2012 közepén tartóztatta le Vizoviczki László vállalkozót magas rangú rendőri vezetőkkel együtt a Központi Nyomozó Főügyészség a Nemzeti Védelmi Szolgálat, a Terrorelhárító Központ, a Készenléti Rendőrség és speciális egységek részvételével. A vállalkozót az ügyészség vesztegetéssel és költségvetési csalással gyanúsította: a vád szerint gyanújuk lényege, hogy a Vizoviczkinek dolgozó V. István már évekkel ezelőtt korrupciós kapcsolatot épített ki az őrizetbe vett rendőri vezetőkkel azért, hogy Vizoviczki szórakozóhelyei zavartalanul, nagy forgalommal, illegális rendőri védelem alatt működjenek. A megegyezésük részét képezte, hogy a rendőrök a konkurens szórakozóhelyeken razziákat tartsanak, és értesítsék Vizoviczkit, ha esetleg ellene indulna eljárás. A vállalkozó cégeinek portfóliójába tartoztak a Hajógyári-szigeten található mega klubok, a Studio, a Dokk Café, a Pink! klub, a Sláger Palace retrodiszkó, a BedBeach és a Coronita. A cégnek a belvárosban is vannak szórakozóhelyei: a Moulin Rouge, a Nyugatinál a szintén bezárt, háromszintes Retropolis, a Club Prestige és a White Angel. Az ügyben 2014 augusztusában emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség.
Egyik ügyében a vállalkozót és harminckét társát különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalással vádolják. A Központi Nyomozó Főügyészség szerint a vádlottak közül kilencen bűnszervezetben követték el cselekményeiket,legalább 825 millió forintos kárt okozva az államnak. Vizoviczkit 250 millió forintos óvadék ellenében 2016. júliusában házi őrizetbe helyezték. A másik ügy a Debreceni Törvényszék előtt van. Ez a 2014 októbere óta tárgyalt rendőrségi vesztegetési botrány, amelynek vádirata huszonegy olyan vádlottat tart számon, aki hivatali vesztegetésért, hivatali visszaélésért, illetve közokirat-hamisításért felelhet. Az eljárásban szereplő négy volt rendőrfőtiszt, a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Nemzeti Nyomozó Iroda korábbi magas beosztású munkatársai a főügyészség szerint rendszeresen százezres, milliós összegeket kaptak Vizoviczki Lászlótól, hogy szórakozóhelyei illegális rendőri védelemmel működjenek, egyidejűleg ellehetetlenítve a konkurens szórakozóhelyeket.
2017. április 28.-án több évnyi pereskedés után ítéletet hozott első fokon Vizoviczki László és 32 társának költségvetési csalási ügyében a bíróság. Vizoviczkit felbujtóként különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalásban bűnösnek találták. A nem jogerős ítélet szerint 7 év szabadságvesztést kapott, ezen felül 7 év közügyektől való eltiltásra és több mint 600 millió forintos vagyonelkobzásra ítélték. 2017 decemberében a Fővárosi Ítélőtábla megszüntette Vizoviczki házi őrizetét és lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el vele szemben.
2020 nyarán jogerős ítéletet hirdettek a börtönbüntetését töltő Vizoviczki László vesztegetési ügyében a Fővárosi Törvényszéken: hét év fegyházra ítélték, feltételes szabadulásra nincs lehetősége, és 108 millió forint pénzbüntetést kell fizetnie. Az ügyben másodrendű vádlottjaiként szereplő megvesztegetett rendőrök ellen 2023. februárjában mondta ki az ítéletet a Fővárosi Törvényszék: a 13 vádlottból több magas rangú rendőri vezető Vizoviczkinál is súlyosabb büntetést kapott.