language

Lapok:

HírTv highlight_off

Akták:

Rakamazi teknősház highlight_off

HírTv

A HírTV 2003 óta sugározza adását, Magyarország első hírtelevíziója. Az alapítók deklarált célja a nagymúltú nemzetközi hírcsatornák (CNN, SkyNews, BBC) által képviselt műfaj és színvonal meghonosítása volt, de emellett a jobboldal és a Fidesz számára fontos volt egy saját csatorna létrehozása. A televízió partneri viszonyt ápolt a Magyar Nemzettel és a Lánchíd Rádióval egészen azok megszűnéséig. 2018-ig Simicska Lajos volt a tulajdonos. Miután Simicska összeveszett Orbán Viktorral, 2015 tavaszán a Fidesz politikusai bojkottot hirdettek a televízió ellen, így a tulajdonosváltásig nem fogadták el a csatorna meghívásait. Ugyanekkor lemondott a Fidesz-közeli vezetőség és arculatváltás következett. A csatornán ezt követően megjelentek baloldalhoz köthető újságírók, és a tévé elkezdett tudósítani a kormányhoz köthető korrupciós ügyekről. 2018 áprilisban Simicska bejelentette a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió megszüntetését, finanszírozási okokra hivatkozva, majd nyáron a televíziót is eladta Nyerges Zsoltnak. Nyerges az újra kormánypárti hangvételűvé vált csatornát a kormányközeli médiaholdingnak (KESMA) adta tovább, így ma az Alapítvány a Hír TV Zrt. tulajdonosa. A KESMA nem akart párhuzamosan két hírtelevíziót (HírTV, EchoTV) fenntartani, ezért a két csatorna összeolvadt és HírTV néven sugárzott tovább az Echo Angol utcai székházából. A hírek szerint az átszervezések főként a HírTV korábbi dolgozói körében okozott elbocsátásokat. 

Rakamazi teknősház

Rakamazi teknősház

Rakamazon elköltöttek 660 millió forintot két látogatóközpont és egy csatorna kiépítésére úgy, hogy ezek a létesítmények vagy nem valósultak meg, vagy nem lehetett őket használni. Az uniós forrásból megvalósuló látványosságot, még a Farkas Ernő vezette fideszes önkormányzat vizionálta a Tisza partjára, a pénzt is ők hívták le. A remélt 78 650 turista nem érkezett meg Rakamazra, ugyanis kiderült, hogy nagyon sok gond van a tanösvénnyel és a teknősbékaházzal is. Ami nem csoda, mert műszaki átadó ide, papíron megvalósult fejlesztések oda, az áramot és a vizet nem sikerült bevezetni, pedig a tervek szerint lett volna a létesítményben akvárium és lift is. A településen egy ifjúsági szálláshely kialakítására kapott pénzt, mintegy 144 millió forintot Rakamaz, ebből pedig elköltöttek 58 milliót úgy, hogy azt nem igazolta le a fejlesztési ügynökség, úgyhogy az önkormányzatnak vissza kellett fizetnie a pénzt.

2019. februárjában ítélet született a Nagy-Morotva Vízi Tanösvény gate néven elhíresült ügyben. A támogatásokat elsíboló banda felfüggesztett börtönbüntetéssel, illetve pénzbüntetéssel úszta meg az ügyet. A négy vádlott 660 millió forintos állami támogatás megtartása érdekében valótlan elszámolást nyújtott be, ezzel valósították meg a bűncselekményt. A bíróság F. Ernő (Fidesz-KDNP) elsőrendű vádlottat, Rakamaz volt polgármesterét két év, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre, A. P. másodrendű vádlottat egy év, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, B. K. harmadrendű és B. S. negyedrendű vádlottat 540-540 napi tétel pénzbüntetéssel sújtotta; egy napi tétel összegét 3000 forintban állapították meg, annak meg nem fizetése esetén a büntetést fogházban kell végrehajtani.
 

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1
Találatok: [1]  Oldalak:   1