language

Személyek:

Laszlóczki Imre highlight_off

Intézmények:

Nemzetközi Beruházási Bank highlight_off

Nemzetközi Beruházási Bank

A Nemzetközi Beruházási Bank (IIB) 1970-ben a KGST által létrehozott többoldalú fejlesztési bank, amelynek célja a tagállamok gazdasági fejlődésének és együttműködésének előmozdítása. A bank tevékenységeit a bank létrehozásáról szóló kormányközi megállapodás alapján látja el, amelyet az Egyesült Nemzetek Titkárságán nyilvántartásba vettek. Magyarország alapító tagja volt a banknak, 2000-ben azonban kilépett, majd 2015-ben visszalépett. Az NBB székhelye 2019-től Budapesten található, 2020 márciusában a NBB kezdeményezte a Lánchíd Palota műemlék épületének megvásárlását és székhelyének áthelyezését. A bank székhelyváltása amerikai tiltakozást váltott ki, különösen a bank alkalmazottainak és vendégeinek szavatolt diplomáciai mentesség okán, ami szakértők szerint alkalmat adhatott orosz ügynökök, kémek beutazására Magyarországra, ezzel a  schengeni övezetbe. 

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Bolgár parlamenti képviselő: Magyarországon keresztül mossák az orosz oligarchák pénzét

Deljan Dobrev, a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) jobbközép párt parlamenti képviselője egy tévéinterjúban arról beszélt, hogy nagy összegű pénzátutalások mennek egy bolgár bankon keresztül Magyarországra.

Elhagyja Magyarországot az orosz Nemzetközi Beruházási Bank

Miután az Egyesült Államok szankciós listára tette az orosz hátterű Nemzetközi Beruházási Bankot és három vezetőjét, a bank bejelentette: elviszi székhelyét Budapestről, és visszaköltözik Oroszországba

Mi lesz az orosz "kémbanknak" adott előjogokkal, a budapesti székházzal és a magyar tőkével?

Hiába lépett ki Magyarország az amerikai szankciók hatására a Nemzetközi Beruházási Bankból, az orosz banknak és alkalmazottainak gyakorlatilag korlátlan előjogokat és mentességeket biztosító törvény még mindig hatályban van. Hogy meddig, nem tudni, mivel a kormány és bank is hallgat, így nem tudni azt sem, mi lesz a Duna parti székházzal vagy éppen a sok tízmilliárd forintnyi magyar tőkével.
Találatok: [3]  Oldalak:   1