language

Intézmények:

Hungária Értékpapír Zrt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:
Quaestor Értékpapír Zrt. highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [31]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Brókerbotrányok: ki akar bújni az állam a felelősség alól

Csütörtökön kezdődött a brókerbotrányok károsultjainak az állam ellen indított pere a Fővárosi Törvényszéken. Az 1652, vegyesen Quaestor, Hungária Értékpapír illetve Buda-Cash károsult felperesként a Magyar Nemzeti Bank, az Állami Számvevőszék és a magyar állam felelősségét akarja bebizonyítani a 2015 tavaszán sorozatban bedőlt pénzintézetek által százmilliárdos nagyságrendben eltüntetett befektetői vagyon ügyében.

„Kaptam egy ígéretet a megfelelő helyről”

A Quaestor egykori elnök-vezérigazgatója, a Quaestor-ügy első rendű vádlottja. Az ő története következik.

Nevezzük nevén a gyereket!

Perek zajlanak, törvények (vagy jogszabály-módosítások) születnek, néhányan segítséget remélnek, mások pedig a szolidaritás határain s a bizalmon meditálnak.

Mérleghamisítók

Két-három hónappal azelőtt, hogy csődbe mentek volna, gyakorlatilag semmi jele nem volt annak, hogy a botrányos brókercégek nehézségekkel küzdenek. Sőt, a mérlegek és az eredménykimutatások alapján kifejezetten jól ment nekik.

Jól ment a brókerbotrány cégeinek

A jegybank Aranykönyve szerint kifejezetten jól ment tavaly a botrányokban érintett brókercégeknek. A Buda-Cash története legnagyobb nyereségét vágta zsebre, a Quaestornak a saját tőkéje, a Hungáriának a mérlegfőösszege duplázódott meg.

MNB: így fogtuk meg a csaló brókereket

A brókerbotrányok nyomán azért kommunikálta azt az MNB, hogy nincs rendszerszintű kockázat, mert a 26 ezer milliárd forint kezelt vagyon csupán egy százaléka volt a visszaélésekkel érintett három szolgáltatónál - mondta Windisch László, az MNB alelnöke a közgazdász vándorgyűlésen Miskolcon.

Mindent elloptak a bankoktól?

Továbbra sem jutnak hozzá meglévő eszközeik zöméhez a brókerkárosultak, noha elvileg a felszámolási vagyonba nem tartozó elemek haladéktalanul visszajárnának, és az Egyesült Államokból már visszajöttek az értékek. Egyre inkább a Magyar Nemzeti Bank ellen próbálnak eljárásokat indítani azok, akiknek biztosan káruk keletkezett.

Miért nincs kártalanítás?

A Buda-Cash és a Hungária kártalanítása sehol sem tart, de még az eddig irigyelt Quaestor-kötvényesek is csak 6 millió forintig kapnak egyelőre térítést.

Jancsics Dávid: Buda-Cash és társai: a kormányzás csődje

Jancsics Dávid korrupciókutató, az amerikai Rutgers Egyetem oktatója a brókerbotrány körüli hallgatásról.

175 milliárd forintba kerül a brókerbotrány

Összesen 212 milliárd forinttal tartozik a Quaestor a kötvényeseknek, ebből 154 milliárd forint fiktív kötvényt fizetne ki a Beva. A Buda-Cash, illetve a Hungária esetében nagyságrenddel kisebb összeget különítettek el.
Találatok: [31]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>