Egyre kevesebben értik, hogy rendezheti Katar a világ legtöbb embert megmozgató sporteseményét. 200 milliárd dollárba kerül, de mégis embertelen körülmények közt épülnek a díszletek.
A svájci ügyészség vesztegetés gyanújával vizsgálatot indított Nasszer al-Helaifi, a Paris Saint-Germain katari elnöke ellen, valamint új szálon nyomoz Jérome Valckével, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség korábbi főtitkárával szemben.
Amikor Platini a FIFA-s tanácsadásról tárgyalt Blatterrel, az elnök csak visszakérdezett: milyen valutában kérsz egymilliót? Végül bemondásra fizettek, 230 millió forintnyi svájci frankkal többet, mert Platini rosszul emlékezett, és sehol nem volt lekönyvelve.
A Spiegel úgy tudja, hogy a németek kenőpénzt fizethettek azért, hogy megkapják a 2006-os labdarúgó világbajnokság rendezési jogát. A lap szerint az akkori pályázati bizottságnak volt egy külön kasszája, amibe az akkori Adidas-vezér, Robert Louis-Dreyfus titokban betolt 10,3 millió svájci frankot.
A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) vizsgálatot indított, hogy kiderítse, mi lett a sorsa a FIFA-nak 2005-ben, egy évvel a németországi vb előtt átutalt 6,7 millió eurónak. Kulturális támogatásnak nevezték, a Spiegel szerint viszont korrupciós pénz lehetett.
Ali bin al-Husszein csütörtökön hivatalosan is benyújtotta pályázatát a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség elnöki posztjára.
Tizenöt éves eltiltástól tart a FIFA elnöki posztjára pályázó dél-koreai Csung Mong Jun, aki az ellene felhozott vádak ellenére változatlanul versenybe akar szállni a vezető tisztségért.
A Coca-Cola, a Visa és a McDonald's is távozásra szólította fel a korrupcióval vádolt focivezért.
Soha nem volt kérdéses, hogy a nemzetközi sportdiplomáciában, különösen a labdarúgásban, nem ördögök vetélkednek angyalokkal, hanem esendő emberek még esendőbbekkel. Vagy nem is vetélkednek, hanem kiegyeznek – nem mindannyiunk és nem is sportáguk üdvére. Sepp Blatter és Michel Platini múlt pénteken kiszivárgott közös ügye is ezt a látszatot kelti – sőt, tegnap óta már Platini ellen is nyomoznak.