-féle alapítvány” külföldi támogatásával. A kormánypárti frakció közleményében emlékeztet, hogy Szigetvári Viktor pártelnök egy éve ígérgeti, de az alapítvány elszámolása ma sincs sehol.
Felesége javaslatára kapott ötmilliós bánatpénzt, de nem érti, mi ezzel a baj
Ellenzéki felszólítások és feljelentések ellenére sem mond le Simon Miklós fideszes parlamenti képviselő a nyírbogáti polgármestersége lezárása után kapott végkielégítéséről és szabadságmegváltásáról, amit a felesége vezette önkormányzat utalt ki. Simon nem kívánta kommentálni, hogy más volt fideszes polgármesterek nem vettek fel bánatpénzt – köztük Kósa Lajos sem.
Ötmilliós búcsúpénz a feleségtől: vagyonosodási eljárás várhat egy fideszes expolgármesterre
Az MSZP vagyonosodási vizsgálatot kezdeményez a fideszes Simon Miklós ellen, akit saját felesége követett a nyírbogáti polgármesteri székben, az asszony pedig meg is szavaztatott egy ötmillió forintos búcsúprémiumot saját férjének.
A mentelmi jog mögé bújik a nyírbogáti Simon
Tüntetés volt a nyírbogáti polgármesteri hivatal előtt, ahol egy aktivista gázálarcban demonstrált, s kezében egy táblát tartott ezzel a felirattal: "elfertőztétek az orrszágot". Azt követelték, hogy a fideszes Simon Miklós mondjon le mentelmi jogáról.
Az MSZP minden Simon-üggyel kapcsolatos kérdésre válaszol
Az MSZP minden lehetséges alkalommal válaszol a Simon-üggyel kapcsolatos kérdésekre, de a Fidesznek nem tetszik, hogy ezek következetes és igaz válaszok - mondta Budai Bernadett.