language

Kulcsszavak:

jogosulatlan pénzügyi tevékenység highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Tele van hibákkal Lázár listája

– Nem vitatjuk a vizsgálat jogosságát, és nekünk nincs is mitől tartanunk – így reagált lapunknak Kaposszerdahely kormánypárti polgármestere, Prépost László arra, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Lázár János a múlt héten bejelentette: törvényességi ellenőrzést kérnek az Állami Számvevőszéktől annál a 24 önkormányzatnál, amelyek befektettek brókercégeknél.

Dobhatják ki az Ökotárs elleni bizonyítékokat

„Ellentmondásos és a jogalkalmazás szempontjából kifogásolható helyzet áll elő azzal, hogy ugyanaz a bíróság, ugyanazon tényállás, illetve iratok és bizonyítékok alapján két különböző végzésben egymástól eltérő álláspontra helyezkedett” – így reagált a Fővárosi Főügyészség lapunk azon kérdésére: voltak, lesznek-e a rendőrségnél és/vagy az ügyészségnél következményei annak, hogy egy nyomozási bíró nemrég azt állapította meg, nem volt törvényi alapja az Ökotárs Alapítványnál tavaly szeptember 8-án tartott házkutatásnak.

Kehi-botrány: lefülelt civilek?

Nem egyértelmű, milyen jelentést kapott a kormány a Kehitől a Norvég Civil Támogatási Alap pályázatainak átvilágításáról, az viszont valószínűsíthető, hogy a dokumentumból többféle verzió is készült. Számos jel utal rá, hogy a kormányoldali sajtó nem azt a változatot kapta meg, amely a hivatal honlapjára fölkerült.

Norvég Alap: zugbankolást sejtetnek

Lapunk úgy tudja, a szerdai Kehi-feljelentés mögött egy egyszerű ügy húzódik meg. Az Ökotárs Alapítvány, vagyis a Norvég Civil Alap forrásainak elosztásában közreműködő szervezet nyújtott eseti jellegű, az utófinanszírozott pályázatok támogatásait megelőlegező kölcsönöket a pályázaton nyertes szervezetek némelyikének. Magyarországon általánosan elterjedt gyakorlatról van szó.
Találatok: [5]  Oldalak:   1