language

Kulcsszavak:

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

A kormányzat vizsgálódik a csúszás miatt

Tizennégy hónap alatt nem volt képes az állami ELI-HU Nonprofit Kft. elkészíteni a szegedi, összességében hatvanmilliárdos lézerprojekt uniós pályázatát, és a szakmai csapat sem állt fel. Így lehetetlenné vált a célok 2015 végéig történő megvalósítása – mindezek miatt mondott le a projekt tudományos vezetője, Krausz Ferenc fizikus. A Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság teljes körű vizsgálatot rendelt el.

Budai legújabb feljelentése filozófusügyben

Ismeretlen tettes ellen jogosulatlan gazdasági tevékenység végzése és hűtlen kezelés gyanúja miatt újabb filozófusügyben tett feljelentést Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos

Budai Gyula feljelentette Helleréket

Két újabb filozófuspályázat ügyében tett feljelentést a rendőrségen az elszámoltatási kormánybiztos. Budai Gyula elmondta, bekérte annak az öt pályázatnak a dokumentációját, amely a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt felhívásokon nyert.

Erős SZDSZ-es háttér a filozófusbotrányban

A Liberális állami hivatal utalt 70,5 milliót a filozófiai kutatóintézetnek.

Gyanús értelmiségi ügyeskedések

Jogosulatlan gazdasági előny megszerzése, valamint jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés gyanújával tett feljelentést Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Filozófiai Kutatóintézete és a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) közötti hetvenmilliós támogatási szerződés miatt – tudta meg lapunk.

Többfrontos harcot kezdenek a korrupció ellen - szigorúbb büntetési tételek

Az igazságügy-miniszter áprilisban találkozni szeretne a gazdasági élet tíz legfontosabb hazai szereplőjével, és a legtöbbet befektető multinacionális cégek képviselőivel, hogy együttműködést ajánljon a közélet korrupciótól való megtisztításához. Szakértők szerint tavaly, csak a közbeszerzési eljárások során 25 milliárd forint vált kenőpénzzé. A tárca tegnapi tájékoztatóján elhangzott: megemelik a korrupciós bűncselekmények büntetési tételeit.
Találatok: [8]  Oldalak:   1