Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Vallomás: Molnár Zsolt 40 millió forint vesztegetési pénzt vett át az Olimpia parkban
Horváth Csabán és Tóth Csabán kívül egy harmadik szocialista politikus, Molnár Zsolt is kapott vesztegetési pénzeket Fuzik Zsolttól – derül ki a Magyar Nemzet birtokába jutott kihallgatási jegyzőkönyvből. Az MSZP-s honatya az iratok szerint 40 millió forintot vett át az Olimpia parkban.
„Tóth Csabának minimum 250 millió forintot adtam át”
Horváth Csaba, Zugló szocialista polgármestere mellett Tóth Csaba MSZP-s országgyűlési képviselő is részesült azokból a vesztegetési pénzekből, amelyek a kerület parkolási cégének bevételeiből származtak. A Magyar Nemzet birtokába jutott vallomásrészletekből kiderült, a Horváth–Tóth páros több mint negyedmilliárd forintot vett át feketén. Az ügyészség tegnap kezdeményezte Tóth Csaba mentelmi jogának felfüggesztését.
Frissen alapított közbeszerzési cégre csapott le a Miniszterelnökség
Azonnali intézkedésként vásárolt meg a Miniszterelnökség egy közbeszerzési céget, a vételt jóváhagyó augusztus 22-i kormányrendelet azt is órára pontosan határozta meg, hogy mikor kerül kormányzati tulajdonba az Electool Közbeszerzési Kft.
Meg lehetne úszni az EMIR-bírságot
Az uniós források pályáztatásának és szétosztásának informatikai rendszerére 2003 óta elköltött, körülbelül 18 milliárd forint visszafizettetését helyezte kilátásba az Európai Unió, mert hibákat talált a hazai projektnél. Az úgynevezett egységes monitoring információs rendszerrel (EMIR) kapcsolatos ügyet a kormányzat a kétezres évek elejére vezette vissza, szerintük ahhoz Gyurcsány Ferencnek és nejének, Dobrev Klárának volt köze.
A semmire fizetett ki kilencszázmillió forintot a Klik
Az LMP szerint a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) a semmire fizetett ki kilencszázmillió forintot, amikor egy európai uniós támogatás részeként megvett egy mai napig nem használt számítógépes programot.
Miért emlegeti Lázár Gyurcsány feleségét?
Az EMIR ügyében csütörtökön belengetett feljelentés lehetne egyszerű gyurcsányozás is, de sokkal több annál. Egy majdnem másfél évtizedes történetről van szó, ami a Medgyessy-kormány idejébe vezet vissza.
Árverési rendszer Hunguard-kézben
A közműszolgáltatók és a teljes bankszektor mellett még a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) is az átláthatatlan tulajdonosi hátterű, mégis kormánykedvencnek számító Hunguard Zrt.-vel kötött szerződést. A vagyonkezelő is audittal bízta meg a céget, mégpedig elektronikus árverési felületüket vizsgálta – derül ki a Magyar Nemzet által megismert dokumentumokból.
Ismét meghosszabbították a nyomozást Vadai Ágnes ügyében
További három hónappal, december 6-ig meghosszabbította a korábbi honvédelmi minisztériumi szerződések miatt indult nyomozás határidejét az illetékes ügyészség – tájékoztatta Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Dataplex-ügy: tovább nyomoznak
Meghosszabbították a nyomozást a korábban a Bajnai Gordon vezette Wallis érdekeltségébe tartozó Dataplex Kft. ügyében. A Magyar Nemzet információi szerint a Mavir Zrt.-vel és a Magyar Posta Zrt.-vel kötött, az állam számára kirívóan előnytelen szerződésekkel összefüggésben vizsgálódnak tovább.
Hagyó-per: 118 millióért házilagos barkácsolás
Házilagos barkácsolásnak nevezte az igazságügyi szakértő a szentendrei HÉV Batthyány tér és Békásmegyer közötti állomásain 118 millió forintért kiépíttetett utastájékoztató rendszer egyes elemeit a Hagyó Miklós egykori szocialista főpolgármester-helyettes és társai ellen folyó per csütörtöki tárgyalásán a Kecskeméti Törvényszéken.