language

Intézmények:

FM1 Konzorcium highlight_off

Lapok:

Hírszerző highlight_off

Hírszerző

Egykori magyarországi internetes politikai véleményportál. 2005 júliusában jelent meg először a Capital Group Zrt. vállalkozásaként (Szabados Krisztián és Arató András közös cége), a Political Capital (PC) politikai elemző céggel szoros együttműködésben, önálló menedzsmenttel. Önmagát "független, szabadelvű internetes portál"-ként definiálta. Első főszerkesztője Elek János volt, aki 2015 júliusától novemberéig birtokolta a pozíciót. Konkurenciájának nem csak az online portálokat, hanem a napilapokat (pl. Népszabadság) is tekintentette. 2007-ben főszerkesztőváltás volt: Seres Lászlót Gavra Gábor váltotta. 2008 áprilisában Arató András és cégei jelképes szintre csökkentették tulajdoni hányadukat a Hírszerzőben. 2010 májusában a HVG Online Zrt. megvásárolta, miután a Capital Group nem tudta tovább finanszírozni a megjelenését. A portál menedzselési, marketing és hirdetésszervezési tevékenységét ezután a HVG cégcsoport végezte. 2011 júliusától új profilt és főszerkesztőt váltott, Kiss Ádám vezetése alatt véleményportálként működött tovább. A Hírszerző megjelenését a HVG 2012 júniusában megszüntette, a munkatársakat a HVG Online kiadványaihoz csoportosították át. A honlap még másfél évig elérhető volt, majd lekerült a világhálóról.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Sláger-gate: elvérezhet Kóka javaslata

Az SZDSZ kivételével minden parlamenti párt elutasította, hogy a házszabálytól való eltéréssel tűzzék napirendre a rádiós frekvenciapályázat körülményeit vizsgáló parlamenti bizottság felállításáról való döntést - jelentette be Kóka János.

Nemzetközi botrány lett a Sláger-Danubius-ügyből

Ha a bíróság nem hoz ezzel ellentétes ideiglenes intézkedést, még 11 napig sugározhat a két országos kereskedelmi rádiós frekvencián a Sláger és a Danubius Rádió, miközben lassan nemzetközivé terebélyesedik a frekvencia-újraosztás körüli botrány.

Furcsa "fordított lobbi" a rádiófrekvenciák körül

Az ORTT-döntést megelőző hetekben mindkét, végül elbukott kereskedelmi rádiót megkeresték a két legnagyobb párt médiapolitikusai, akik frekvenciáik megtartásával kecsegtették a rádiókat, ha a szolgáltatók többségi tulajdonrésze magyar cégekhez kerül.

"Semmit nem tudunk elintézni" - tagadja a mutyit az MSZP Sláger-ügyben

A médiatörvény módosításának megtorpedózásával részben éppen Majtényi László idézte elő azt a helyzetet, aminek eredményeképpen a Fideszhez és az MSZP-hez kötött rádiók nyerték el tegnap az ORTT döntése értelmében a Sláger és a Danubius rádiók frekvenciáit...

Elmarad a botrány? - Megfoghatja az ORTT a trükközőket

A pályázati kiírás, ha nem is tiltja azt, hogy sales house-on keresztül értékesítsék reklámidejüket az országos kereskedelmi rádiós frekvenciák majdani használói, módot ad arra, hogy az ORTT megfogja a majdani reklámbevételüket sales house-ok mögé bújva eltitkolni próbáló indulókat.

Botrány a rádiófrekvenciák körül: Ukrajna szintjére küzdöttük le magunkat?

Egy Fidesz-közeli és egy szocialista kötődésűnek tartott pályázó ajánlatát engedte át furcsa körülmények között az ORTT az országos földi sugárzású rádiós frekvenciákra kiírt pályázat ajánlatainak beérkezése után.

Fidesz-MSZP mutyit húzhat keresztül az ORTT elnöke

A Lánchíd Rádiót és a Heti Választ is tulajdonló jobboldali, illetve a Radio Cafét üzemeltető baloldali érdekkörhöz tartozó pályázókkal szemben volt törvénysértő módon engedékeny az ORTT a múlt héten, az országos kereskedelmi rádiós frekvenciákra beérkezett pályázatok elfogadásakor, illetve visszautasításakor - ezt állítja különvéleményében a testület elnöke.
Találatok: [10]  Oldalak:   1