Akták: |
Visszaélés a földpályázatoknál
A Kúrián is győzött Kishantos és a Greenpeace a magyar állam ellen
„Győztünk!” – ismételte sírva a telefonjába a Kúria lépcsőin a kishantosi biogazdaság (Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Közhasznú Nonprofit Kft.) vezetője, miután a Kúria úgy döntött, nem kell megfizetniük az államnak több mint 15 millió forint költséget. Ezt egy őrző-védő cég megbízása miatt kérte volna a kishantosiaktól az állam, a biogazdaság korábban bérelt földjeinek elvételét követő tüntetések miatt. A keresetet első, majd másodfokon is elutasította a bíróság, és a kishantosiaknak adott igazat, de a Magyar Állam felülvizsgálati kérelemmel fordult a Kúriához.
Az állam az utolsó leheletet is kiszorította volna Kishantosból, de nem sikerült
Az állam 14 millió forintért pereskedett hat éven át, ennyit akartak kipréselni a kisemmizett kishantosi gazdaságból, nem is akármilyen címen. Elbukták a pert.
Kishantos és a Greenpeace jogerősen pert nyert a magyar állammal szemben
Budapest, 2020. október 8. – A Fővárosi Törvényszék jogerős döntése alapján Kishantos és a Greenpeace Magyarország ma pert nyert a magyar állammal szemben. A mai döntés megerősítette a Pesti Központi Kerületi bíróság korábbi ítéletet, mely elutasította a magyar állam keresetét, és kimondta, hogy a magyar állam által felhozott vádak megalapozatlanok. [1] A magyar biogazdálkodás fellegvárának számító kishantosi ökogazdaság kálváriája 2013-ban indult, amikor egy jogszabályokat sértő eljárás során a gazdaság elveszítette a földjeit. A ma véget ért peres eljárás öt éven át zajlott, ebből négy évig halasztották. A perben a magyar állam valótlan vádak alapján 14 millió forintot és ennek kamatait akarta megfizettetni a Kishantosi Vidékfejlesztési Központtal és az őket támogató Greenpeace Magyarországgal.
Másodfokon is az államnak adtak igazat a Kishantos-ügyben
Másodfokon is helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma a kishantosi földhaszonbérleti pályázatokkal kapcsolatos perben hozott ítéletet, közölte hétfőn a törvényszék. Az elsőfokon meghozott döntésről itt írtunk.
Ács: Magyarországon nincs jelentősége egy bírósági ítéletnek
Az érvénytelen földbérleti szerződés ellenére is megkezdték az aratást Kishantoson.
Az államtitkárnak írt pályázatokat a kishantosi földnyertes
L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára cégeinek is írt pályázatokat az a férfi, akinek a vállalkozása elnyerte a kishantosi biogazdaság földjét. A Mező Vidék Bt. egyébként úgy nyert a pályázaton, hogy a szabályok alapján el se indulhatott volna. Például azért, mert eredetileg építőipari cég volt.
Ács Sándorné: félmilliárdos kárt okoztak Kishantosnak
Jelentős ítéletet hozott a Fővárosi Törvényszék, a kishantosi földbérletre kiírt pályázatokat visszautalták első fokra – ezt Ács Sándor mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Kishantos nyert, a búza viszont ott rohadhat
A Fővárosi Törvényszék a múlt héten kimondta, hogy érvénytelen az a földhaszonbérleti szerződés, amit a kishantosi földek egy részére írtak ki. Az ökogazdaság vezetője szerint nagyon fontos állomás a bíróság döntése, de nem oldja meg Kishantos sorsát.
Győzött Kishantos, érvénytelen a földmutyi
Érvénytelennek ítélte a bíróság a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet egy bétével kötött földhaszonbérleti szerződését. Erre eddig nem volt példa. A biogazdálkodást folytató, földjeitől megfosztott, állami segédlettel kiseprűzött kishantosi gazdaság jogi elégtételt kapott.
Kishantos pert nyert a minisztériummal szemben
A Fővárosi Ítélőtábla másodfokon is kimondta, hogy a Vidékfejlesztési Minisztérium megsértette a Kishantosi Nonprofit Kft jóhírnévhez fűződő jogát.