Személyek: |
|
Intézmények: |
OLAF-vizsgálat és házkutatás után hirtelen vége lett a vizsgálatnak a kétszer kifizetett tanácsadó cégnél
A magyar hatóságok röviddel a 2018-as parlamenti választás után megszüntették a Mészáros Lőrinc érdekeltségű cégek fontos pozícióit betöltő Antal Kadosa tulajdonában lévő Provital közbeszerzési tanácsadó cég elleni, és Tiborcz István egykori cégét is érintő nyomozást.
Megírtuk, hogy Homolya titkára a Közbeszerzési Hatóság egyik vezetője, ez ciki volt, gyorsan átírták a honlapját
Szerdán írtuk meg, hogy Homolya Róbert közlekedéspolitikai államtitkár személyi titkára, Szűcs Gabrialla a Közbeszerzési Hatóság elnöki kabinetjének vezetője is. Ez azért necces ügy, mert Homolya korábbi ügyei után pont azért szaglászik az EU Csalás Elleni Hivatala, az OLAF, mert Homolya kapcsolataival, posztjaival és céges érdekeltségeivel gyakorlatilag behálózta a magyar közbeszerzési piac nagy részét.
Itt az újabb OLAF-vizsgálat: Homolya Róbert bagatell ügye 3,3 milliárdba kerülhet nekünk
A miniszterelnök vejéhez, Tiborcz Istvánhoz is kötődő Elios-ügyhöz hasonlóan a teljes támogatási összeg visszafizetését javasolta az Európai Unió csalás elleni hivatala, az OLAF Homolya Róbert ügyében – tudta meg a 24.hu.
Az államtitkár ügyei után szaglászik az OLAF, a személyi titkára pedig ott ül a Közbeszerzési Hatóság vezetésében
Az OLAF által vizsgált ügyek Homolyánál összeférhetetlenségi ügyek voltak, a lényegük, hogy Homolya céges érdekeltségein keresztül több közbeszerzés előkészítésében is részt vett tanácsadóként, majd 2010-ben ügy nevezték ki az EU-s pénzosztást felügyelő állami szerv, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) elnökhelyettesévé, hogy az általa előkészített projektek egy része még zajlott. Homolya tehát egyszerre lehetett érdekelt a közbeszerzések előkészítésénél, végrehajtásánál és ellenőrzésénél.
Az államtitkár szerint komolytalan az ellene folyó OLAF-vizsgálat
Komolytalannak tartja a Csalás Elleni Európai Hivatal ellene indult vizsgálatát a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára. Homolya Róbert azt mondta: szerinte a magyar ügyészség feladata, hogy egy ügyben felelősöket nevezzen meg.
Lezárta a nyomozást az OLAF, bajban lehet Lázár embere
Az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) Jávor Benedeknek, a PM európai parlamenti képviselőjének kérdésére megerősítette, hogy 2015 júniusában lezárta a nyomozást a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) tenderkiírási szabálytalanságaival kapcsolatban.
Vizsgálhatják a Miniszterelnökségen néhány állami vezető összeférhetetlenségét
Három korábbi magas rangú állami vezetőt is nevesít az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) abban a zárójelentésben, amelyben a szervezet a 2011 és 2015 közötti, uniós forrásokból finanszírozott magyarországi projekteket vizsgálta és amelyben összeférhetetlenség gyanúja miatt indított vizsgálati eredményekről is beszámol.
Lecsaphat a csalás elleni hivatal a miniszteri biztosra
Összeférhetetlen volt Homolya Róbert pozíciója a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségben (NFÜ) egyéb céges érdekeltségeivel az OLAF szerint, tudta meg az Index.hu. Homolya, aki most miniszteri biztosként dolgozik, korábban az NFÜ elnökhelyettese volt, és úgy tudjuk, hogy az OLAF szerint nyolc esetben is bebizonyosodott, hogy az uniós pénzek elosztását koordináló szervezetben betöltött tisztsége összeférhetetlen egyéb pozícióival.
Itt az új milliárdos botrány? - volt államtitkár cége az egyik befutó
Az NFÜ korábbi egymilliárd forintos tanácsadói megbízása után újabb, ezúttal mintegy negyedmilliárdos munkát adott a Quality Control Konzorciumnak, amelynek nem volt versenytársa.
Újra nekifut a viharos tanácsadói közbeszerzésnek az NFÜ
Ismét megpróbálkozik a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség azzal a végül kudarcba fulladt tanácsadói pályázattal, amely miatt az év elején kemény bírálatok érték. A korábbi eljárást kétmilliárdos keretösszegű díjazással nyerte el egy olyan konzorcium, amelynek részese volt az ügynökség egyik elnökhelyettesének korábbi üzlettársa is, de a szerződést végül nem kötötték meg.