Kulcsszavak: |
|
Személyek: |
Találatok: [9] Oldalak: 1
Pénzért életet – így növeszti nagyra a kormány a magánegészségügyet
Az elviselhetetlen hosszúságúra nőtt várólisták miatt tömegek vándorolnak a magánegészségügybe, hogy pénzért vegyék meg azt, amit a járulékukért egyszer már megvásároltak. Hova jutott a magyar egészségügy 12 év alatt azzal, hogy alapjaiban fordították ki a sarkaiból? Százmilliárdokból újultak meg a kórházak, eltűnt a hálapénz, történelmi béremelés történt, mégis a magánrendelőkbe áramolnak a betegek. Közben még a visegrádi négyek mögött is leszakadtunk a közegészségügy finanszírozásában, és a magyarok költik a legtöbbet zsebből a gyógyulásukra. De miért támogat az állam fizetős magánegészségügyi szereplőket százmilliókkal, ahelyett, hogy az általa fenntartott egészségügyet rakná rendbe?
Nehéz lesz úgy orvoshoz menni, hogy ne a NER nagyágyúinak fizessünk vizitdíjat
Észrevették a magyar pénzemberek az egészségügyben és az élettudományokban rejlő profitot. Egyre több jel utal arra, hogy ennek kiaknázását az Orbán-kormány is elő akarja segíteni a hozzá közel állók számára.
Antall György
Csányi Sándor
Fábián Lajos Károly
Habony Árpád
Igor Jankovszkij
Kóka János
Komonczi Zsolt
Lingvai Brigitta
Mészáros Lőrinc
Mihail Nyikolajevics Rahimkulov
Orbán Viktor
Shabi Michaeli
Szivek Norbert
Tiborcz István
Apelso Trust Bizalmi Vagyonkezelő Zrt.
BDPST Ingatlanforgalmazó és Beruházó Zrt.
Budai Egészségközpont Kft.
CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.
Club Aliga
Doktor24 Medicina Kft.
Dorottya Investment Zrt.
Első Magánegészségügyi Hálózat Zrt.
Fidesz
Lexan Holding Zrt.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
MATERNITY Magánklinika Kft.
MedAlliance Holding Zrt.
Medipredict Kft.
MOM Szent Magdolna Magánkórház Kft.
Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK)
Streamfit Kft.
TritonLife Ingatlan Kft.
TritonLife-csoport
UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.
Value for Capital
VIRESOL Kft.
covid-19
egészségügy
EU
háttér
hitelezés
klientúra
támogatás
Sorra nyernek NER-közeli cégek pénzt az államtól külpiaci terjeszkedésre
Összefoglalva a cégkivonatok alapján az látszik, hogy sok nyertes pályázó esetében tavaly nyárra, kora őszre esett egy-egy tulajdonosváltás, új tulajdonos felbukkanása, vagy épp új tevékenységi kör felvételét időzítették erre az időszakra. Bár az összes nyertes cég megismerésére még várnunk kell, az eddig nyilvánosságra hozott nyertesek sorra nagy múlttal és NER-közeli kapcsolódási pontokkal rendelkező vállalatok, akik az újabb projektek és a külpiaci terjeszkedés révén tovább tudják növelni a gazdasági érdekeltségeik stabilitását. A 33 eddig nyertes vállalkozásból 11 neve ismert, ebből 5 esetben beazonosítható valamilyen kapcsolódási pont a Nemzeti Együttműködés Rendszeréhez, annak prominens tagjához.
Na, ki pénzeli Kuncze Gábort és Kóka Jánost? Kiderítettük!
A politikából „kikopott” exkormányfők, -miniszterek ritkán maradnak az út szélén – többnyire külföldi vagy magyar nagyvállalatok, üzletemberek dobnak mentőövet nekik. A volt SZDSZ-elnök Kuncze Gábort például az OTP bolgár lánybankja javadalmazza, a Fidesz által egykor körbelőtt Kóka János cége pedig egy félig állami tőkealap segítségével terjeszkedik a világban.
Kétes feltőkésítés
A Nemzeti Nyomozó Iroda december elsejéig meghosszabbította a nyomozás határidejét az Informatikai Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 2004 és 2010 közötti gazdálkodása miatt indult büntetőeljárásban – tájékoztatta a Magyar Nemzetet Bagoly Bettina, a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészség szóvivője.
Kóka elismerte, hogy Gyurcsányékkal üzletel Bulgáriában
A Cellum közleménye egyetlen ténybeli valótlanságra sem mutatott rá. Örülünk, hogy a Cellum foglalkozott a cikkünkkel, ezzel is megerősítve, hogy nem politikai összeesküvésről volt szó.
Jogi lépéseket tesz Gyurcsányék bolgár cége
A Cellum Bulgária szófiai megalapításában valóban szerepe volt az Altus bulgáriai leányvállalatának, közpénz bevonásáról azonban nincs szó - reagált honlapján a Cellum a Heti Válasz e heti számában, Olajfa Zrt. címmel megjelent cikkére. A vállalat ugyanakkor közölte: a cikkben ténybeli valótlanságok is szerepeltek, ami miatt jogi eljárást kezdeményez az azokat híresztelő médiumok ellen.
PLT: Ami a Heti Válaszból kimaradt
A Heti Választ böngészve a Csapajev partizánja jut eszünkbe, akit utóvédnek hagytak az erdőben, s mikor éppen aknát szerel a sínpárra, az arra vetődött pioníroktól megtudja: a cár kivégezve, Lenin a mauzóleumban, szovjet tankok Berlinben, Gagarin az űrben. Keserűen sóhajt: „Én meg csak itt robbantgatok, robbantgatok!” (Az anekdotának létezik japán katonás, amerikai turistás változata is, de azt hagyjuk meg a hanyatló Nyugatnak.)
CBSZ-megbízások
Kormányzati negyed
Kulcsár-ügy
Vesztegetés az INA privatizációjánál
Dobrev Klára
Giró-Szász András
Gyurcsány Ferenc
Hernádi Zsolt
Kóka János
Medgyessy Péter
Oszkó Péter
Pintér Sándor
Stumpf István
Cellum Bulgaria AD
Cellum Global Zrt.
Fidesz
INA (Horvátország)
Közgép Zrt.
Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.
Malév Rt.
MSZP
Nézőpont Intézet Kutató Központ Kft
Századvég Gazdaságkutató Zrt.
Wizz Air
állami / önkormányzati vállalat
belföld
forgóajtó
háttér
klientúra
közbeszerzés
tanácsadás
vesztegetés
Szervezett felvilág 1.
Politikusként is messze távol tartom magam mindenféle etikailag kifogásolható tranzakciótól - nyilatkozta a minap Kóka János. A Heti Válasz azonban e kijelentést semmiképp sem alátámasztó tranzakciósorozatra bukkant. Ciprusi offshore társaságok különös körülmények között jutottak hárommilliárd forinthoz - alig három hónap alatt. Írásunkból nyilvánvalóvá válik, hogy az üzlet nem jöhetett volna létre a miniszter sógora, családi ügyvédje, egyik vitorlástársa, valamint több - jórészt a gazdasági tárca érdekkörébe tartozó - állami óriáscég nélkül.
Sulinet-botrány
Felsmann Balázs
Forgó Zoltán
Kóka János
Lepp Gyula
Rácz Krisztián
Ruzsovics Ágnes
Zsolnai Gábor
Dataplex
Elender Rt.
Közlekedési Minisztérium
Magyar Telekom Nyrt.
MÁV
Meditcom Kft.
Rumed 2000 Kft.
SZDSZ
Webigen Rt.
hajózás
háttér
informatika
klientúra
offshore
oktatás
vasút
Ázsia
Ciprus
Találatok: [9] Oldalak: 1