Rom volt, most viszont csak torzó. Tavaly év végére kellett volna újjáépíteni a Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogramban részt vevő kisvárdai várat, de egyelőre nem tudni, mi lesz vele. A cél az volt, hogy rekonstruálják a várromot, és kulturális központot faragjanak belőle. Hiába nyert el Kisvárda 2,28 milliárd forintot, a projekt most leállt. A kisvárdai önkormányzat év elején szerződést bontott a kivitelezővel, mert folyamatosan kitolta a határidőket, végül a vár átadásának időpontját is, ráadásul a téten is emeltek. Tény, hogy az sem vitte előre az ügyet, hogy időközben egy mentálisan beteg férfi felgyújtotta az építkezést.
Egyre több adat kerül nyilvánosságra Miskolcon azzal kapcsolatban, hogy milyen nagyvonalúan bánt a közpénzekkel a város korábbi, fideszes vezetése. A Miskolc Holding vezetője, Pálffy Kinga például 33 millió forinttal távozott, de a városvezetés akkor sem volt szűkmarkú, amikor a szolgálati kocsik használatáról volt szó. Közadatigényléssel kértük ki a volt jegyző és a polgármester elmúlt öt évének kilométer-elszámolását, szervizeit és takarítás-számláit.
A most távozó Pálffy és Szélyes Kriza Ákos (Fidesz) volt polgármester csapatának ahhoz a részéhez tartozott, amit “erdélyi lobbiként” emlegetettek a borsodi megyeszékhelyen.
Pécs után Miskolc is szorult helyzetbe kerülhet: egy év alatt csaknem 12 milliárd forinttal nőtt a borsodi város cégeit összefogó holding kötelezettségvállalása. A polgármester cáfol, de a zrt. hitelkeretét növelik.
Az eredeti tervek szerint már két éve át kellett volna adni a miskolci Science múzeumot és művészeti központot az egyetemváros fűtőművének helyén. Miskolc tegnap visszalépett a beruházástól, s ez egymilliárd forintjába „fáj”.
Honlapunkon 2012. december 10-én megjelent Leaszfaltozták a miskolci polgármester utcáját is című cikkünkben azt a valós tényt, hogy 2012-ben a Miskolc Közdomb utcában aszfaltozást végeztek abban a hamis színben tüntettük fel, hogy az kizárólag a polgármester háza előtti és az ahhoz vezető útszakaszon történt.
A külhoni magyarok ügye kényes téma, különösen azzá válik olyan közösségekben, ahol hatalmi pozíciókba ültetett képviselőik hirtelen románra váltanak, ha a beosztottak előtt titkolnivalójuk van.
Tíz évre visszamenően, 2002-től kivizsgáltatja a miskolci Fidesz-KDNP frakció, hogy milyen építkezések történtek a városi vezetők, politikusok lakókörnyezetében. A város két kormánypárti frakcióvezetője tagadja, hogy új út épült volna a város kormánypárti polgármestere, Kriza Ákos háza előtt.
A miskolci önkormányzat Fidesz és KDNP frakciójának vezetői szerint nem igazak azok a vádak, amelyek szerint a város polgármesterének háza előtt út épült volna – hangzott el a két frakcióvezető szerda esti sajtótájékoztatóján.
Rohamtempóban épült út egy olyan miskolci utcában, ahová nemrég költözött be a város fideszes alpolgármestere. Pedig az önkormányzat csak csütörtökön hagyja majd jóvá a beruházást.