language

Kulcsszavak:

kampányfinanszírozás highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [81]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>

Miért kellett értelmetlenül elherdálni 17 milliárdot a népszavazásra?

Nincs értelme és közjogi jelentősége a kvótanépszavazásnak, ezért az visszaélés a demokrácia egyik legfontosabb intézményével – figyelmeztetett korábban a Magyar Helsinki Bizottság. Érveiket akkor leseperték, s most a választók előtt kell elszámolnia a kormánynak – állítják a jogvédők.

Még titkolják a gyűlöletkampány költségeit, több milliárdos lehet a számla

A kormány jó ideje folytatja a menekültellenes gyűlöletkampányt, s előbb üzent Brüsszelnek, hogy „ők is megértsék”, majd júliusban jöttek a „Tudta?” feliratú plakátok. Hogy mindez mibe kerül, arról egyelőre nem kívántak tájékoztatást adni, majd csak – ígérték – a kampány végén mondják meg, mennyit költöttek erre, illetve az elektronikus, internetes és nyomtatott médiában megjelentetett „közérdekű közleményekre”. A számla végösszege szinte biztosan több milliárd forint lehet.

Milliárdokkal tartoznak a kis pártok

630 millió forint végleg eltűnt a jogtalanul felhasznált kampánytámogatásból, míg a kétmilliárd forintra rúgó választási bírságoknak alig két százalékát sikerült eddig behajtani. Ez a mérlege a ­2014-es országgyűlési választáson szinte akadálytalanul induló bizniszpártok tevékenységének.

Seres Mária csak a kezdet, van még néhány százmilliós banánhéj

Költségvetési csalás miatt indult ügyben hallgatták ki gyanúsítottként az Új Magyarország Párt elnökét, ahogy a Keresztény Magyarok Szövetségének egyik „toborzóját” is, több nyomozás pedig még tart – értesült lapunk. Bő másfél évvel a választás után mintha közelítenének a bűnüldözők a százmilliós kampánypénzt gyorsan elverő kis pártokhoz.

Még elvi kockázata sincs annak, hogy a pártok lebuknak

A Fidesz választási kampányára nagyjából négyszer nagyobb összeget fordítottak, mint amennyit a hatályos jogszabályok lehetővé tennének – ezt állítják a korrupció ellen küzdő civil szervezetek. Különben más pártok is túlköltekeztek, de hogy miből volt erre pénzük, azt ma senki nem tudja. Az Állami Számvevőszék szerint viszont minden rendben van.

Átláthatósági mellény

Korrupcióellenes törvénycsomag benyújtásáról döntött veszprémi ülésén az MSZP-frakció. Három indítványt már a parlamenti szezonkezdésre benyújt a képviselőcsoport. Az egyik rendszeres beszámolási kötelezettséget írna elő a kormányhivatalok – köztük az adóhatóság – vezetőinek. A félévenkénti beszámolókat nyilvánosságra hoznák.

Felfüggesztett börtön a fideszes kampánymutyiért

Hajdúsámson volt fideszes alpolgármestere a vád szerint kampánycélra visszakért egy-egymillió forintot azoknak a magánlakásoknak az árából, amelyekért az önkormányzat fizetett volna. Az üzlet meghiúsult, de a volt politikus jogerősen felfüggesztett börtönt kapott.

Nem a kamupártokon múlik a kétharmad

Nem érdekli a bizniszpártokat, azaz az elsősorban a kampánytámogatások megszerzésére szerveződő formációkat a veszprémi időközi választás. Ám a mezőny így is nagy lesz, hiszen már eddig is tizenhat párt jelezte, hogy jelöltet kíván állítani. Ráadásul a nyilvántartásba vételt még később is kezdeményezhetik. Emellett független indulókra is számítani lehet – nekik nem kell előzetesen jelentkezniük –, így egyelőre nem lehet tudni, február 22-én hány név szerepel majd a szavazólapokon.
Találatok: [81]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>