language

Személyek:

Járai Zsigmond highlight_off

Kulcsszavak:

klientúra highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Mészáros Beatrix felel a bankholdingnál a leányvállalatért, amely megszerezte a 27 milliárdos jachtot

Az MBH Bank felügyelőbizottságának nincs információja arról, hogyan mehetett át az ország legújabb nagybankján annak a szuperjachtnak a beszerzése, melyen lefotózták a pénzintézet egyik tulajdonosát, Mészáros Lőrincet a Földközi-tengeren a családjával együtt. A hajó a francia partoknál tűnik fel ezekben a napokban is. Megpróbáltuk kideríteni, honnan jöhetett a pénz a 27 milliárd forintot érő jachtra egy olyan banki leányvállalatba, amely tavaly még veszteségesen működött.

Komoly állami segítséggel született meg a bank, ami Mészáros Lőrincék alá rakta a vadonatúj szuperjachtot

Az adófizetők már azt is közös sikernek érezhették, hogy idén nyáron Mészáros Lőrincnek és Várkonyi Andreának sikerült 20 méterrel hosszabb jachtra cserélnie a legendás Lady Mrd-ot, és ezt a büszkeségélményt csak fokozza a tény, hogy a Rose d’Or végső tulajdonosa az MBH Bank, aminek a létrejöttét Orbán Viktor minősítette nemzetstratégiai jelentőségűnek.

Az olajipari szakértelem nem annyira, a kormányközeliség továbbra is lényeges a Molnál

Politikailag megbízható emberekkel erősítik a Mol felügyelőbizottságát. A cég vezetői eddig is tűzközelben voltak, ami a kormányzati kapcsolatokat illeti.

A csendes magyar: bemutatjuk Mészáros Lőrinc "agyát", a birodalom ügyintézőjét

Pályafutása bővelkedik meglepő húzásokban és fordulatokban. Többnyire úgy tűnt, hogy Jászai Gellért csak a végrehajtója volt a nagyívű beruházásoknak, ám az máig nem derült ki, kik állhattak ezek mögött. Egyik nagy bukása után évekig külföldön dolgozott, de ma már ő a Mészáros-birodalom egyik legfontosabb irányítója.

Csavartak még egyet a lex Járain

Az egységes javaslatban foglalt kedvezménynél is jobb helyzetbe hozott bizonyos biztosítókat egy Matolcsy György gazdasági miniszter által a zárószavazás előtt az adótörvények módosításához benyújtott javaslat. A kisebb biztosítók járnak jól, így a Járai Zsigmond volt pénzügyminiszter és jegybankelnök résztulajdonában álló CIG Pannónia is.

Lex Biszku, lex Járai, lex Schmitt

Túl öreg a kiszemelt nagykövet, sokat akadékoskodik a főbíró, útban vannak az összeférhetetlenségi szabályok: sok különféle problémát oldott már meg az Orbán-kormány ugyanazzal a módszerrel, a személyre szabott törvénygyártással.

Fidesz-klientúra kiépítése: gőzerővel

Testreszabott törvényekkel, célzott támogatásokkal és minden rendelkezésére álló eszközzel segíti az Orbán-kormány a hozzá közel álló üzleti köröket. Az esetek többségében még az sem akadály, hogy újabb és újabb sarcokat vessenek ki a lakosságra, illetve a vállalkozói szektorra azért, hogy forrásokat teremtsen a fideszes üzleti és politikai csoportok jutalmazásához.

Barátoknak mindent lehet - személyre szabott törvénymódosítások

Lex Szapáry, lex Járai, lex Borkai és lex Szász - négy törvény, amely csak azért jött létre, hogy a jogszabály nevében szereplő embereknek kedvezzen. A Fidesz alig több mint féléves regnálása alatt négy alkalommal is élt ezzel a módszerrel, ráadásul az egyik alkalommal még az Alkotmányt is átírták.

Nem ült el a szabolcsi konzervgyári botrány

A kormányfő, s a korábbi pénzügyminiszter felelősségét firtató kérdést tett fel írásban Kis Zoltán, az SZDSZ ügyvivője Orbán Viktornak és Varga Mihálynak azzal kapcsolatban, hogy a kormány határozata alapján az 1999-ben tíz kicsi szabolcsi konzervgyár számára adott 2,33 milliárd forint államilag garantált hitel nagyobb részét a bankok számára az államnak kell kifizetnie.
Találatok: [9]  Oldalak:   1