Kulcsszavak: |
|
Intézmények: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
Módosítják az atomtörvényt, a Paks II. egy része egyszerű bejelentéssel is megépülhet
Az atomerőművek építése során egyes rendszerelemeknél nem lesz szükség bonyolult engedélyeztetésre, elég lesz bejelenteni az atomhivatalnak, mi készül. Ha annak nincs ellenvetése, az engedély 15 nap után kiadottnak tekintendő. A hivatal szerint csak adminisztratív egyszerűsítésről van szó, egyes módosítások még növelik is a hatóság erejét, az új eljárási szabályok pedig nem vonatkoznak az üzemeltetésben és az üzemzavarok kezelésében kritikus rendszerelemekre.
Amiről Szijjártó hallgat: a Paks II. legfontosabb engedélye még mindig a levegőben lóg
Majd’ egy év elteltével még zajlik annak a frissített dokumentumnak az elbírálása, ami a Paks II. végleges létesítési engedélyének alapja – az atomhivatal az elbírálást eredetileg 120 napra taksálta. A hosszú gyártási idejű alkatrészek egy része már készül Oroszországban, ezek külön engedélyeket kaptak, de a hivatal a gyártást is ellenőrzi.
Paks II
Jákli Gergely
Szijjártó Péter
Varga Mihály
Államadósság Kezelő Központ
Atomsztrojexport-Roszatom
Finatom Nonprofit Kft.
Gazdaságfejlesztési Minisztérium
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Országos Atomenergia Hivatal (OAH)
Paks II. Zrt.
Pénzügyminisztérium
Roszatom
Siemens Energy Kft.
állami/önkormányzati szerződések
átláthatóság
atom
engedély
gazdálkodás
háttér
hitelezés
Európa
Németország
Oroszország
Paks
Tolna megye
Paks II.-szerződésmódosítás: Moszkva egyoldalúan felfüggesztheti a finanszírozást
Oroszország gyakorlatilag bármikor felfüggesztheti a paksi bővítéshez nyújtott hitelt a szankciókra hivatkozva, a feltételek nagyon rugalmasak. A hitelmegállapodás nem szabályozza részletesen, mi következne ezután, és milyen jogai lennének a magyar félnek. Újdonság, hogy Moszkva egy Oroszországban tartott magyar bankszámláról is leemelhet pénzeket.
Újabb jel, hogy nem áll le a paksi bővítés: tőkét emeltek a cégben
Csak előre, nem hátra – a fideszes propagandaszöveg az atomerőmű bővítésére is vonatkozik. Nemrég 28,1 milliárd forintot toltak a beruházást felügyelő társaságba.
Orbán Viktor intézi, hogy bukása esetén is meghatározó gazdasági háttérhatalma legyen
Legyen szó hulladékgazdálkodásról, kaszinóról, vasútvonalról vagy atomerőműről is, a NER-oligarcháknak áll a zászló. A kormány ugyanakkor a jövő év tavaszán lejáró kormányzati ciklust átívelve hozza helyzetbe Mészáros Lőrincet, Garancsi Istvánt és társaikat.
Garancsi István
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
LVC Diamond Kft.
Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.
Roszatom
Századvég Gazdaságkutató Zrt.
állami/önkormányzati szerződések
átláthatóság
atom
autópálya
erőmű
hatalomkoncentráció
háttér
hitelezés
hulladéküzlet
klientúra
koncesszió
protekció
szerencsejáték
támogatás
útépítés
vasút
Ázsia
Európa
Kína
Magyarország
Oroszország
Nem tetszik az Orbán-kormánynak a szakmai szöszmötölés Paks II. ügyében
A nukleáris főhatóság vezetője épp az előtt mondott le, hogy esedékes lenne a hivatal döntése a sokmilliárdos bővítési munkák engedélyezéséről. Fichtinger Gyula utódját kétharmados többséggel, kilenc évre betonozzák be.
HVG vs. kormány Paks-per: Nyertünk, de a lényeget tovább titkolhatják
Úgy nyerte meg az adatigénylési perét a hvg.hu szerkesztősége, hogy a Paks II. atomerőmű kulcsrakész építéséről szóló magyar-orosz fővállalkozói szerződés megannyi lényeges – talán épp a legfontosabb – pontját kitakarhatja a közérdekű adatot birtokló Süli János tárca nélküli miniszter. A Fővárosi Törvényszék minap meghozott, 28 oldalas első fokú, nem jogerős ítélete nehezen követhető logikával mazsolázott a dokumentumban.
Atomjaira hullik a Paks-projekt
Ledolgozhatatlan csúszás, bábeli nyelvi zűrzavar, a magyar vállalkozások kiszorulása – kezd kicsúszni a kormány kezéből az ország legdrágább beruházása.
Moszkva fékezte le a Roszatom-projekteket
Gondban Paks 2 kivitelezője, a Roszatom, amely több oroszországi projektjét is halasztja, másokat a drága áramtermelés miatt ért kritika.
Paks: az atomerőmű-bővítés korrupciós és geopolitikai kockázatai
Akár 450-500 milliárdos korrupciós kockázatot is rejthet magában a Paksi Atomerőmű bővítése – derül ki egy tanulmányból, amely hasonló beruházások tapasztalatai alapján vizsgálta a projektet. Bár a kormány igyekszik az átláthatóságot kommunikálni, a múlt héten aláírt orosz-magyar szerződések továbbra sem nyilvánosak. Az orosz költségvetési krízis miatt ugyanakkor azzal az eshetőséggel is számolni kell, hogy Moszkva visszalép az üzlettől. A Hetek cikke.
Találatok: [10] Oldalak: 1