language

Személyek:

Zombor Gábor highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Jóleshetett a kitüntetés az ügyésznek a fideszes polgármestertől, elsunyította a nyomozást a csalásgyanús ügyben

Vaskos dossziéval a hóna alatt érkezett sajtótájékoztatót tartani pénteken Kecskeméten a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség elé Király József, a szocialisták helyi frakcióvezetője és a párt megyei elnöke, képviselő-jelöltje. Király József hosszú évek óta küzd azért, hogy az előző, még a fideszes Zombor Gábor vezette polgármesteri hivatal zűrös ügyeinek legyenek végre felelősei. Az ő feljelentése alapján emeltek vádat az önkormányzat sportcége, a KSE Kft. sikkasztása ügyében.

Elios-ügy: ezt próbálja eltitkolni a kecskeméti önkormányzat

Titkolózik az Elios-szal kötött szerződésekkel kapcsolatban a kecskeméti önkormányzat, ezért megmutatjuk, hogy mit írt a projektről az OLAF, az Európai Unió csalás elleni hivatala a jelentésében.

Mégis kinek kéne megakadályoznia, hogy kirámolják az országot?

Hogyan lehetséges, hogy egyes országokat folyton szétlopnak a saját vezetőik, másokat meg nagyon ritkán? Ha elfogadjuk azt, hogy Magyarországon vagy Görögországban nem élnek genetikailag gonoszabb emberek, mint mondjuk Finnországban, akkor az egyik legerősebb érvet az intézményeink környékén kereshetjük. Úgy tűnik, van, ahol sokkal jobban meg tudják akadályozni ezek az intézmények, hogy a bűnözők ellopják a közös pénzt.

Tízmilliárdokat adott az EU, hogy jobb legyen a magyar egészségügy, de ezt is szétlopták

EU-s forrásból elindították a KEOP-5.6.0/E/15 - Egészségügyi eszközök energia-megtakarítást célzó beszerzésének támogatása című pályázatot. Eredetileg úgy volt, hogy 9 milliárdból vehetnek majd MR, CT és röntgengépeket a kórházak, a nagy érdeklődés miatt azonban végül kibővítették a forrást. A palyazat.gov.hu-n szereplő összesítés szerint 81 intézmény nyert el összesen 40,9 milliárd forintot. A kozbeszerzes.hu-n pedig 206 olyan szerződést találtunk, amit valamelyik magyar kórház az ezen a pályázaton elnyert forrás terhére kötött, és ezek összértéke 32,7 milliárd forint volt. Ez lehetett volna a magyar onkológia nagy ugrása, a magyar kórházak több tízmilliárdból modernizálhatták volna a gépeiket. DE VÉGÜL EZT IS SZÉTLOPTA A RENDSZER.

Fiktív nyomozás fiktív számlák után – Az ügyészség eltussolta az 54 milliós csalást

Kecskeméten fiktív marketingszámlákkal költségeztek le 54 millió forintnyi, utánpótlásnak szánt sportcélú céltámogatást. A feljelentőt az ügyészség arról tájékoztatta, hogy a támogatás elszámolása egy nagyobb ügyben már a vádirat részét képezi, ezért nincs ok a nyomozásra. Aztán kiderült, az eset mégsem szerepel a vádiratban. Mire Polt Péter azt válaszolta, hogy félreérthetően fogalmaztak, az esetet kivizsgálták, de nem találtak szabálytalanságot. Pedig az érintett szakágak vezetői nem tudnak semmiféle működési támogatásról, és ki sem hallgatták őket.

Fideszes arculattervezés – Százmilliók tűntek el Kecskemét sportcégéből

December 1-jén kezdődik a Szegedi Járásbíróságon a kecskeméti önkormányzat sportcégének korrupciós büntetőügye, amelyben hat személy ellen emeltek vádat különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt. A cégből 452 millió forintot emeltek ki fiktív számlákon keresztül, a beszállítók pedig további 335 milliót követelnek. A Zombor Gábor polgármesterségének idejére visszanyúló homályos ügy főszereplője a politikai leszámolás áldozatává vált Vörösmarty Attila, a Fidesz korábbi helyi elnöke, frakcióvezetője.

A fideszes Voldemort Nagyúr és a pénzfalók – így lopnak uniós milliárdokat

A szokásos 50 helyett csak 10 százalékot tarthatott volna meg a megítélt uniós támogatásból egy szociális szövetkezetekből álló hálózat (azaz a pénz fele helyett 90 százalékát lopnák el menet közben), további kiadás a fideszes képviselőnek előre fizetendő ötmilliós „alkotmányos költség”. A korrupciós büntetőügyben feloldották néhány telefonbeszélgetés titkosítását, s ezekben, úgy tűnik, Lázár Jánosra, valamint helyettesére, Csepreghy Nándorra utalnak a biznisz résztvevői.

Vajon mi kellene még az egészségügy rendbetételéhez?

A három név a három ajánlattételre meghívott cég tulajdonosa, a honlapból látszik, hogy nem igazán versenytársak, hanem inkább üzlettársak. Azt, hogy a budapesti AEK miért egy kecskeméti kis médiavállalkozást és barátait hívja meg ajánlattételre, a korábbi államtitkár, Zombor Gábor kecskeméti gyökereivel magyarázhatjuk.

A magyar egészségügy több hasznát vette volna 95 millió guriga vécépapírnak

A magyar egészségügy gyalázatos higiénés helyzetén nagyot javíthatott volna 9,5 milliárd forint, ha újabb papírhegyek gyártása helyett 95 millió guriga vécépapírt vesznek belőle – mondta Hadházy Ákos, az LMP politikusa 24 Korrupcióinfóján

Nem sok nyomot hagyott a Fidesz offshore-lovagja

Kevesen emlékeznek a Fideszben a Panama-iratok egyetlen kormánypárti érintettjére, Horváth Zsoltra, akitől gyorsan el is határolódott a párt, amikor kiderült: az 52 éves politikusnak két offshore cégben is érdekeltsége volt – erről a Direkt36 írt először, ahogy arról is, hogy Horváth ezeket a cégeket nem tüntette fel parlamenti vagyonnyilatkozatában.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>