Sárkány Sándor, a 2015-ös milánói világkiállítás magyar pavilonjának tervezője bejelentést tett az Integritás Hatóságnál a „Sámándob” nettó 3,8 milliárd forintot felemésztő újjáépítésének ügyében. Mivel a karcagi önkormányzat a szabad ég alatt, évekig hagyta rozsdásodni a pavilon elemeit, így nem lehetett azokat visszaépíteni. Sárkány Sándor az ügy kivizsgálását kéri, mivel szerinte a felelősségre vonás politikai okokból eddig elmaradt. Öt év alatt 46 millió forintot kapott Karcagtól az a kisvállalkozás, aminek az udvarán tárolták a Sámándob maradványait.
A napokban elkezdődött a Szolnoki Törvényszéken az úgynevezett jászberényi Malom-ügy pere. A tét óriási. Nem csak közel 1 milliárd forintról szól, hanem arról is, hogy ki kit győz le. Győz-e a jobbikos polgármester, aki felmondta a projekt kivitelezési szerződését, vagy győz a városban ellenzékben lévő Fidesz.
A 2015-ös milánói világkiállításra készült magyar pavilon tervezője szerint bő 1 milliárd forintos kárt okoz az állami költségvetésnek, hogy a “Sámándob” néven elhíresült épület Karcagra kerül. Sárkány Sándor szerint ezt a városból származó két fideszes miniszter, Fazekas Sándor korábbi agrárminiszter és Varga Mihály pénzügyminiszter intézte el, pedig az épület üzemeltetésére korábban három másik település is pályázott. Balatonfüred például felajánlott egy közművesített vízparti telket, de inkább elköltenek a karcagi helyszín tereprendezésére és közművesítésére 1,3 milliárd forintot.
Alig volt olyan ellenzéki önkormányzati képviselő, aki időben tudhatta, hogy a városa Tiborcz Istvánékkal akar közvilágítást fejleszteni. A képviselő-testületek többsége nem szavazhatott arról, hogy kivel szerződjön a település, ők csak az eredményhirdetés után szembesültek az Elios győzelmével. Vagy még akkor sem.
Nem Püspökladány lehet az egyetlen település, ahol az országos zöldhatóság volt főigazgatója sok milliót zsebelt be tanulmányírás címén. A lapunk birtokába került dokumentumok szerint az asszony cége Törökszentmiklósnak négymillióért írt tanulmányt – alig két hét alatt.
A Szegedi Ítélőtábla szerdán helyben hagyta a Czuczi Mihály és társai büntetőügyében a Szolnoki Törvényszék első fokon meghozott döntését – írta a szoljon.hu Jász-Nagykun-Szolnok megyei híroldal.
Több százmillió forint bevétele volt az elmúlt években a 2002-ben elítélt egykori államtitkár cégének. Várhegyi Attila akkor visszavonult, de újra feltűnt egy ideje a kormánypárt köreiben: a Fidesznek, több fideszes vezetésű önkormányzatnak és a közmédiának is ad marketing illetve kommunikációs tanácsokat. Az egyik legnagyobb megbízást még akkor kapta Hódmezővásárhelytől, amikor ott Lázár János volt a polgármester – hangzott el a hétfői RTL Híradóban.