Akták: |
|
Kulcsszavak: |
Találatok: [9] Oldalak: 1
Szabálytalanul vásárolt 9 milliárdért CT- és röntgengépeket a magyar állam
Lezárta az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) annak a 2015-ös közbeszerzésnek a vizsgálatát, amelyben a magyar állam 9 milliárd forint uniós támogatásból vásárolt CT- és röntgengépeket – írta Facebook-oldalán Hadházy Ákos független parlamenti képviselő, aki posztolta az OLAF levelét az ügyről. Az OLAF pénzügyi ajánlást tesz az Európai Bizottságnak, hogy tegye meg a megfelelő intézkedéseket a szabálytalanul kifizetett összegek finanszírozásból való kizárása érdekében – olvasható a levélben.
Hogyan ússzunk meg egy kartellezést: keresztapák a magyar egészségügyben (2. rész)
Hangzatos jelszavak és mutyizós hétköznapok, innovatív világcég, amely nemcsak a technológiában, de a nyelvújításban is éllovas. A PestiSrácok.hu februárban indított cikksorozatot a magyar egészségügy Microsoft-botrányaként emlegetett kartellügyben. Első írásunkban az értelmi szerzőt, Harmat Sándort mutattuk be a cseppet sem bizalomgerjesztő előéletével együtt, most a lezsírozott tender másik piacszervező koordinátoráról és motivációs tréneréről rántjuk le a leplet. Egy igazi nagyhalról, a magyarországi Siemensről van szó.
Maróth Gáspár: A GVH megnevezte, hogy ki szervezte az egészségügy Microsoft-botrányát
A NER történetében egészen ritka, hogy egy állami hivatal a nyilvánosság előtt keverjen súlyos gazdasági bűncselekmény gyanújába olyasvalakit, akinek az állam magas rangú hivatalnoki posztot szán. Maróth Gáspár esetében ez történt, hiszen az Orbán-kormány későbbi hadiiparfejlesztési kormánybiztosa ellen a Gazdasági Versenyhivatal azzal az információval indított nyomozást, hogy ő és egy másik üzletember szervezett össze egy kartellt a magyar egészségügy modernizálására kiírt 46 milliárdos uniós pályázat lefölözésére. Maróth szerint őt bemártották, amit az is igazol, hogy a GVH a majd négy éven át tartó nyomozása végén pontosan megnevezte, ki volt a multicégek és a magyar beszállítók közötti főkoordinátor. Nem Maróth.
Nyomoz a rendőrség az egyik legnagyobb egészségügyi kartellügyben
Versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési eljárásban gyanújával nyomoz a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az „Egészségügyi eszközök energia-megtakarítást célzó beszerzésének támogatása” nevű EU-s pályázat ügyében. Ez abból a válaszból derül ki, amit Polt Péter legfőbb ügyész küldött Hadházy Ákos független parlamenti képviselő kérdéseire.
Szétlopták a kórházi fejlesztési pénzeket, szinte mindenki jól megúszta
Még 2015-ben óriási összeget, több tízmilliárd forintot adott az EU arra, hogy a magyar egészségügyben jobb gépekkel dolgozzanak. Itt főleg drágább diagnosztikai gépekre, CT-kre, MRI-kre, röntgenekre érdemes gondolni. Csakhogy egy kartell azonnal ráugrott, és megszervezte, hogy csak túlárazva vehessenek ilyesmit a kórházak, előre leosztott lapok szerint.
Rendszerhiba – Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ százmilliós bírsága
Miközben egy rakás pénzt kiad külsősöknek közbeszerzési tanácsadásért, és van egy erre a célra fenntartott állami cég is, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ több, általa kiírt kórházi közbeszerzés súlyos szabálytalanságai miatt százmilliós bírságot fizethet.
Tízmilliárdokat adott az EU, hogy jobb legyen a magyar egészségügy, de ezt is szétlopták
EU-s forrásból elindították a KEOP-5.6.0/E/15 - Egészségügyi eszközök energia-megtakarítást célzó beszerzésének támogatása című pályázatot. Eredetileg úgy volt, hogy 9 milliárdból vehetnek majd MR, CT és röntgengépeket a kórházak, a nagy érdeklődés miatt azonban végül kibővítették a forrást. A palyazat.gov.hu-n szereplő összesítés szerint 81 intézmény nyert el összesen 40,9 milliárd forintot. A kozbeszerzes.hu-n pedig 206 olyan szerződést találtunk, amit valamelyik magyar kórház az ezen a pályázaton elnyert forrás terhére kötött, és ezek összértéke 32,7 milliárd forint volt.
Ez lehetett volna a magyar onkológia nagy ugrása, a magyar kórházak több tízmilliárdból modernizálhatták volna a gépeiket.
DE VÉGÜL EZT IS SZÉTLOPTA A RENDSZER.
Kórházi gép kartell
Harmat Sándor
Homolya Róbert
Maróth Gáspár
Orbán Viktor
Zombor Gábor
Artmed Kft.
Chemium Kft.
EUROMEDIC DENT Kft.
Euromedic Technology Kft.
Fidesz
GE Hungary Kft.
Getronics Magyarország Kft.
HOGE Orvosi Műszer Kft.
INNOMED MEDICAL Zrt.
Med&Trade Co. Bt.
MEDI-CONT Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
MEDIMAT Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Medirex Zrt.
Mediszer Kórháztechnika és Kereskedelmi Kft.
Novelmedix Zrt.
PASCAL TEAM Kereskedelmi és Mérnöki Szolgáltató Kft.
PHILIPS Magyarország Kft.
Premier G. Med Kft.
Siemens Healthcare Kft.
Silver Wood - IT Kft.
Szolgáltató és Gyártó Kft.
Variotrade Kft.
VMD Zrt.
egészségügy
EU
közbeszerzés
pályázat
versenykorlátozás - kartell
Bebukott kórházi közbeszerzések: a betegeken csattan
Sorra bukja el az általa kiírt közbeszerzéseit az Állami Egészségügyi Ellátó Központ. És nagyon úgy tűnik, a totális központosítással spórolni sem igen lehet, pedig hivatalosan ez lett volna a fő cél.
Lecsapott a GVH egy 9 milliárdos kórházi beszerzés résztvevőire
Előzetes bejelentés nélkül egyidejűleg szálltak ki a Gazdasági Versenyhivatal emberei hétfőn 21 kórházi eszköz beszállító céghez.
Kórházi gép kartell
Artmed Kft.
Chemium Kft.
EUROMEDIC DENT Kft.
Euromedic Technology Kft.
GE Hungary Kft.
Getronics Magyarország Kft.
HOGE Orvosi Műszer Kft.
INNOMED MEDICAL Zrt.
Med&Trade Co. Bt.
MEDI-CONT Kft.
MEDIMAT Kft.
Medirex Zrt.
Mediszer Kft.
Novelmedix Zrt.
PASCAL TEAM Kft.
PHILIPS Magyarország Kft.
Premier G. Med Kft.
Siemens Healthcare Kft.
Silver Wood - IT Kft.
Variotrade Kft.
VMD Zrt.
egészségügy
közbeszerzés
versenykorlátozás - kartell
Találatok: [9] Oldalak: 1