Két tájékoztató levelet küldött a kormányfő, az egyiket a NAV-on, a másikat az Államkincstáron keresztül, de ennek ára van.
Valamennyi elődjére rálicitálva hajt a nyugdíjasok voksaiért Orbán Viktor, aki egyébiránt főúri keggyé tette annak eldöntését, mikor spórol rajtuk, és mikor oszt nekik alamizsnát.
A nyugdíjasok még a választások előtt a teljes 13. havi juttatásra számíthatnak, a családosok pedig visszakapják a befizetett szja-t – ígéri a miniszterelnök. Minderre csak utólag lehet pénz, és ha bármilyen okból leállnak az uniós pénzek, nagyot ugorhat az államadósság.
A cég nagyon boldog lehet, hogy a nyugdíjasok nem készpénzt kapnak.
Ahogy tavaly, úgy idén is kapnak a külföldön élő nyugdíjasok Erzsébet-utalványokat. Elkölteni nem tudják kint az utalványt, ennek ellenére csak a kézbesítésükre 50 millió forint közpénzt költött a kormány.
Varju László, a Demokratikus Koalíció alelnöke, parlamenti képviselője emlékeztetett rá, hogy pártja többször is felszólította a kormányt, ne utalványt, hanem készpénzt adjon, mivel az utalvány adója miatt minden kiküldött 10 ezer forint 15 ezer forintjába kerül az államnak.
A parlament gazdasági bizottsága nem támogatta a javaslatot, hogy a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap beszámolóiról csak azt követően döntsön az Országgyűlés, hogy azokat az Állami Számvevőszék megvizsgálta.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti államtitkárának közlése szerint összességében 2500 milliárd forinttal mérséklődött az államadósság a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap tevékenysége által.
Egy fideszes törvényjavaslat megengedné a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt-nek, hogy a magánnyugdíj-vagyon államosításából megmaradt pénzt ne csak adósságcsökkentésre, hanem az állami vagy önkormányzati vagyon gyarapítására fordíthassa.