200.000.000.000 Ft
Kulcsszavak: |
|
Akták: |
Amikor az alvilág és a politika összeér (3.)
Gyurcsány Ferencék a magyar rendszerváltás óta a legsötétebb politikai és titkosszolgálati játszmába kezdtek még a 2010-es kormányváltás előtt – ez derült ki abból a 2009-es nyílt levélből, amit egy, az akkori miniszterelnökkel szembefordult, belső, titkos információk birtokában lévő párttárs írhatott. A levél szerzője szerint Gyurcsány és köre alkut ajánlott az azóta számos gyilkosság miatt elítélt Jozef Rohácnak, hogy futni hagyják, ha összefüggésbe hozza az akkor ellenzékben lévő Fideszt az 1998-as politikai robbantásokkal. Az írás óriási botrányt okozott a szocialistáknál, ezért titkosszolgálati módszerekkel is kutakodtak a szerző után, akinek több kijelentése a gyurcsányi hatalomgyakorlásról és a piszkos politikai játszmákról azóta igazolást nyert.
Amikor az alvilág és a politika összeér (1.)
Csaknem hetven alkalommal kerül szóba Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök személye a Gyárfás Tamás és Portik Tamás közti, utóbbi által a 2000-es években titokban rögzített beszélgetéseken – derült ki a Mediaworks Hírcentrumának elemzéséből. A Fenyő-gyilkosság perében fontos bizonyítékként kezelt hangfelvételek leiratát átolvasva az is nyilvánvalóvá válik, hogy az alvilág korábbi meghatározó figurája nemcsak kapcsolatot keresett Gyárfáson keresztül Gyurcsányhoz, hanem a saját túlélését is általa látta biztosítottnak. Ahhoz, hogy megértsük, Portik miért ragaszkodott annyira a jelenlegi DK-elnökhöz, egészen az „olajos” időkig, Gyurcsány vagyongyarapodásáig kell visszamennünk.
Portyázók és fürkészek: több évtizedes félállami nyomulás ágyazott meg a kínai beszerzéseknek
Az olajügyek viharában edződött egykori finánc, idősebb Kovácsics Iván évtizedek óta állami hátszéllel mozgolódik a legfontosabb magyar-kínai közös ügyek környékén. Jelenlegi munkaadója a magyar kormány legfontosabb koronavírus-védelmi beszállítója lett: a CECZ koronavírus-védőeszközök beszerzésére kiírt, négy darab, 5,8 milliárd forintos összértékű közbeszerzési pályázatokon nyert március hónapban, ez a cég nyerte a legtöbb ilyen közbeszerzést Magyarországon. A korábban Pekingben tanult ifjabbik Kovácsics Iván előmenetele nehezen függetleníthető apja karriertörténetétől, ő az Innovációs és Technológiai Minisztériumban kezeli a kínai portfóliót.
Az egérrágta milliárd
A gazdasági ügyekkel foglalkozó újságíró az évek során óhatatlanul megismeri az ország leggazdagabb embereit, akik közül nem kevesen egészen mélyről indultak. Néhányan kiválóan kezelik azt a helyzetet, hogy kinyílik számukra a világ, mások megbolondulnak.
A tanú szerint az Energol Rt. hadban állt a 90-es évek alvilági bandáival
Ferencsik Attila egykori katonájának, M. Tamásnak a felolvasott vallomásából kirajzolódott, hogy az Energol Rt. és a köré csoportosuló emberek a 90-es években gyakorlatilag hadban állónak tekintették magukat a konkurens alvilági bandákkal. A férfi úgy vallott, hogy a mai napig fél ezektől az emberektől, akik szerinte komolyabb bűncselekményeket is elkövettek, mint amikben ő személyesen részt vett.
Korrupcióból jelesre vizsgázott Magyarország
Tudományos elismerést kapott két magyar kutató Amerikában, akik a korrupció természetrajzát írták le. Volt honnan meríteni, Magyarország a föld országainak legkorruptabb harmadába tartozik.
Cukor áfacsalás
Gripen-ügy
Kulcsár-ügy
Olajügyek
Postabank-ügy
Postapalota
Simicska-közeli cégek állami megbízásai
Simon Gábor-ügy
Tocsik-ügy
Trafikmutyi
Visszaélés a földpályázatoknál
Andy Vajna
Hagyó Miklós
Hunvald György
Lakos Imre
Molnár Gyula
Princz Gábor
Tocsik Márta
Vizoviczki László
Közgép Zrt.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)
Postabank
Rendőrség
adócsalás - költségvetési csalás
dohányipar
háttér
ingatlan
koncesszió
közbeszerzés
közokirat-hamisítás
magánokirat-hamisítás
mezőgazdaság
pályázat
privatizáció
szerencsejáték
vesztegetés
Vérfoltos mobil, egyszer használt alsógatya – vallomások a maffiagyilkosságokról
Üzleti vita, személyes sértés vagy orosz ajkú bűnözők akciója miatt kellett meghalnia a tanúk elmondásai alapján Prisztás Józsefnek 17 évvel ezelőtt – a tárgyalásokon eddig elhangzottak alapján. De volt olyan tanú is, akit nem érdekelt az emberölés miértje. Az ügyészség mindezek ellenére biztos abban, hogy az egykori energolos Portik Tamás és két társa egy budai ingatlanért végzett a kilencvenes évek egyik leggazdagabb magyarjával.
Vesztésre áll az állam a maffiaháború feltárásában
Prisztás József volt az első áldozata a magyar maffiaháborúnak, amely 1996-ban indult és nagyjából öt éven át tartott, és amelyet emberölések, gyilkossági kísérletek és robbantások kísértek. A rendőrök az ügyek nagy részét nem tudták felderíteni, a felelősök, a megbízók és a végrehajtók elszámoltatása elmaradt. Huszonhat ügyből másfél évtized után talán ötöt zárhat le bírósági ítélet.
Térképen is látszik az olajosok pénze
Az olajos legendák tovább élnek, az Aranyháromszög az ország leginkább feketéző része. A helyiek szerint ugyan még mindig megy a trükközés, de az olajszőkítés vagy a Kiskőröshöz közeli Akasztóról származó, emblematikus vállalkozó, Stadler József adócsalásainak volumenét meg sem közelítik a mai ügyletek.
„Levágtuk a sárkány fejét”
Azokat juttattuk rács mögé, akik az elmúlt húsz évben a legtöbb erkölcsi és anyagi kárt okozták Magyarországnak - mondja Portik Tamás és Vizoviczki László elfogásáról Pintér Sándor belügyminiszter.
Egymásért Egy-Másért-ügy
NBH-ügyek 2006-2010
Olajügyek
Rendőri korrupció 2012
Vizoviczki diszkóbirodalma
Galambos Lajos
Jakubinyi Róbert
Laborc Sándor
Portik Tamás
Vizoviczki László
Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK)
Egymásért Egy-Másért Alapítvány
Energol Rt.
Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH)
Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI)
Rendőrség
belföld
csempészet
háttér
kábítószer
maffia
prostitúció
titkosszolgálat
vendéglátás
vesztegetés