Lapok: |
|
Intézmények: |
Magyar Fejlesztési Bank (MFB)
Schmidt Máriáék ingatlancége kivárással keresett milliárdokat
Látszólag semleges közleményt jelentetett meg a BIF Nyrt. a Budapesti Értéktőzsdén, pedig alighanem az elmúlt évek legnagyobb üzletét kötötte.A cég főrészvényese a Pió-21 Kft, vagyis Schmidt Mária és családja (azaz a történész, illetve gyermekei, Ungár Anna és Péter), a társaság vezérigazgatója pedig Berecz Kristóf, Schmidt Mária veje. Az igazgatóságban helye van Vaszily Miklósnak is, aki most éppen a TV2 és az IKO Média élén visz magas posztot a NER-es médiavilágban. (....)A BIF a közlemény alapján egy 2017. november 24-i kölcsönszerződés révén 7,58 milliárd forinttal tartozott a Takarékbanknak, majd 2018. november 7-én szerződött az állami MFB-vel (vagyis a Magyar Fejlesztési Bankkal), és kötött egy 20 milliárd forint összegű hitelkeret-szerződést. Nagyon leegyszerűsítve ez elegendő lehetett volna a korábbi hitelek kiváltására és további fejlesztések megfinanszírozására (a cégnek több nagy fővárosi iroda- és lakóingatlanprojektje is van folyamatban). Az MFB finanszírozza tehát mostantól ezt a magántársaságot, de a BIF szempontjából az igazi nagy üzlet nem Is a hitelkeret-szerződés volt, hanem az, hogy a hitelkeret-szerződés megkötése és annak lehívása között kivárt majdnem egy évet.
Az állam rossz hiteleket vásárolt az MKB-tól
Az MKB Bank értékesítette lakossági nemteljesítő hiteleinek egy részét – értesült az Index.hu. A vevő az állami Magyar Fejlesztési Bank (MFB) leányvállalata, vagyis a Magyar Követeléskezelő (MKK) Zrt. volt.
Nyolc éve elkészült, azóta üresen pusztul
Még egyik sem működik a Rác beruházások közül, de mégis állandóan újabb és újabb befektetői körök érkeznek a megmentő szerepében. A sikló körül Albrecht Ottó, Erős János, egy olimpiai bajnok kajakozó, illetve egy titokzatos keleti üzletember bukkant fel. A szálloda és a fürdő ügyében pedig a főváros lépne a nyitás érdekében, de Tiborczék, arabok és a sikló egyik befektetője is ott köröz a projekt körül.
75 milliárdot oszt szét az MFB, indul a tülekedés
Több mint 75 milliárd forintot oszt ki a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) egy újabb, de még mindig nem az utolsó Jeremie-körben. Mivel csak már korábban is működő alapkezelőkkel lehetett indulni a töméntelen uniós forrásért, nagy volt a tolongás a másodpiacon. Vagyis a politikai hátszéllel bíró lobbisták, cégek és rokonok egyedül esélytelen tőkealap-kezelőket környékezték meg. Akadt, aki beadta a derekát.
Jeremie-pályázatok
Albrecht Ottó
Dr. Deák Gábor (Hospinvest)
Ducsai Ákos
Hernádi Zsolt
Kecskés Egon
Serfőző Péter
Szemerey Tamás
Werner Péter
ABC Kockázati Tőkealap
ALLIANCE-JURA Hongrie Kockázati tőkealap-kezelő Zrt.
Bonitás Befektetési Alapkezelő Zrt.
Carion Holding Zrt.
CV Alapkezelő Zrt.
DBH Investment Zrt.
Gran Private Equity Zrt.
Magyar Fejlesztési Bank (MFB)
Primus Capital Zrt.
EU
háttér
hitelezés
k+f
klientúra
támogatás
tőkealap
Hogyan gyorsítsd meg a fél ország megszerzését?
3. rész - Mészárosék jobban támaszkodnak a bankhitelekre! Sorozatunkban a legújabb kori, értsd 2014 utáni hazai oligarchaképződés jellemzőit vesszük számba. Miben más a Mészáros-éra, mint volt a Simicska-világ? Ezúttal a tőkeáttétellel foglalkozunk, vagyis azzal, hogy Mészárosék miért használnak annyi kereskedelmi banki hitelt.
Exim-hitelek Fidesz-közeli cégeknek
Mészáros Lőrinc
Simicska Lajos
Vida József
B3 Takarékszövetkezet
FHB Bank
Fidesz
Gránit Bank
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Magyar Fejlesztési Bank (MFB)
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
hatalomkoncentráció
háttér
hitelezés
idegenforgalom
klientúra
vagyonosodás / vagyonnyilatkozat
A Rác fürdő eladásáról se tudott dönteni a főváros
Szerdán tárgyalta a fővárosi közgyűlés a Rác fürdővel kapcsolatos előterjesztést. Bagdy Gábor előterjesztése azt javasolja a polgármestereknek, a szóba jöhető opciók közül válasszák azt, hogy a Magyar Fejlesztési Bank visszaveszi a beruházókkal szemben fennálló eredeti követelését, és talál befektetőt a projektre.
Titokzatos befektető viheti elég olcsón a Rác Fürdőt
Szerdai, zárt ülésén dönt a Fővárosi Közgyűlés a hányatott sorsú Rác fürdőről. Az Index birtokába jutott előterjesztés azt javasolja a polgármestereknek, a szóba jöhető három opció közül válasszák azt, hogy a Magyar Fejlesztési Bank visszaveszi a beruházókkal szemben fennálló eredeti követelését, és talál befektetőt a projektre. Ezzel alighanem kiesik a lehetőségek közül a korábban valószínűnek tartott forgatókönyv, amely szerint kínai befektetők vették volna meg az évek óta rohadó komplexumot, és egy egyelőre titkos kilétű új szereplő jöhet be a képbe az MFB-n keresztül.
Ki kell adnia a startuppályázatokat az MFB-nek
A Forbes magazin a TASZ segítségével beperelte a Magyar Fejlesztési Bankbot (MFB), mert az újságírói megkeresésre nem adta ki a Jeremie-alapkezelői pályázatok nyertes anyagait banktitokra hivatkozva. A bíróság most kimondta, hogy az adatokat ki kell adni. A programban startupoknak összesen 107 milliárdnyi EU-s pénz biztosítottak, 30 százalékos önrész mellett.
Négy éve robbanhatott volna a Quaestor-botrány
Meglepetésként érte a Fideszt a Quaestor-botrány kitörése? Most kezdték vizsgálni a cég legnagyobb beruházását, a győri ETO Parkot? Hát nem. Az ETO Park ügyében négy éve, 2011 óta folyik a nyomozás, és tele van furcsaságokkal.
Lázár: 410 millió állami pénz odaveszett
A Földművelésügyi Minisztériumnak 410 millió forintja ragadt bent az egyik brókercégénél, erre vezetett a kormányzati vizsgálat – jelentette be csütörtökön Lázár János. A miniszter szerint a mostani Quaestor-ügyben mégis a legnagyobb felelőssége nem másnak van, mint az MSZP-nek.