Úgy tudjuk, a Hacktion című sorozat is szerepel az MTV októberben induló új műsorstruktúrájában. A Kálomista Gábor producer nevéhez fűződő, a hackerek titkos világát bemutató sorozat egyike volt azoknak, amiket úgy kapott meg tavaly nyáron a Duna TV, hogy mást rendelt meg.
A Duna Tv kifogásolt külsős szerződései a Fideszes és a KDNP-s kurátorok szerint a hanyag, súlyosabb esetben a hűtlen kezelés gyanúját is felvetik, ezért átadják az iratokat a rendőrségnek. A kurátorok szerint nem kaptak pontos tájékoztatást a tévé elnökétől a szerződésekről.
Újabb fordulat történt a Duna Tv vitatott szerződéseinek ügyében: két szakmunkás vásárolta meg néhány millióért azokat a cégeket, amelyek sok százmillió forintos megbízásai miatt már a kuratórium is vizsgálódik. Az üzleteket pár nappal azután kötötték, hogy kiderült, a cégek bejelentett címén csak egy üres ház áll, a sorozatokat pedig más vállalkozások forgatják a szerződéses ár töredékéért.
Egyes információk szerint benyújtotta lemondását Cselényi László, a Duna Tv elnöke, de az értesülést sem a Duna Tv, sem a kuratórium elnöke nem erősítette meg. Cselényi a múlt héten kényelmetlen helyzetbe került, miután a televízió működését felügyelő közalapítvány fideszes kurátora bejelentette, gyanús szerződéseket talált a televíziónál.
Több tucat másik céggel osztják meg székhelyüket, egy-egy panelház földszinti kis irodáját azok a frissen alakult cégek, amelyektől a Duna Tv több mint félmilliárd forintért rendelt különféle sorozatokat. Az ismeretlen és utolérhetetlen producerek minden esetben ismert filmipari vállalkozásoknak adták tovább a munkát.
Nem akarja lelőni a csattanójukat, ezért a Duna Tv nem mutatja meg azoknak a készülő filmeknek a terveit, amelyekért közel 400 millió forintot fizet. A tévével szerződő cégeknek nincs nyomuk, a házat, ahová be vannak jelentve, épp árulják, de még a hirdetésen megadott szám sem pontos.