A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar nyolc év alatt több mint 15,5 milliárd forintért szerződött különböző cégekkel, derül ki abból a szerződéslistából, amelyet a hvg360 bíróságon perelt ki. Jelentős megbízásokat kapott több NER-es “udvari szállító” is, feltűnik a cégek körül Habony Árpád egy rokona, Orbán Győző egy ismerőse és birkózótársa, itt van egy jól ismert Balásy Gyula-cég, de még a Rogán "találmányáról" elhíresült Hunguard is.
2023. szeptember 7-én különös jelenet játszódott le a Székesfehérvári Törvényszék egyik földszinti tárgyalójában. A bíróság egy olyan, a sajtó által már nem igazán követett bűnügyet tárgyalt, amelynek elsőrendű vádlottja egy korábbi magas rangú kormányzati tisztviselő, Nagy János egykori agrárminisztériumi helyettes államtitkár. Nagyot azzal vádolja az ügyészség, hogy az ő közreműködésével fizetett ki a minisztérium egyik háttércége 2,2 milliárd forintot két ügyvédi irodának, amelyek a vádhatóság szerint nem végeztek ezért érdemi munkát.
Tusán László tíz évvel ezelőtt Rogán Antal polgármestersége idején a belvárosi önkormányzattól jutott hozzá kedvezményekkel üzlethelyiségekhez. A vállalkozó testvére, folytatva a jutányos árú ingatlanszerzési üzletpolitikát, bátyja felesége cégétől, a Komlóssy Invest Kft.-től vásárolt budai ingatlanokat. Az igazságügyi szakértő becslése alapján a piaci és az értékesítési ár között 260 millió forint lehet a különbözet. Az ingatlanok eladásáról a tulajdonosnak nem volt tudomása, azt Tusán testvére maga intézte. Első munkanapján a Komlóssy Kft. ügyvezetőjeként mint eladó, a Tusán-cég ügyvezetőjeként mint vevő írta alá az adásvételi szerződést. A Komlóssy Kft.-t CBA-s üzleteket működtető nyereséges érdekeltségétől is megszabadították, miután vagyonát kifilézték, süllyesztőbe tették, idén kényszertörléssel végezte.
2005-ben még nem sikerült a polgármesternek az erdőterület megszerzése, 2020-ban már igen. A települést 14 millió forint kár érte, az ügyészség vádat emelt.
„Mivel a cselekmény nem bűncselekmény”, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) megszüntette azt az eljárást, amit többek között Hadházy Ákos feljelentése nyomán folytatott nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés, pénzmosás és hivatali visszaélés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. A nyomozás megszüntetéséről szóló határozatot Hadházy Ákos a Telexnek is elküldte.
Polt Péter elismerte, hogy nyomozás indult a csokonyavisontai gyógyfürdő eladásának ügyében. A meglehetősen rossz állapotú fürdő tavaly háromszor is gazdát cserélt. Lapunk elsőként világított rá decemberben, hogy végül egy győri fideszes képviselő, Hajtó Péter édesanyjának cége szerezte meg a létesítményt. Idén január 5. óta Hajtó Péter is tulajdonos lett a vállalkozásban édesanyja mellett.
Egy Somogy megyei község képviselő-testülete 2020 októberében jelentősen a piaci ár alatt értékesített egy önkormányzati tulajdonban lévő, jórészt erdővel borított 4,5 hektáros földterületet a polgármester gyerekeinek – áll a Somogy Megyei Főügyészség közleményében.
Méltatlanság miatt pénteken lemondott Budai László alsószentmártoni polgármester, akit előbb hűtlen kezelés, majd csoportos garázdaság miatt ítélték felfüggesztett börtönre. Ha nem mond le, a bíróság fosztotta volna meg hivatalától. A polgármester a 2014-es megválasztása után úgy határozott, hogy az önkormányzati épületek takarításával a feleségét bízza meg. A településvezető utasítására a falu alpolgármestere - az ügy másodrendű vádlottja - kötött megbízási szerződést a nővel.