Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Az UNESCO kérésére se állítja le a kormány a Liget-projektet
Furcsának tartjuk, hogy miért éppen most kezdte el támadni a szervezet a fejlesztéseket, mert mindegyik építkezés évek óta tart
- válaszolta a Miniszterelnökség az UNESCO jelentés kapcsán az RTL Klub megkeresésére. A Híradó riportjából kiderül,
EGYIK BERUHÁZÁS LEÁLLÍTÁSÁT SE TERVEZI A KORMÁNY, MERT SZERINTÜK "A KRITIKÁK TÁRGYALÁS ÚTJÁN RENDEZHETŐEK."
KAPCSOLÓDÓ
Az UNESCO a Liget-projekt leállítását kéri a kormánytól
Az UNESCO a Liget-projekt leállítását kéri a kormánytól
A Városliget átalakítása aggasztó, a 120 méteres Mol-torony engedélyezése megdöbbentő az ENSZ szervezetének friss jelentése szerint.
Pár napja adott ki egy jelentést az ENSZ oktatási, tudományos és kulturális szervezete, az UNESCO, melyben arra kéri a magyar kormányt, hogy állítsa le a világörökségi helyszíneken, vagy azok közelében megvalósuló projekteket mindaddig, amíg átfogó, a budapesti fejlesztési tervvel összhangban lévő irányelvek nem születnek a megőrzés alá eső területek kezelésére.
A szervezet
megdöbbentőnek nevezi, hogy a Duna partjára tervezett 120 méteres Mol-torony egyáltalán megkaphatta az építési engedélyt,
aggasztónak tartja a Liget-projektet a Néprajzi Múzeum és a biodóm mérete miatt,
kifogásolja, hogy a Vár átalakítása kapcsán nemcsak felújítás történik, hanem lerombolt, megsemmisült épületeket is felépítenek újból, ami a városkép hitelességének az elvesztéséhez vezet.
Freskókat tüntettek el Orbán hivatalában
A Karmelita épületegyüttes egykori refektóriumának egyedülálló, késő barokk freskóegyüttese áldozatul esett a sokmilliárdos felújításnak. Hosszú nyomozás után legalább annyit sikerült megtudnunk: a festést nem verték le, csak ismeretlen okokból lemázolták.
A műemlékvédelemnek is odavágott a bürokráciacsökkentés
Nem csak a természetvédelmet érte el a nagy bürokráciacsökkentés, most ugyanígy járhat a műemlékvédelem is: kormányzati szinten gyakorlatilag megszűnik a régészeti államigazgatás és a műemlékvédelem szakmai képviselete.
A lakossági tiltakozás ellenére kiadták a környezetvédelmi engedélyt a Hell mostrumára Miskolcon
A hatalmas irodaházat a hazai piacvezető Hell Energy érdekeltségébe tartozó cég, az Avalon tervezi felépíteni. Az állami pénzekkel bőven kitömött magyar cég a négyszintes épületet műemléki környezetben húzná fel. Míg a fideszes városvezetés teljes mellszélességgel támogatja a projektet, addig a lakosokat meg sem kérdezték, többen viszont a legkevésbé sem szeretnének a Hell irodaház árnyékában élni. Vannak, akik szerint a beruházás kijátssza a plázastop-törvényt, mivel az irodaház szerintük valójában egy bevásárlóközpontot is takar
Külföldiek elől mentené a világörökségi ingatlanokat az állam
A világörökség megőrzése közérdek, ezért a világörökségi helyszínen lévő ingatlanok tulajdonosi szerkezetének a legkisebb kockázatot kell jelentenie a közfeladat ellátása szempontjából.
Szeptemberben lehet publikus a Várkert Bazár-ügy vizsgálati anyaga
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter korábban június végére ígérte a Várkert Bazár és a Budai Vár üzemeltetésével és fejlesztésével kapcsolatos vizsgálat lezárását. Csepreghy Nándor, a miniszter helyettese most megerősítette az Indexnek, hogy a vizsgálat lezárult, ám annak megismerésével még várni kell.
Gyutai Csaba szerint L. Simon hazudik
Egymás torkának ugrott a Miniszterelnökség által felügyelt Várgondnokság Kft. ügyvezetője és L. Simon László, korábbi örökségvédelmi államtitkár, miután megírtuk, egy nem nyilvános vizsgálat döbbenetes szabálytalanságokra, pénzügyi visszaélésekre bukkant a Vár és a Várkert Bazár körül.
Várkert Bazár-ügy: a Miniszterelnökség elismerte a vizsgálatot, L. Simon László Lázárra mutogat
A Várkert Bazár és a budai Vár üzemeltetésével és fejlesztésével kapcsolatos szabálytalanságokról írt cikkünk után a Miniszterelnökség és L. Simon László is levelet írt. A kormány az átvilágítás tényét elismerte, de részletekről nem nyilatkozik.
Szétlopott budai Vár, szétlopott Várkert Bazár
Teljes káosz uralkodott az I. kerület fontos műemlékei, így a budai Vár és a Várkert Bazár pénzügyei körül az elmúlt években. A Miniszterelnökség által felkért vezetők, így elsősorban a korábbi zalaegerszegi polgármester, Gyutai Csaba a sajátjaként kezelte az ingatlanvagyont. Ez akár jót is jelenthetne, például óvó gondosságot. De sajnos Gyutai és családtagjai tényleg beköltöztek.
Az új Puskás-stadion: 200 milliárdért kapunk kevesebbet
A magyar közvélemény szinte megbénult, amikor kiderült, hogy 190 milliárd forintból épül fel az új Puskás Ferenc Stadion. Aztán a sokkból felocsúdva eszünkbe jutott pár ünneprontó kérdés a monumentális projekt kapcsán.
Van-e bármilyen racionális magyarázat a stadion árára?
Az eredeti tervekhez képest végül megőrzik-e a régi Népstadion helyi védettség alatt álló lelátóját, vagy az ikonikus lépcsőtornyokat, ahogy az korábban elhangzott?
Lesznek-e a stadionban a futballon kívül hat-hét másik sportágnak is edzőtermei, ahogy mondták?
Világszinten is egyedülálló építészeti bravúr lesz-e az új létesítmény, ahogy ígérték?
Lehet-e már most látni olyan tervezésbeli hiányosságot, ami tovább fogja emelni a projekt költségeit?