language

Akták:

Kaszinóváros - Sukoró highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off
1.327.000.000 Ft

Kaszinóváros - Sukoró

Kaszinóváros - Sukoró

A főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt 2009 áprilisa óta folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen a sukorói és az albertirsai, valamint pilisi ingatlanok cseréje miatt. 2016. októberében felmentették másodfokon a Sukoró-per két fővádlottját. 2017. júniusában végül három, illetve két es fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte hűtlen kezelés kísérlete miatt a Kúria a 2008-as sukorói telekcsere ügyében Tátrai Miklóst és Császy Zsoltot, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori vezetőit csütörtökön. A harmadfokú ítélet jogerős.

 

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [64]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

Sukoró-ügy - Elutasították Tátraiék perújítási kérelmét

Elutasította Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. korábbi vezérigazgatója védőjének a Sukoró-ügyben benyújtott perújítási kérelmét a Szegedi Ítélőtábla - tájékoztatta a bíróság szerdán az MTI-t.

Sukoró-ügy - Végül mégis börtönbe mennek Tátraiék

Bűncselekmény hiányában másodfokon felmentette a Szegedi Ítélőtábla a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. korábbi vezérigazgatóját, Tátrai Miklóst és a cég egykori értékesítési igazgatóját, Császy Zsoltot az úgynevezett Sukoró-ügyben, de az ügyészség fellebbezni készül- írtuk tavaly októberben. Ehhez képest a Kúria most három, illetve két es fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte hűtlen kezelés kísérlete miatt Tátrait és Császyt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori vezetőit csütörtökön. A harmadfokú ítélet jogerős.

Handó rendel, bíró végez?

Handó Tünde összesen 15 pécsi és győri bírát rendelt a Fővárosi Ítélőtáblára, hogy a következő egy évben enyhítsék a bíróság leterheltségét, azaz részt vegyenek az ítélkezésben. Noha a bírók helyileg nem is Budapesten, hanem eredeti munkahelyükön tárgyalják majd a rájuk szignált - egyelőre nem tudni, milyen ügyeket -, az Országos Bírósági Hivatal elnöke ezzel a döntésével ismét nagy jelentőségű, politikai szállal is rendelkező perekbe avatkozhat bele - ezúttal közvetetten. Mióta ugyanis az Alkotmánybíróság megtiltotta az egyedi ügyáthelyezéseket, az OBH elnöke igen gyakran él a bírói kirendelés eszközével.

Újra Szolnokon a Sukoró-per

Négy hónap illetékességi huzavona után a Sukoró-büntetőper visszakerült a Szolnoki Törvényszékre; erről nemrég döntött a Kúria - számolt be blogján a Sukoró-ügy egyik vádlottja, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatója. Tátrai Miklós emlékeztetett, hogy az ügyet Budapestről még 2012-ben helyezte át Szolnokra az Országos Bírósági Hivatalt vezető Handó Tünde (Szájer József fideszes EP-képviselő felesége).

Sukoró: feljelentés a feljelentő Schiffer ellen

Feljelentést tett hamis vád gyanújával Schiffer András ellen a Sukoró-ügyben vádlott Császy Zsolt, amiért az LMP-s politikus még 2009-ben feljelentette Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt, akit az ügyészség később - más miatt - meg is gyanúsított, de vádat nem emelt ellene a kaszinóberuházás előkészítésével összefüggésben.

Sukoró-ügy: kihátrál a Fidesz

Két éve és nyolc hónapja nem történik semmi a Sukoró-vizsgálóbizottság létrehozása ügyében, bár minden adott ahhoz, hogy az Országgyűlés tárgyalja az LMP-s Schiffer András javaslatát. Mégse tűzte 2010. decembere óta napirendjére a kérdést a Ház. Cser-Palkovics András, az illetékes alkotmányügyi bizottság fideszes elnöke szerint amíg ez meg nem történik, ők sem tárgyalják a javaslatot. Schiffer lapunknak azt mondta, lehet, hogy a bizottság létre sem jön, mert a Fidesz halogatja a kényes ügyet.

Tanú Gyurcsány és Blum is

Tanúként hallgatja meg a bíróság a Sukoró-perben augusztus 22-én Gyurcsány Ferencet. A büntetőeljárásban korábban meggyanúsított, de végül meg nem vádolt volt kormányfő vallomástételét megelőző napon a Sukoróra kaszinóvárost tervező egyik befektetőt, Joav Blumot hallgatják meg. Gyurcsánnyal egy napon kerül sorra Veres János volt pénzügyminiszter, majd másnap Oszkó Péter. Az Orbán-kormány fő elszámoltatási célpontjának számító büntetőperben egyre inkább gyengül a vád.

Elszámoltatás: sok hűhó semmiért

A fantáziadús összeesküvés-elméleteken, látványos médiaakciókon és néhány, gyenge lábakon álló gyanúsításon kívül eddig semmilyen érdemi eredményt nem tudott felmutatni az Orbán-kormány elszámoltatási gépezete.
Találatok: [64]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>