2006-ban a Kóka János vezette gazdasági minisztérium javaslatára a döntött a parlament a Szeged melletti Szőreg-1 gáztároló megépítéséről. Az építkezést az akkor ellenzékben levő Fidesz is támogatta. A 150 milliárd forintos beruházást a Mol nyerte meg, az alacsonyabb árat kínáló német E.on előtt. A beruházásra létrehozott projektcégben a Mol mellett 38 százalékos tulajdonos az állami Magyar Szénhidrogén Készletezők Szövetsége (MSZKSZ). A 150 milliárdos kivitelezési díj mellett a tárolási díj évente 12,6 milliárd forint, valamint a tárolóhoz egy 210 kilométeres 69 milliárd forintba kerülő vezetékről is született döntés, amit szintén a Mol egyik cége, a Földgázszállító Zrt. épített. A stratégiai tároló évtizedek alatt összesen körülbelül 500 milliárd forintba kerül, ami nem az államkasszából, hanem a gázárba építéssel lett fedezve.
A GSE (Gas Storage Europe - Európai Gáztárolók) szerint a kereskedelmi tárolók mellett kétséges a kifejezetten stratégiai célú tárolók építése. A Mol szerint ha 20 évente csak egy nagy válság van, már megérte. Az Energia Klub nyomására nyilvánosságra hozott szerződésekből azonban nem derül ki, valóban megérte-e a beruházás. Ezt a 2009-es gázválság nem tudta igazolni, hiszen az akkor már működési engedéllyel rendelkező és részben feltöltött tárolót a Földgázszállító döntése alapján nem nyitották meg, inkább a nagyobb fogyasztók felhasználását korlátozták.
2014-ben tároló állami tulajdonba került. Az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság 51 százaléknyi, az MSZKSZ 21,46 százaléknyi részesedést vásárolt a Moltól az MMBF Földgáztároló Zrt.-ben.