Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Szétosztották a támogatást
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdán megállapította a pártok működésére fordítható, 2,5 milliárd forintnyi költségvetési támogatás elosztási arányát. A törvény szerint az összeg huszonöt százalékát egyenlő arányban az országos listán mandátumot szerző pártok között kell felosztani. A fennmaradó hetvenöt százalék a választások eredménye alapján a pártra, illetőleg a párt jelöltjeire leadott (egyéni és listás) szavazatok arányában illeti meg a pártokat. Nem jogosult költségvetési támogatásra az a párt, amely nem szerzi meg a szavazatok legalább egy százalékát.
A problémák fő eredője a hálapénz
Dénes Tamás: a legtöbb megoldás elméleti, de a paraszolvencia rendszerét a gyakorlatban még senki nem próbálta felszámolni
Folytatódik a CET-beruházás pere
A Central European Time (CET) - beruházás ügyében folyó perben kiderülhet, hogy Budapest korábbi vezetése egy offshore cég adósságáért vállalt felelősséget - írja tegnapi közleményében a Fővárosi Önkormányzat. A hivatal a Népszabadság tegnapi számában megjelent cikkre reagált, miszerint a főváros benyújtotta fellebbezését a bankgaranciáról szóló CET-ügyben a Pécsi Törvényszék múlt heti ítéletével kapcsolatban.
Május végére többet tudunk a korrupcióról
Navracsics Tibor ígérete szerint május végéig elkészül a kormányzati szervek és független állami szervezetek korrupcióellenes küzdelemmel kapcsolatos tevékenységét összegző beszámoló
Újabb lépés a korrupció megelőzésére
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közzétette a korrupció megelőzését szolgáló államigazgatási integritásirányítási rendszer kialakításáról szóló kormányrendelet tervezetét.
Szilvásyék másodfokon a bíróságon
Kedden kezdődik a Fővárosi Törvényszéken az UD Zrt.-per másodfokú tárgyalása. A Pesti Központi Kerületi Bíróság április végén hozott, elsőfokú ítéletében részben bűncselekmény, részben bizonyítottság hiányában felmentette a személyes adattal visszaélés és a kényszerítés vádja alól Dávid Ibolyát és Herényi Károlyt, az MDF egykori elnökét és frakcióvezetőjét, valamint Szilvásy György volt titokminisztert és Tóth Károly volt szocialista képviselőt. Az ügyészség vádirata szerint Szilvásyék 2008 őszén törvénytelenül hozták nyilvánosságra azokat a titkosszolgálat által lehallgatott telefonbeszélgetéseket, amelyeken egyebek mellett az UD Zrt. vagyonvédelmi cég vezetői beszélnek fideszes politikusokkal.
Nem tehető csak a gazda felelőssé
Ernst Zimmerl osztrák agrárügyi követ szerint soha nem fognak kiállni illegálisan szerzett földtulajdonok megtartása mellett.
Oligarchák a másik térfélen fociznak
Sebestyén Róbert: Az állami földhöz jutott bérlők harminchét százaléka családi gazdálkodó, huszonhat százaléka őstermelő
Tanulni kell a hatósági szerepkört
A megalakulása óta eltelt fél évben több mint háromezer beadvány érkezett a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hivatalhoz (NAIH), amely éppen nemrég szabott ki tízmilliós bírságot egy cégre – tudtuk meg Péterfalvi Attilától, a hivatal elnökétől. A NAIH vezetője a lapunknak adott interjúban a szociális konzultációt övező viták kapcsán hangsúlyozta, szereptévesztés lett volna részéről, ha semmibe veszi majdnem egymillió ember hozzájáruló nyilatkozatát, és elrendeli ezen adatok törlését. Kiemelte, nem csorbul a közpénzek átláthatóságának követelménye, ha azt nem az új Ptk.-ban, hanem egy másik törvényben szabályozzák.
Péterfalvi: Átláthatóak maradnak a közpénzek
Nem fordulhat elő olyan helyzet, hogy a közpénzekkel való gazdálkodás ne legyen átlátható és nyilvános azoknál a szervezeteknél, amelyek közpénzből gazdálkodnak, és nem gondolom, hogy a szabályozás ebbe az irányba menne – jelentette ki Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információs Hivatal elnöke (képünkön) a Klubrádióban.