Lapok: |
|
Intézmények: |
Kapcsolódó szervezetek: |
Találatok: [6] Oldalak: 1
22 ügy, amiben a kormány előhúzta a mindent vivő kártyát
Öt éve él a jogszabály, amellyel a kormány elvette a lehetőségét annak, hogy versenyszabályok miatt esetleg meghiúsuljon a nagy Fidesz-barát média-összefonódás. Eddig sem volt hiány nemzetstratégiai jelentőségre és közérdekre való hivatkozásban, ha olyan ügyletről volt szó, amit a kormány bármi áron keresztül akart vinni. Végignéztük ezeket, és bár van köztük pár meredek, a mostani testhosszal veri őket.
Dohányboltellátó mutyi
EMIR-ügy
MKB eladása
Takarékszövetkezeti integráció
Antenna Hungária Zrt.
Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.
Dunakeszi Járműjavító Kft.
Hungexpo Vásár és Reklám Zrt.
Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA)
Magyar Gáz Tranzit Zrt.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyar Takarékszövetkezeti Bank
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó Zrt. (Nemzeti Tankönyvkiadó)
NKM Nemzeti Közművek Zrt.
Országos Dohányboltellátó Kft.
Welt 2000 Kft.
államosítás
dohányipar
hatalomkoncentráció
háttér
jogalkotás
könyvkiadás
média
nyomásgyakorlás
távközlés / telekommunikáció
versenykorlátozás - kartell
Lázár feljelentett, a rendőrség nyomoz az EMIR-ügyben
Nyomozást rendelt el a Fővárosi Főügyészség az EMIR-ügyben, amely miatt közel 18 milliárd forintnyi uniós támogatás visszafizetése fenyeget, és amelyben Lázár János tett feljelentést – írja az ügyészség sajtóközleményében. A gyanú szerint 2003 és 2008 között visszaélések történtek az egységes monitoring és informatikai rendszer (EMIR) fejlesztése és üzemeltetése közben: a Nemzeti Fejlesztési Hivatal és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség tisztségviselői a feljelentés szerint 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okoztak.
Nyomozás indut az EMIR-pénzek ügyében
Mintegy 17 milliárd forintos kárt okozhattak a Nemzeti Fejlesztési Hivatal és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség tisztségviselői 2003 és 2008 között. Az ügyben kedden nyomozást rendelt el a Fővárosi Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt – közölte a fővárosi főügyész.
Molnár Csaba: Nem is kér vissza 18 milliárdot az EU
Hazudik a magyar kormány arról, hogy az Európai Bizottság 18 milliárd forintot követel vissza a egységes monitoring információs rendszer (EMIR) kiépítésével összefüggő szabálytalan közbeszerzések miatt - ezt közölte az MTI-vel Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció Európai Parlamenti képviselője.
A mi pénzünkből történtek az év legnagyobb üzletei
Az év legnagyobb magyarországi üzletei közt túlnyomórészt államosításokat találunk, elég sok közpénz ment a kormány mozgásterének növelésére, főleg a legyengített pénzügyi szektorban.
Nemzetstratégiai jelentőségű a Welt 2000 megvétele
Nemzetstratégiai jelentőségű összefonódásnak minősítik a Welt 2000 állami megvásárlását, az erről szóló kormányrendelet a pénteki Magyar Közlönyben jelent meg.
Találatok: [6] Oldalak: 1