language

Lapok:

Akták:

Kopaszi-gát highlight_off

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Kopaszi-gát

Kopaszi-gát

A szocialista vezetésű XI. kerületi önkormányzat – 1%-os tulajdoni részesedést megtartva – kö­­­zel másfélmilliárd forintért adta el 2006-ban a Kopaszi-gát és a Lágymányosi-öböl fej­lesz­té­sére alapított Öböl XI. Kft.-ben lévő üzletrészét, mégpedig az MSZP-közeli nagyvállalkozó, Leisztinger Tamás cégének. Később az Öböl XI. Kft. tu­laj­do­ná­nak 75%-át egy portugál befektetői csoport szerezte meg - 2015 végén pedig Orbán Viktor haverjához, Garancsi Istvánhoz került a Budapest egyik legnépszerűbb közparkját is magába foglaló, értékes terület.

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [31]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Betámadják Garancsi 120 méteres budai felhőkarcolóját

A Kopaszi-gát melletti toronyház tervezett helyen és méretben való megépítése jogsértő, állítja a Budapest Világörökségéért Alapítvány (BVA). A szervezet ezért a hazai hatóságokhoz és az UNESCO-hoz fordul, értesült az Index. A fő probléma az, hogy a 120 méteres épület belógna a világörökségként védett dunai panorámába, valamint nem volt megfelelő szakmai egyeztetés.

Egy jó üzlethez nem kell más, csak sok pénz, strómanok és kurvák

Bár Vizoviczki László elsősorban az éjszakai életben vállalkozott, a letartóztatása előtti napokban megpróbálta rátenni a kezét az egyik legnépszerűbb budai sportközpontra is. A diszkókirály és a Market Zrt. vezérigazgatója, Scheer Sándor együttes erővel akarták megtéveszteni a XII. kerületi önkormányzatot, de cselszövésük végül közel százmilliós bukáshoz vezetett. A lapunk birtokába került lehallgatási jegyzőkönyvek alapján pontosan rekonstruálható, hogyan készítették elő a mutyit: lányokkal kielégített üzleti partnerek, rokonok és beosztottak közül kiválasztott strómanok, szövevényes fantomcégek, valamint nem kevés pénz egy már megnyertnek hitt pályázaton. A rendőrségi iratokból az is kiderül, hogy Vizoviczki a Kopaszi-gát iránt is érdeklődött, de pechére lecsukták, így most nem ő épít oda lakóparkot, hanem Scheer másik üzlettársa, Garancsi István.

A katari emírékkel építkezik Orbán barátja a Duna-parton

Egy katari hátterű, egyenesen az uralkodócsaládhoz köthető vállalat csatlakozott a Kopaszi gátnál folyó iroda- és lakóparképítéshez. Ahhoz a lakóparképítéshez, amelyet Orbán Viktor barátjának, Garancsi Istvánnak a cége indított az állami Eximbank finanszírozásával, feltűnően a csokra van szabva, a kormány pedig kiemelt projektté teszi.

Nem korrupciót, gyorsaságot akart az Eximbank

Nem azért írt ki 10 napos határidővel 16 milliárd forintnyi tőke kezelésére egy pályázatot az állami tulajdonú Eximbank, mert előre tudták, hogy kit akarnak nyertesnek, hanem mert olyan céggel akarnak együtt dolgozni, amelyik 10 nap alatt el tud készíteni egy ilyen pályázatot.

Az állam lakásigényt gerjeszt, Garancsi lakást épít

Több ezer lakást építhet a Kopaszi-gát mellett a miniszterelnök barátja. A milliárdos Garancsi István érdekeltségei a napokban jelentették be, hogy a portugál tulajdonosoktól megvásárolták az 56 hektáros ingatlant. A budai Duna-part egyik utolsó jelentős méretű, üres és beépíthető területe sokat segíthet a belváros közelében várható lakáshiányon, amit a 10+10 milliós állami lakástámogatás gerjeszt majd.

A Videoton futballklub elnökének cége vette meg a Kopaszi-gátat

Közel egyéves tárgyalássorozatot követően Garancsi István (a Videoton fociklub elnöke, Orbán-közeli építési vállalkozó) érdekeltségébe tartozó Market Csoport egyik cége vette meg a Kopaszi-gátat az eddig tulajdonos Mota-Engil, Finibanco és Estia portugál cégek alkotta vállalatcsoporttól.

Molnár Gyula börtönbe megy

Hivatali visszaélés miatt Molnár Gyula szocialista politikust, volt XI. kerületi polgármestert nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre, Lakos Imre volt XI. kerületi szabad demokrata alpolgármestert hat hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon.

Hivatali visszaélés a vád a volt újbudai polgármester ellen

A Magyar Nemzet szerint a Központi Nyomozó Főügyészség vádat emelt egy volt önkormányzati terület pályázat nélküli átjátszása miatt Molnár Gyula, Lakos Imre és egy ügyvéd ellen.

Az ügyészségnek 30 napja van, hogy döntsön Molnár Gyula ügyében

Molnár Gyula ellen a Kopaszi-gát melletti ingatlanok eladása miatt indított nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség. Az ügy most vádelőkészítő szakaszba került, amelynek során az ügyészség dönthet a vádemelés, vagy az eljárás megszüntetése mellett.

Vádemelési javaslat Borsa Gyula ellen

A Nemzeti Nyomozóiroda az Index információi szerint vádemelési javaslattal zárta le a nyomozást Borsa Gyula, az Infopark Zrt. volt vezérigazgatója ellen. Hűtlen kezeléssel gyanúsítják.
Találatok: [31]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>