language

Személyek:

Ivo Sanader highlight_off

Kulcsszavak:

privatizáció highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Két év börtönre ítélték Hernádi Zsoltot: bizonyítjuk, hogy a horvátok durva koncepciós vádat fabrikáltak

A Zágráb Megyei Bíróság ma hirdetett elsőfokú ítéletet a lassan tíz éve tekeredő Hernádi–Sanader-ügyben. (Frissítés: a délelőtt 10 órai verdikt szerint Ivo Sanader hat, Hernádi Zsolt két év börtönt kapott.) Lehet szeretni vagy utálni a magyarországi Nemzeti Együttműködés Rendszerét, lehet egyfelől-másfelől vagy akárhogy viszonyulni Hernádihoz. Viszont: a Mol-vezér elleni ítélet egyben azt is jelenti, hogy létezhet olyan EU-tagállam, amelyben bizonyítékok nélkül szolgáltatnak „igazságot”. Nem a Válasz Online mondja, hogy koncepciós vádról van szó: lényegében így foglalt állást az ENSZ égisze alatt működő, nyilvánvalóan független genfi választottbíróság minden tagja – köztük a horvátok által delegált neves jogtudós –, továbbá a Horvát Köztársaság Alkotmánybírósága is.

Mol-INA-ügy: korrupció a vád Hernádi ellen

Elhalasztották az előzetes meghallgatást Hernádi Zsoltnak, a Mol Nyrt. korrupcióval vádolt elnök-vezérigazgatójának ügyében hétfőn Zágrábban, miután új bizonyítékokat nyújtott be a horvát korrupció és szervezett bűnözés elleni ügyészség (USKOK).

Hiányzott a Mol-vezért vádoló tanú a mai tárgyalásról

Nem jelent meg a Fővárosi Törvényszék szerdai tárgyalásán Robert Jezic, a Sanader-per koronatanúja, akit rákbetegsége miatt Svájcban kezelik, így előreláthatólag ősszel tud csak megjelenni a bíróság előtt.

Döntött a bíróság – nem adják ki a Mol-vezért

Az ügyészség indítványozta, a bíróság pedig helyt adott. Nem adják Hernádit, pontosan azért, emiért eddig sem: itthon már lefolytatták az eljárást ellene.

Megjött a javított elfogatóparancs Hernádi ellen

egérkezett az európai elfogatóparancs Hernádi Zsolt ellen az előírt formában - tájékoztatott Facebook-oldalán a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM).

A kormány kiáll Hernádi mellett

Nem csupán a tulajdonostársak közti vitáról van szó, így Magyarország nem hagyhatja válasz nélkül a horvát fél döntéseit – írja a magyar kormány közleményében. Martonyi János lemondja a Dubrovnikban rendezendő csúcstalálkozót, valamint a kormány arra kéri a Mol vezetését, hogy készítse elő az INA-részvények eladását, akár harmadik félnek is.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>