language

Személyek:

Halmai Katalin highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Főügyészek az előszobában

A fővárosban harminckét terézvárosi ingatlan ügyében egyesítették a nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészségen.

Gyanúsítottakat gyámolítanak Terézvárosban

A mostohaanya sem bánik mostohán a nevelt fiú megbízási szerződéseivel a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt.-nél

Gyanúsított védőügyvéd

A Fővárosi Bíróságon első fokon pert nyert Terézváros önkormányzata a Műárt-Press Kft.-vel szemben, s kiürítést rendelt el a bérlő Műárttal szemben. Az önkormányzatot a 18 millió forintos vesztegetési ügy egyik gyanúsítottja, Halmai Katalin képviselte.

Nem tágítanak a rabosított terézvárosi képviselők

Nyílt levélben szólította fel Wertán Zsolt (képünkön) VI. kerületi KDNP-s képviselő Verók István gyanúsított szocialista polgármestert, hogy állíttassa le az ingatlanértékesítéseket a kerületben.

Útbaigazítás az ingatlancsaláshoz

A sajtóban felbukkanó erzsébetvárosi és terézvárosi ingatlancsalások szövevényes dzsungelében próbálja eligazítani az olvasót az alábbi értekezés. Bár a bíróság több embert már előzetes letartóztatásba helyezett, a nyomozók még csak a dzsungelbe vezető út tisztásain járnak. Az igazi kérdés: hol a pénz?

Újabb terézvárosi trükközés

Egy harmadik bennfentes értékbecslő cég is felbukkan a terézvárosi ingatlanpanamában. Az Osso Arttal ráadásul határozatlan idejű megbízási szerződése is volt 2003 óta a kerület önkormányzatának.

Elsöprő ingatlanlavina

Felgyorsulhat a terézvárosi ingatlanpanama felgöngyölítése. A Budapesti Rendőr-főkapitányság hűtlen kezelés bűntette megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a VI. kerületi önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanok eladása ügyében.

Új gyanúsítás a terézvárosi vesztegetésben

Ügyvédi visszaéléssel gyanúsította meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség Halmai Katalint, a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt. vezető jogtanácsosát a Bajcsy-Zsilinszky út 61. számú ingatlannal kapcsolatos nyomozás legújabb fejleményeként.
Találatok: [10]  Oldalak:   1