Személyek: |
|
Lapok: |
Index
Gyurcsány titokminisztere: Ez még mindig nem az igazság
"Az igazsággal még ma sem szembesülhet a közvélemény, miután az ügyészség nyilvánosságra hozta a vádiratát", írta az Indexnek Szilvásy György a "Gyurcsányék az orosz titkosszolgálattal világították át a magyar NBH-t" című hírre reagálva. A Gyurcsány-kormány egykori titokminisztere szerint az ügyben kezdettől fogva "a legvadabb állításokat szivárogtatták ki a hatóságok", a vádottak pedig eközben a titkosítás miatt nem tudták nyilvánosan megvédeni magukat.
Gyurcsányék az orosz titkosszolgálattal világították át a magyar NBH-t
A Legfőbb Ügyészség megszüntette a Gyurcsány-kormány volt titkosszolgálati vezetői ügyében indított nyomozásban felmerült adatok titkosítását, és ahogy a Magyar Nemzet írja, közzétette a vádirati tényállás kivonatát, valamint a történtek miatt folyamatban volt bírósági eljárásban hozott döntés lényegét.
Az ügy érdekesebb annál, mint ahogy elsőre hangzik, ugyanis ezekből az iratokból kiderült, hogy a kémkedés és bűnpártolás miatt megvádolt Szilvásy György volt titokminiszter, Galambos Lajos és Laborcz Sándor, volt NBH-s főigazgatók valamint a Zömök nevű biztonsági cég vezetője elősegítették, hogy orosz hátterű titkosügynökök magyar titkosszolgálati munkatársakat világíthassanak át.
A Kúrián is felmentették a kémper vádlottjait
A Kúria kedden elutasította a Legfőbb Ügyészség felülvizsgálati indítványát a kémkedéssel vádolt volt titkosszolgálati vezetők ügyében, így jogerős maradt a korábbi felmentő ítélet, adta hírül az MTI.
Kémper: jogerősen felmentették Szilvásyékat
A Fővárosi Ítélőtábla másodfokon jogerősen felmentette a kémkedés és bűnpártolás vádja alól Szilvásy György volt titkosszolgálati minisztert, Galambos Lajost és Laborcz Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatóit és egy civilt, írja az MTI.
Kémügy aktáit hozná nyilvánosságra a Fidesz a kampányban
Már csak politikai döntés kell ahhoz, hogy nyilvánosságra lehessen hozni a Gyurcsány-kormány idején a polgári titkosszolgálatokat alapjaiban megrázó orosz hírszerzési akció részleteit, értesült a Magyar Idők a döntéshozókhoz közel álló körökből. Ebben önmagában nincs újdonság, mivel azt, hogy egy titkosszolgálati ügy részletei nyilvánosak legyenek-e vagy sem, mindig az éppen kormányon lévő politikai vezetés dönti el. Ami miatt mégis érdekes ez a hír, hogy ha helytálló az egyébként kormányközeli Magyar Idők értesülése, akkor simán lehet, hogy az Orbán-kormány éppen a kampányban oldja fel az akták titkosítását, ezzel odaszúrva az MSZP-nek és a DK-nak, hiszen ez utóbbit vezeti Gyurcsány Ferenc. Ez egyébként nem lenne példátlan lépés, hasonlóan történt a Porik-Laborcz-találkozó nyilvánosságra hozatalánál.
Súlyosabb büntetést kérnek Szilvásyra
Súlyosításáért fellebbezett a "kémkedési perként" ismert büntetőügyben az elsőfokú ítélet ellen a Központi Nyomozó Főügyészség – írta közleményében hétfőn Balogh Zoltán főügyészségi szóvivő.
Részben felmentették Laborc Sándort
Bűncselekmény hiányában felmentette a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját több vádpontban. Az ügynek nincs vége, mert a ítéletnek ezt a részét az ügyészség nem fogadta el, a döntés másik része pedig a magántitok megismerése miatt elmarasztalt vádlottnak nem tetszett.
Eclipse-ügy
NBH-ügyek 2006-2010
UD Zrt-ügy
Galambos Lajos
Gyarmati György
Laborc Sándor
Püski László
Simon Ibolya
Szilvásy György
Eclipse Informatikai Rt.
MSZP
Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH)
Zömök Biztonságtechnikai Kft.
adatgyűjtés
adatvédelem
államtitok
hivatali visszaélés
hűtlen kezelés
ítélet/döntés
kémkedés
titkosszolgálat
Kémgate-vizsgálatok a katonai szolgálatoknál
Nemcsak a Nemzetbiztonsági Hivatal adatai kerülhettek külsős vállalkozások kezébe az előző ciklus idején, működhettek civil cégek a hazai katonai titkosszolgálatoknál is.
Eclipse: a bebukott titkoszolgálati cég
A Belügyminisztérium helyettes államtitkárának meggyanúsítása ismét ráirányította a figyelmet a már tavaly márciusban kirobbant Eclipse-ügyre. A titkosszolgálati kapcsolatokkal rendelkező cég az elmúlt években több mint 20 milliárd forint állami megbízást kapott, legalább 2 milliárdos adócsalást követett el, fiktív számlákkal pedig akár 12 milliárd forintot tüntethetett el. Vannak a történetben luxusautók, orosz anyanyelvű emberek, és ott van Pintér Sándor lánya is.
Eclipse-ügy
Egymásért Egy-Másért-ügy
Béres Péter
Deák Endre
Eiselt György
Földesi-Szabó László
Galambos Lajos
Hagymási László
Hevesi Tóth Ferenc
Laborc Sándor
Lamperth Mónika
Pintér Hajnalka
Püski László
Rényi-Vámos Krisztina
Szilvásy György
Varga Rezsőné
Belügyminisztérium (BM)
Budapest Airport (BA) Zrt.
Civil Biztonsági Szolgálat Zrt.
Eclipse Informatikai Rt.
Egymásért Egy-Másért Alapítvány
Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEKKH)
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Miniszterelnöki Hivatal (MEH)
Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH)
Nemzetbiztonsági Szakszolgálat
Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH)
Zömök Biztonságtechnikai Kft.
adócsalás - költségvetési csalás
építőipar
informatika
közbeszerzés
őrzés-védés
pénzmosás
repülőtér / légügy
titkosszolgálat
Ami már nem titkos, arról sem tudni semmit
Titkos volt az olajügyekben nyomozó rendőr elleni eljárás, titkosak a Gripen-akták, az OTP-s túszejtés részletei, egy korábbi pedofil képviselő ügye, Csernobil, és titkosak a titkosszolgálati mágnesszalagok.