language

Akták:

Kósa és a milliárdos örökség highlight_off

Kulcsszavak:

közokirat-hamisítás highlight_off

Kósa és a milliárdos örökség

Kósa és a milliárdos örökség

2018 márciusban jelent meg a Magyar Nemzet oldalán, hogy Kósa Lajost megbízták azzal, hogy fektessen 1300 milliárd forint nagyságrendű örökséget állampapírokba. A tárca nélküli miniszter később a Facebook oldalán beismerte, hogy igaz a történet. Az eredeti narratíva alapján azonban Kósát becsapták és az 1300 milliárdos örökség nem is létezik. Azóta kiderült, hogy sokkal szorosabb a kapcsolat a ‘csengeri háztartásbeli’ és a miniszter között. A miniszter családi ügyvédje, Fiák István tulajdonában lévő Kis Hal Befektetési és Tanácsadó Kft megtalálható a P. Máriához és Orendi Mihályhoz köthető Észak-Atlanti Pénzügyi Befektető Kft tulajdonosai között. (Orendi és Fiák egyébként annak a  Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) is elnökségi tagjai, melynek Kósa Lajos az elnöke.) Emellett a cég egy debreceni közintézmény, a Debreceni Sportuszoda címére lett bejegyezve

Bár a miniszter tagadja, hogy a segítségéért cserébe bármilyen ajándékot elfogadott volna P. Máriától, több, 20 millió eurórót meghaladó összegről szóló, ügyvéd által is hitelesített ajándékozási ígérvényen is szerepel Kósa aláírása. Emelett felmerült az is, hogy Kósa édesanyja is – a segítségért cserébe – egy 800 millió forintos ajándék ígéretét kapta, egy később nyilvánosságra kerülő dokumentumból pedig kiderült, hogy ez az ajándék további 10 milliárd forinttal egészült volna ki.  A miniszter nem tudott magyarázatot adni erre. Kiderült az is, hogy Kósa több alkalommal a svájci UBS Bankban járt a csengeri örökösnővel, ahol a miniszter felhatalmazást kapott P. Mária svájci bankszámlájához való hozzáférésre. Kósát feljelentették hivatalos vesztegetés és hivatali vesztegetés elfogadásának gyanújával, a Központi Nyomozó Ügyészség szerint azonban semmilyen bűncselekményt bizonyító adat nem látott napvilágot, ezért nem indult nyomozás ellene, ugyanis a közjegyzői okirat az ügyészség szerint önmagában nem igazolja, hogy vesztegetés történt volna. 

P. Máriával szemben 20 rendbeli csalás vádjával indított eljárást a Mátészalkai Járási Ügyészség – a vád szerint az örökösnő 780 millió forintos kárt okozott áldozatainak, akiktől az örökség megszerzése címén csalt ki több milliós összegeket. A vádlottat 2022-ben a három évnyi előzetes letartóztatás lejárta után szabadlábra helyezték, az eljárás azonban továbbra is folyik. A Partizán 2022-es interjújában P. Mária kijelentette, hogy közvetítőként milliós nagyságrendben juttatott fekete pénzeket a Kiskun Tender Kft. részéről Kósa Lajosnak. Emellett az örökösnő első fokon polgári pert nyert Kósa Lajossal szemben jó hírnevének megsértése kapcsán.

 

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Elmaradt a csengeri „örökösnő” tárgyalása, Kósa Lajos állítja, hogy nem fogadott el tőle pénzt

Kedden hallgatták volna meg a csengeri örökösnőként elhíresült P. Máriát a mátészalkai bíróságon, a tárgyalás azonban elmaradt. A nő Kósa Lajos fideszes politikusra is terhelő vallomást tett, amelynek egyes elemeit visszavonta. Ezt a Legfőbb Ügyészség közölte, hozzátéve, hogy a nő „külső befolyásra” tett valótlan állításokat. Kósa Lajos hétvégén küldött egy közleményt, tagadta, hogy bármit elfogadott volna a nőtől.

A csengeri örökösnő cáfolta az ügyészség szerint, hogy pénzt adott volna Kósának

A Legfőbb Ügyészség részéről Lajtár István a DK-s Bősz Anett kérdésére válaszolva utasította el a szerinte politikailag motivált feltevéseket arról, hogy szakszerűtlenül jártak volna el.

"Kósa Lajos azt mondta, nyugodtan írjam alá, nem lesz bajom belőle"

A „csengeri örökösnő” állítása szerint a számlájára befolyó pénz egy része valójában nem is az övé, hanem Kósáé volt, csak a számláját adta volna „kölcsön”. Az ügyészség sem Kósa Lajost, sem a vele és az asszonnyal Zürichben tárgyaló svájci bankárokat nem szeretné bíróság elé citálni.

A "csengeri örökösnő" a vádiratban szereplő egyik ügylettel is összefüggésbe hozta Kósa Lajost

A "csengeri örökösnő" állítása szerint a számlájára befolyó pénz egy része valójában nem is az övé, hanem Kósa Lajosé volt, csak a számláját adta volna "kölcsön".

Örömmel szignózta a gyanús szerződést Kósa Lajos

A csengeri örökösnő, Sz. Gáborné, aki elhitette a volt debreceni polgármesterrel, hogy mesés örökség jogosultja, ugyanis több ajándékozási szerződést is kötött vele 2016 januárjában. Az egyik alapján Kósa menő nyugati bankár lehetett volna, miután övé lett volna az egyik legnagyobb francia pénzintézet, a Credit Industrial et Commercial Bank (CIC AG) 24,09 százaléka. A Blikk birtokába került szerződés szerint Kósa az ajándékot „köszönettel elfogadta” a szélhámosnőtől, aki azt állította a bepalizott politikusnak, hogy 99 százalékos részesedése van a bankban.

Kósa kézírása mutatja, számított a 800 millióra

Édesanyja bankszámlaszámát is megadta Kósa Lajos azon a Magyar Nemzet birtokába került papíron, amelyet a fideszes politikus kézírással egészített ki anyja személyes adataival, lakcímével és telefonos elérhetőségével. A nem hivatalos dokumentumot a kormánypárti képviselő vélhetően azzal a szándékkal készítette, hogy a mesés, 1300 milliárd forintra rúgó – és hiteles közjegyzői okirat szerint Kósa rendelkezésére bocsátandó – németországi örökségével kecsegtető csengeri asszony, Szabó Gáborné a megfelelő helyre tudja utalni a Kósa Lajosnénak (született Bacskó Katalin) ígért 2,6 millió eurót, azaz mintegy 800 millió forintot.

Az ügyészség szerint tök oké Kósa Lajos 1300 milliárd forintos megbízása

Mint ismert, Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter közjegyző előtt vállalta, hogy magyar államkötvényeket vásárol egy csengeri nő 1300 milliárd forint értékű örökségéből, majd a kötvényeket elhelyezi a megbízó számláján, és általános kezelési jogot is kap a számla felett.

Ügyészség: nem gyanús Kósa 1300 milliárdos megbízása

Kósa Lajos ártatlanságához nem férhet kétség – legalábbis ez derül ki a Központi Nyomozó Ügyészség Tényi Istvánnak elküldött. A feljelentéseiről ismert Tényi ugyanis a Kósa-megbízásokról szóló cikkeink nyomán hivatali és közokirat-hamisítás gyanújával is feljelentést tett a vádhatóságnál.
Találatok: [8]  Oldalak:   1