Megúszta a felelősségre vonást az Orangeways márkanév alatt álló cégek egy része – derítette ki Panaszkönyv című műsorunk. A GVH a buszoztatást végző négy vállalkozás közül kettőre 85 millió forintos bírságot szabott ki, a másik két céget viszont nem tudták megbüntetni, mert mostanra csődöt jelentettek vagy megszűntek. A vállalkozásokból egy új buszos társaságba menthették át a vagyont, miközben több száz hoppon maradt utas és buszsofőr hiába vár a kártérítésre.
Egyre többen vannak és egyre többe kerülnek az adófizetőknek – ők az Orbán Viktor munkáját segítő tanácsadók, miniszterelnöki biztosi és megbízotti státusban. A Zoom.hu kikérte a kormánytól a tanácsadók listáját és fizetését, így kiderült, hogy az olykor csak szóban elhangzó tanácsok vegyesen „árazottak”: van, aki havi 100 ezerért, míg van, aki 1,3 millióért dolgozik.
Magyar költségvetési forrásokból épülhet tanuszoda a „helyi fideszhez” ezer szállal kötődő II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán.
Komáromban 2013-ban átalakították az évek óta jól működő közétkeztetési rendszert. Idén további intézmények ellátását bízták a 2 évvel ezelőtti pályázaton nyertes cégre, ami átvette a korábban a város által foglalkoztatott konyhai dolgozókat, ők azonban a második munkanapjukon felmondtak az ételek nem megfelelő minősége miatt. A polgármesterhez intézett kérdéseinkre a helyi FIDESZ-frakció válaszolt.
A Rezesova-ügyből elfogultság miatt kidobott igazságügyi szakértő főállásban évekig rendőrségi vezető volt – és ez nem összeférhetetlen? Lehet valóban pártatlan egy szakértő, vagy elkerülhetetlenül az őt kirendelő hatóság vagy a megbízást adó ügyfél felé fog húzni? Vagy igazságot tesz a bíró, akinek viszont egyszerűbb bólogatni a szakértők állításaira? Egy sor súlyos problémát vetett fel a szakértők botrányos csörtéjévé vált Rezesova-per, és ezek rendezése nélkül bárki pórul járhat, aki az igazságszolgáltatás területére sodródik.