language

Kulcsszavak:

kultúra - művészet highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [28]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Állami hirdetések tartják életben a Magyar Krónikát

Továbbra is mérsékelt az érdeklődés a Magyar Krónika iránt: az újságból havonta 10 ezer példányt nyomnak, de csak nagyjából kétezer fizető olvasója van. A lap több millió forint értékben kap állami hirdetéseket, a Magyar Nemzeti Bank például 4,8 millióért jelentetett meg cikkeket, de a Magyar Posta is hozzájárult az újság megjelenéséhez. A főszerkesztő adományozókat keres, támogatás nélkül ugyanis nem maradhat fenn a lap.

Hűtlen kezelést gyanít a magyar pavilonnál az Együtt

Hűtlen kezelés gyanújával feljelentést tett az Együtt a milánói expóra készült, 60 millió forintba kerülő 16 film miatt, és választ várnak Szőcs Géza kormánybiztostól: elkészültek-e egyáltalán az alkotások.

8,7 milliárdért vett műtárgyakat a Magyar Nemzeti Bank

A jegybank az utóbbi évtizedek legnagyobb műkincs-felvásárlási programját hajtja végre, milliárdokat költ műalkotásokra, gyűjteményekre. Az intézmény honlapján olvasható tájékoztatás szerint a következő három évben sem lassítanak a tempón, az Értéktár Program megvalósítására 100 millió eurós, mintegy 30 milliárd forintos összeget különítettek el 2018 végéig, ami „páratlan értékű műtárgy-gyarapítási keret a magyar múzeumok történetében”.

Kutatás nélkül is viszi a milliókat a kutatóintézet

A magyar művészet kutatására kap évi százmillió forintot meghaladó állami pénzt a Fekete György vezette akadémián belül a Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet. Az intézetnek viszont jelenleg egyetlen kutatója sincs, ahogy egyáltalán nem folyik semmilyen kutatás sem. Ehelyett nagy erőkkel tervezgetnek.

Nemzetbiztonsági kérdés a Bálna rendezvényterme

Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes szerint nemzetbiztonsági érdek a Bálna rendezvénytermének befejezése, így nem kellene rá közbeszerzést kiírni. Javaslatáról csütörtökön dönt a Fővárosi Közgyűlés.

A Közgép a focit támogatja, a CBA malacokat oszt

A legnagyobb vállalatok nem maradhatnak ki a jótékonykodásból, az elesetteket, a sportot vagy a kultúrát támogatniuk kell. A kormányhoz közel álló legnagyobb cégek ugyanakkor nem térnek le a Fidesz által kijelölt csapásvonalról: a Közgép főként a csapatsportokra, míg a CBA Orbán Viktor főtanácsadójának az alapítványára áldoz. Multinacionális versenytársaikkal ellentétben művészetekre, betegekre, fogyatékkal élőkre nem nagyon költenek.

Tüntetők foglalták el a Ludwig Múzeumot

Körülbelül harminc művészeti egyetemistákból álló csoport ülősztrájkot tart a budapesti Ludwig Múzeum lépcsőjén, amiért a kormány bejelentés nélkül megvonta a megbízatást Bencsik Barnabástól, és egy másik művészeti vezetőt támogatott. A fiatalok délután fórumot tartanak, ahova várják Balog Zoltánt is.

Sötétben akarják a pénzünket költeni

A parlament kedden megszavazta a közérdekű adatok nyilvánosságát korlátozó rendelkezést. Eddig sem volt könnyű kiszedni állami cégekből, hogy mire mennyit költenek, mostantól egy gumiszabály is védi majd őket. A közérdekű adatokért indított perekből derült ki, hogy milyen lehetőségekhez jutottak például Simicska Lajos cégei.
Találatok: [28]  Oldalak:   1 2 3   >  >>