Kulcsszavak: |
|
Intézmények: |
Kapcsolódó szervezetek: |
Tízmilliók utazásra, félmillió a feleség cégének: az Antall József Tudásközpont átvilágítási jelentése
Az első- és másodfok után a Kúrián is megnyertük azt a pert, amit az Antall József Tudásközpont átvilágítási jelentéséért indítottunk 2022 elején a Miniszterelnökség ellen. A kúriai döntést követően a tárca most végre megküldte a dokumentumot, ami alapján megszüntették az intézmény állami támogatását. A végsőkig titkolni kívánt anyagban horribilis utazási és szállásköltségek szerepelnek, valamint egy szerződés azzal a céggel, melyben tulajdonos volt a tudásközpont vezetőjének, Antall Péternek a felesége.
Az Antall József Tudásközpont közpénzköltései
Antall Péter
Antall-Horváth Veronika
Antall József Tudásközpont
Miniszterelnökség
Motive Informatikai Bt.
adatigénylés
állami/önkormányzati szerződések
ítélet/döntés
klientúra
közadat
közigazgatás hallgatása
lekenyerezés / presztízsberuházás
túlárazás / pénznyelő
Nem vizsgálják a Miniszterelnökség jogsértőnek tűnő tenderét, amelyben Mészáros ügyvédje is felbukkant
Júliusban írtuk meg, hogy a Miniszterelnökség jogsértő közbeszerzéssel keresett volna közbeszerzési szakértőket, ám végül visszavonták a 470 millió forintos tendert. Augusztus végén új eljárást indítottak, de ugyanolyan feltételekkel. Ez már az Integritás Hatóságnak is szemet szúrt, és a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordultak jogorvoslatért. Ezt azonban a Döntőbizottság most jogosultság hiányában megszüntette. Az ügy érdekessége, hogy a megszüntetésről szóló határozatban Dr. Kertész József Tamás ügyvéd és Bokor Gergő felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó (faksz) neve is felbukkan. Előbbi Mészáros Lőrinc, utóbbi az Elios-ügy miatt lett ismert.
Pert nyertünk a Miniszterelnökség ellen az Antall József Tudásközpont ügyében
A Miniszterelnökség 2021-ben az Antall József Tudásközpont átvilágítása után bejelentette, hogy megszünteti az intézmény állami támogatását. A vizsgálati jelentést azonban hiába kértük ki közadatigénylésben, nem adták ki. A tárca arra hivatkozott, hogy az anyag jövőbeli döntés megalapozását szolgálhatja, és a nyilvánosságra kerülése „a közfeladatot ellátó szerv törvényes működési rendjét vagy feladat- és hatáskörének illetéktelen külső befolyástól mentes ellátását” veszélyeztetné. Perre mentünk a jelentésért, a bíróság pedig lesöpörte a Miniszterelnökség érvelését, és az anyag kiadására kötelezte Gulyás Gergely tárcáját. Az ítélet jogerős.
Kiperelték Orbán római útjának adatait, kiderült, mennyit fizetett a családtagjai repüléséért
A jogerős ítélet szerint a külügynek az út összes költségadatát ki kell adnia.
Orbán Viktor
Szijjártó Péter
Fővárosi Ítélőtábla
Honvédelmi Minisztérium (HM)
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Magyar Honvédség
Miniszterelnöki Kabinetiroda
Miniszterelnöki Kormányiroda
Miniszterelnökség
adatigénylés
átláthatóság
gazdálkodás
ítélet/döntés
közadat
közigazgatás hallgatása
utazás
Európa
Horvátország
Magyarország
Olaszország
500 milliót követel vissza a Miniszterelnökség a dél-békési önkormányzati társulástól
A felháborodott polgármesterek szerint minden megvalósult, csak egy apró adminisztrációs hiba történt, ezért bíróságra mennek. A visszafizetéstől csődbe is mehetnek.
A milliárdokat érő Király utcai házak, amik 19 év alatt majdnem csődbe vitték Erzsébetvárost
2003-ban Erzsébetváros akkori vezetése a Király utca 25-27-29. eladásáról döntött. A többmilliárdos ingatlanvagyonról szóló szerződéstől öt évvel később elállt a városvezetés, amit akkor hiába támadott meg az ingatlancég. 2019-ben a fideszes vezetés újra elővette a szerződést, átalakította és alá is írta az ingatlanok eladását, olyan kötbért vállaltak azonban, amire a kerületnek nem volt fedezete. Időközben polgármestert váltottak Erzsébetvárosban, az átadáskor viszont „elfelejtettek” szólni a folyamatban lévő szerződésről, így a jelenlegi kerületvezetés már azzal szembesült, hogy milliárdos követelése van egy végrehajtónak az önkormányzattal szemben. Perre mentek, feljelentést tettek és nyertek: náluk maradnak az ingatlanok. 19 évig húzódó ingatlaneladási szerződés, perrel, büntetőfeljelentéssel, végrehajtókkal, és az ügybe beletenyerelő Miniszterelnökséggel.
Kipereltük a jelentést: komoly problémákat talált az auditor a Várgondnokság átvilágítása során
Hosszas pereskedés után megkaptuk a Miniszterelnökségtől a Várgondnokság Kft.-ről és a Budavári Ingatlankezelő Kft.-ről 2017-ben készített átvilágítási jelentést. A vizsgálatot készítő PricewaterhouseCoopers (PwC) súlyos hiányosságokat talált az állami cégnél: a PwC megállapította például, hogy az ingatlanportfolió-nyilvántartás és a támogatások elszámolása hiányos, a Budavári Kft. megsértette a közbeszerzési szabályokat és a cég több uniós projektjével is komoly gondok vannak.
DK: Több tízezer forintos italokra költött közpénzt Orbán főtanácsadója
Több tízezer forintba kerülő italokra költött közpénzt Hegedűs Zsuzsa, Orbán Viktor miniszterelnök főtanácsadója, állítja a Demokratikus Koalíció (DK) a Hegedűs költéseiről megszerzett számlák alapján.
Megszakítjuk a nagyköveti szintű diplomáciai kapcsolatot Hollandiával
A tegnapi üzengetés után ma reggel Szijjártó Péter rendkívüli külügyminiszteri sajtótájékoztatót tartott, amin bejelentette: hazarendelte a Hollandiába akkreditált magyar nagykövetet a holland nagykövet lapinterjúja miatt. A leköszönő holland nagykövet, Gajus Scheltema a 168 órának arról beszélt, hogy: „Nem pénzelhetjük a korrupciót, nem tarthatunk életben egy korrupt rendszert.”
Lezárult az aszfaltügy, 176 milliárd forintot kapott vissza Magyarország
A Miniszterelnökség kedd délutáni közleménye szerint az “aszfalt-ügy” miatt visszatartott 2014. december 30-i nagy összegű igénylés megérkezett Magyarországra. Ez 2016. október 24-i értéknap szerint 176.468.554.739 forint.