Évi többmilliárdos forgalmat bonyolító és évi százmilliós profitot zsebre vágó piacvezető egészségügyi céget játszottak át német kézre a törvénytelen szocialista mutyiként ismert Hospinvest-ügy bukott kulcsfigurái – derítette ki a PestiSrácok.hu. Portálunk információi szerint a szocialista-liberális kormányzat asszisztálásával a magyar költségvetésnek és adófizetőknek 4,5 milliárdos kárt okozó hospinvestes ámokfutás végrehajtói az idén nyáron 700 millió forint körüli összegért verték dobra a magyar laborpiac egyik ékkövét, a Centrum-Lab Laboratóriumi Diagnosztikai Kft.-t, amelyre a német Synlab nevű cég tette rá a kezét, hogy piacot vásároljon. Ráadásul minden jel szerint a hazai egészségügyből milliárdokat eltüntető Hospinvest cég korábbi vezetői a legszebb szocialista hagyományokat követve előbb felhizlalták a Centrum-Labot, hogy a vállalkozás értékét, így piaci árát is feljebb srófolják. A cég felturbózásához pedig hogy, hogy nem egy, a fővárosban jelenleg is regnáló szocialista kerületvezető is hozzájárult, miután az általa irányított önkormányzat egészségügyi szolgáltató cége egy tavalyi, több mint 350 milliós közbeszerzésen annak ellenére is a Centrum-Labot hozta ki győztesnek, hogy a versenyben a társaság adta a rosszabb ajánlatot. Öveket becsatolni, ismerjék meg a Hospinvestből a Centrum-Lab Kft.-be átejtőernyőző fekete öves szocialista „egészségügyi menedzserek” idei, erősen mutyiszagú ügyét és módszerét.
Újabb feljelentéseket tett az előző önkormányzati ciklusban hozott döntések miatt a fideszes vezetésű Heves Megyei Önkormányzat hűtlen kezelés gyanúja miatt az Országos Rendőr-főkapitányságon.
Másfél milliárd forintos áron került új tulajdonosához az ÁNTSZ egykori laborhálózata. A 14 megyeszékhelyen található kémiai és mikrobiológiai laborokat még 2006 elején privatizálták 48 millió forintos áron, 2008 második felében viszont már 1 milliárd 540 millió forintért adták tovább akkori tulajdonosai - derül ki a Heti Válasz ma megjelent számából.
Két pert is elbukott egy nap alatt a HospInvest Zrt. Eger város önkormányzatával szemben: nem csak a Heves megyei kórház üzemeltetésére kötött szerződésüket semmisítette meg nem jogerős ítéletében a Nógrád megyei bíróság, de másfél milliárd forintos kártérítési igényüket is elutasította.
Hogyan kaphatott ÁNTSZ-engedélyt a HospInvest, amikor a végelszámolás szerint 602 egri dolgozó nem írta alá vele a munkaszerződést?
Büntetőfeljelentést tett hűtlen kezelés gyanúja miatt az Egészségügyben és Szociális ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke az egri kórház funkcionális privatizációja ügyében.
A Fidesz egyre nehezebben tartja hitelét az egészségprivatizáció terén.
Ellentmondásba keveredett az ellenzék kórházprivatizáció-ügyben. Miközben az egri Fidesz szabadságharcnak minősítette, hogy ezer dolgozó nem írja alá a munkaszerződést a HospInvesttel, Mikola István Kiskunhalason együtt ünnepelt a cég vezetőivel.
A Fővárosi Ítélőtábla helyben hagyta a Fővárosi Bíróság első fokú ítéletét, mely szerint a Heti Válasz „a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján nem állított valótlant", amikor tavaly novemberben azt írta: az egri és a kazincbarcikai kórház privatizációs pályázatát az illetékes önkormányzatok a HospInvest Zrt-re írták ki.
Draskovics Tibor igazságügyi miniszternél lobbizott Kökény Mihály, hogy ne legyen kötelező az önkormányzatoknak közbeszerzési eljárást kiírniuk a kórházak, rendelőintézetek privatizációjakor. A változtatással a HospInvest jól járna.