language

Személyek:

Gulya András highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Távozott a Geuronet-ügy szellemi atyja

Kiszállt az ÖBB igazgatóságából Gustav Poschalko, az a vezető, aki osztrák részről szorgalmazta a MÁV Cargo megvásárlását, és aki aláírta az ismeretlen magyar Geuronet Bt. tanácsadói szerződését, amely így csaknem kétmilliárd forint sikerdíjat kasszírozott a privatizáció után.

Jámbor Gyula - Szabó Anna : Válaszcikk a kétmilliárdos sikerdíjügyben

Csodálkoztunk, bár nem lepődtünk meg, hogy a MÁV Cargo privatizációja körül sertepertélő, titokzatos tevékenységéért kétmilliárd forintos sikerdíjban részesült minibétét és az egész adásvételi tranzakciót ismét az SZDSZ egyik médiakurátora vette védelmébe...

Kozák Márton: Justice for Tocsik Márta!

A Magyar Nemzet az utóbbi hetekben címlapon, vezércikkben és más írásokban ismét kimerítően foglalkozott a MÁV Cargo privatizációjával és a Geuronet Bt. impozáns sikerdíjával.

Feljelentés a sikerdíj miatt

Napokon belül feljelentést tesznek a Szövetség Ausztria Jövőjéért frakció képviselői a MÁV Cargo megvásárlásával összefüggésben. A cég ugyanis úgy jutott az osztrák államvasutak tulajdonába, hogy egy ismeretlen magyar betéti társaságnak, a Geuronet Bt.-nek több millió eurós, mintegy hárommilliárd forintos sikerdíjat fizettek ki. A feljelentők gyanúja szerint a pénz magyarországi pártoknál landolt.

Tisztázatlan: nem érdekli a Gulya-ügy a politikai elitet?

A Geuronet Bt. tranzakcióban való tevékenysége máig tisztázatlan, az azonban biztos, hogy a cég nevében tárgyaló Gulya András ismeretségi körében számos vezető politikus megtalálható mind a jobb-, mind a baloldalról.

Megkapta a sikerdíjat a Geuronet Bt.

Megérkezett a 7,1 millió eurós – csaknem kétmilliárd forintos – sikerdíj Gulya András cége, a Geuronet Bt. számlájára – értesült a Magyar Nemzet.

Szabó Anna: Gulya András

Ő az az ember, aki kétmilliárd forintért úgy közvetített két állami cég között, hogy senki sem ismeri. Nem lobbizhatott, mert az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szerint erre nincs engedélye.

Megszólal a MÁV Cargo-privatizáció rejtélyes kulcsfigurája

Kovács Imre szerint nem Gulya András, hanem a GYSEV adta az igazi privatizációs tanácsokat

Gulya menlevelet kapott

Mivel csak „aggodalmakat oszlatott el, stratégiát alkotott, médiaarculatot tervezett, és koncepcióvázlatokat készített”, nem sértette meg a lobbitörvényt az a cég, amely 1,6 milliárd forintos sikerdíjat kapott a MÁV árufuvarozó cégének, a MÁV Cargónak a privatizációja körül elvégzett munkálataiért – állapította meg a Központi Igazságügyi Hivatal (KIH).

A Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozza már a MÁV Cargo eladását

Nyomozást rendelt el tegnap a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) befolyással üzérkedés gyanúja miatt a MÁV áruszállítási cége, a Cargo privatizációja kapcsán. Csécsi Soma, az NNI szóvivője közölte: egyelőre ismeretlen tettes ellen nyomoznak. A rendőrök már február végén megkezdték a vizsgálódást.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>