language

Kulcsszavak:

gazdálkodás highlight_off
lélegeztetőgép highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

A közpénzelherdálás csúcsa: már 13 000 forintért kaphatók a 10 milliós lélegeztetőgépek

Miután december 28-a óta hiába próbálják egy végrehajtás részeként eladni őket, az eredetileg darabonként 10 760 000 forintért vett kínai lélegeztetőgépek egy 500 és egy 249 darabos tételét már darabonként 13 ezerért meg lehet venni a végrehajtói kamara árverési oldalán (ez az utolsónak szánt árverési kör február 26-ig tart). Vagyis ebből az egykor 8 060 738 000 forintos, azaz több mint nyolcmilliárd forintnyi közpénzből vett pakkból, ha legalább ez a licitlépcső sikeres lesz, 9 737 000, tehát kevesebb mint tízmillió forint visszakerül az államhoz.

Pátyra, egy állami óriásraktárba költöztetik a nem használt lélegeztetőgépek ezreit

Most még havonta 82,5 milliót költ az állam a gépek tárolásáért, de hamarosan egy állami tulajdonú raktárba viszik őket, ahol a teljes egészségügyi stratégiai készletet is tárolják majd.

Ennyiért vesz lélegeztetőgépeket a Magyar Honvédség, miközben 17 ezer egy raktárban porosodik évi egymilliárdért

A közbeszerzésre egy cég jelentkezett.

Végéhez közeledik a 300 milliárdért feleslegesen vett lélegeztetőgépek története

A több ezer, „stratégiai raktárkészleten felüli” lélegeztetőgép havi 80 millióért porosodik a raktárban, amíg tönkre nem megy az állásban.

A HM magyarázata: miért vesznek lélegeztetőgépeket úgy, hogy a raktárban 16 ezer áll

A koronavírus alatt beszerzett gépek nem felelnek meg a NATO-sztenderdeknek, így most azt a gépparkot kell fejleszteni, amit az ország fel tud ajánlani szövetségesei haderejének is.

Pintér Sándor nem jelent meg a kínai lélegeztetőgép-bizniszről szóló értekezleten

Határozatképtelen volt az Országgyűlés népjóléti bizottságának ülése, miután nem jelent meg a meghallgatni kívánt Pintér Sándor belügyminiszter

A 300 milliárdért vett lélegeztetőgépek felét el akarta adni a kormány, majd el akarta titkolni, hogy egyet sem sikerült

Rejtély, hogy miért nem tud, vagy nem akar megszabadulni Magyarország 17 ezer raktárban feleslegesen porosodó géptől.

Eddig 390 millió forintot emésztett fel a 300 milliárdért beszerzett lélegeztetőgépek parkoltatása

Nem fogynak a koronavírus járvány idején 300 milliárd forintért beszerzett lélegeztetőgépek – ez derül ki az Országos Kórházi Főigazgatóság közadatigénylésünkre adott válaszából. Az állami intézmény két csarnokban tárolja az eszközöket, csak az elfoglalt területért fizet. A bérleti díj nem csökken.

A lélegeztetőgépeket eladó maláj üzletember számláján is landolt pár milliárd forint a magyar külügytől

Hiába indított pert a Transparency International Magyarország a 180 milliárdos lélegeztetőgép-szerződés részleteiért, a Külgazdasági és Külügyminisztérium azt állítja, nem rögzítettek adatot arról, ki ellenőrizte, hogy egy maláj cég legyen a közvetítő, ki döntött a szerződésről, egyáltalán milyen kiválasztási eljárás volt. Az sem derült ki, hogy több millió dollárt miért nem a közvetítő cég, hanem a vezetője saját számlájára kellett utalni.

19 milliárd forint értékben ajándékoztunk el koronavírus-vakcinákat és lélegeztetőgépeket a járvány alatt

A koronavírus-járvány kezdete óta több alkalommal találkozhattunk olyan hírekkel, hogy jelentős mennyiségű oltóanyagot vagy épp lélegeztetőgépet adtunk más országoknak. Összegyűjtöttük, hogy idén novemberig pontosan hány ilyen tranzakcióra került sor és milyen értékben. Az adatokból az látható, hogy a Magyarországra érkezett vakcinák közül 4 milliót továbbadtunk más országoknak. A 300 milliárdért beszerzett lélegeztetőgépek nagy része raktárban áll, de a kormány ingyen is osztogatja: eddig 11,7 milliárd forint értékben adott túl rajtuk, legalábbis több száz darabon.
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>