Intézmények: |
|
Személyek: |
Leisztinger Tamás
Az Orbán-rendszer csúcsvállalatának titkai
2021 közepén egy szokatlan találkozó helyszíne volt a londoni magyar nagykövetség halványsárga épülete, amely a brit főváros egyik előkelő negyedében, a Buckingham-palotától mintegy negyedórányi sétára található.
A 4iG magyar informatikai cég már hónapok óta próbálkozott az Invitech nevű magyarországi távközlési vállalat felvásárlásával, de az egyeztetések elakadtak. Az Invitech tulajdonosainak – egy főként kínai állami pénzből működő befektetési alapnak – a képviselői jóval magasabb árat kértek a cégért, mint amennyit a 4iG ajánlott. Ráadásul az sem volt egyértelmű, hogy az akkor még kisebb piaci szereplőnek számító és komoly távközlési tapasztalattal nem rendelkező magyar cég képes lesz-e előteremteni a mintegy százmilliárd forintos vételárat.
A Vodafone felvásárlása
Fauszt Zoltán
Jászai Gellért
Leisztinger Tamás
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Palkovics László
Pintér Sándor
Rogán Antal
Simicska Lajos
Tasnádi László
4iG Nyrt.
Antenna Hungária Zrt.
Digitális Kormányzati Ügynökség
Gazdasági Versenyhivatal (GVH)
Hunguest Hotels Zrt.
IG COM Magántőkealap
Invitech ICT Kft.
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Magyar Telekom Nyrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MPVI Mobil Zrt.
Opus Global Nyrt.
Rheinmetall AG
SCD Group
SDA Informatika Zrt.
adósság
állami/önkormányzati szerződések
diplomácia
engedély
fegyver - hadiipar
háttér
hitelezés
informatika
klientúra
közbeszerzés
NER HOTEL
pályázat
támogatás
távközlés / telekommunikáció
tőkealap
túlárazás / pénznyelő
A sakkozó oligarcha – Leisztinger Tamás portréja
Leisztinger Tamás lassan három évtizede a magyar üzleti világ prominens szereplője. Volt már a Pick és a Zalakerámia tulajdonosa, a birtokában állt az egykor legnagyobb magyar szállodalánc, vett focicsapatot és országos napilapot is. A politikához több szállal kötődik, a nyilvánosság előtt azonban keveset szerepel. Kicsoda valójában Magyarország 17. leggazdagabb és 24. legbefolyásosabb embere, és hogyan szerezte vagyonát a milliárdos?
Ezért tőzsdézik Mészáros Lőrinc: A nagy begyűjtés
Néhány éve Orbán Viktor még lesújtóan nyilatkozott a „tőzsdei spekulánsokról” – ehhez képest ma már legközelebbi embere, Mészáros Lőrinc három tőzsdei céget is birtokol. Milyen előnye származik a felcsúti polgármesternek a tőzsdéből, és rejt-e kockázatokat, hogy a gazdaság egy újabb szegmensében bukkant fel?
Csányi Attila
Csányi Sándor
Erős János
if. Ádámosi György
Jászai Gellért
Leisztinger Tamás
Mészáros Lőrinc
Appeninn Nyrt.
Bonitas 2002 Kft.
Hunguest Hotels Zrt.
Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt.
Magyar Fejlesztési Bank (MFB)
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
Opimus Group Nyrt.
Opus Global Nyrt.
átláthatóság
klientúra
offshore
protekció
rokonok
tőkealap
tőzsde
Terjeszkedne a Hunguest új tulajdonosa
A Hunguest új tulajdonosa a szállodák felújítását, a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztését tervezi, és később terjeszkedne is. Jászai Gellért, a Konzum-csoport elnöke a Magyar Időknek elmondta: a hangsúly Magyarországon és a belföldi turizmuson marad, a hálózat bővítését a már meglévő és eredményes vidéki egységek vonzáskörzetében tartja elképzelhetőnek.
Leisztinger eladja a magyar szállodáit
Megválik a 19 magyarországi szállodájától a Hunguest Hotels Zrt., ami részben Leisztinger Tamás üzletember tulajdonában van. Leisztingerről mostanában többször is írtunk, az ő mezőgazdasági cégei kapták például tavaly a legtöbb agrártámogatást, és az ő cégei által bérelt földeket vették meg sorban Garancsi Istvánhoz és a Flier családhoz köthető licitálók az állami földárveréseken.
Becker András: Az oligarchacsere-projekt
A Magyar Polip – A posztkommunista maffiaállam a tavalyi év egyik sikerkönyve volt, mely több mint tizenkétezer példányban kelt el. A kötetet jegyző liberális értelmiségiek közös kiindulópontja szerint a jogállam intézményrendszerét szétzüllesztő Fidesz, illetve a demokratikus intézményrendszer keretei között működő hatalom maffiamódszerekkel, állami segédlettel terjeszkedik. Most megjelent az immáron berendezkedett autokratikus rendszert elemző második kötet, amelyben ismét az Orbán Viktor miniszterelnök körül kialakult oligarchavilágot bemutató tanulmánnyal jelentkezett Becker András kollégánk, amit kedvcsinálóként mi is közreadunk.
Simicska-közeli cégek állami megbízásai
Apáthy Endre
Csányi Sándor
Demján Sándor
Faragó Csaba
Fellegi Tamás
Garancsi István
Leisztinger Tamás
Nagy Elek
Németh Lászlóné
Nyerges Zsolt
Orbán Gáspár
Orbán Viktor
Simicska Lajos
Spéder Zoltán
Stumpf István
Töröcskei István
Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt.
Bonafarm Bábolna Takarmány Kft.
CD Hungary Rt.
Duna Takarékszövetkezet
DVSC Futballszervező Kft.
Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány
Fidesz
Hunguest Hotels Zrt.
Közgép Zrt.
Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ)
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyarországi Energiakereskedő Zrt.
Mészáros és Mészáros Kft.
Mezort Zrt.
MSZP
Szinva 2001 Kft.
Videoton FC
állami / önkormányzati vállalat
állami/önkormányzati szerződések
átláthatóság
klientúra
közbeszerzés
700 millióért szállodáztatják a rendőröket
Május 1. óta rendőrök vannak a Budapest III. kerületi Hotel Touringban, a XI. kerületi Hotel Venturában és a VIII. kerületi Hotel Platánusban is.
Hűtlen kezelés a Hunguest szállodák ügyében?
Négymilliárdos kár érte az államot azzal, hogy a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels megvehetett több szállodát a Magyar Nemzeti Üdültetési alapítványtól - állítja a KEHI feljelentése, melynek alapján ügyészségi nyomozás indult.
Többmilliárdos a kár
Többmilliárdos kárt okozó hűtlen kezelés gyanújával tett büntetőfeljelentést a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány vagyongazdálkodásának vizsgálata után.
Második menet a vagyonért: a tét a Hunguest Hotels és az üdülési csekk
A Nemzeti Üdülési Alapítvány történetében és működésében sok olyan epizód lelhető, amelynek ismeretében megértő az ember, ha átalakításáról, keményebb megfogalmazásban, „államosításáról” hall.