Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
A kiskirályok helyett ma már a legnagyobbak döntenek a zsíros üzletekről
Létezett 2010 előtt is, a Transparency International Magyarország (TI) már 2008-ban jelezte: intézményesült a korrupció Magyarországon. Ám a nyolc esztendővel ezelőtti kormányváltással különösen központosítottá és rendszerszintűvé vált a közpénzek átjátszása; korábban a decentralizált séma volt a jellemző korrupcióra, virágzott a kenőpénzfizetés, valamint helyi kiskirályok döntöttek egy-egy megbízásról, napjainkban pedig sokszor igen magas szinteken dől el, hogy mely beruházásoknak melyik cég lesz a kivitelezője – fejtette ki lapunknak a TI ügyvezető igazgatója. Martin József Péter szerint ezt jelzi, hogy a legzsírosabb projektek számos alkalommal Mészáros Lőrinc vagy más kormányközeli oligarcha valamelyik érdekeltségénél landolnak.
Csalás gyanújában a Bunge
A magyar adóhatóság sikeresen azonosította azt a bűnözői kört, amelyről az amerikai cégóriás, a Bunge adott jelzést a NAV-nak – értesült a Magyar Nemzet. A 2013-ban indult büntetőeljárás során eddig négyen kerültek előzetes letartóztatásba.
A 46. helyen állunk a korrupciós listán
A Transparency International (TI) korrupcióérzékelési indexe (CPI) alapján rangsorolt 176 ország kétharmada erős korrupciós fertőzöttséget mutat, Magyarország az európai mezőny alsó harmadában szerepel – közölte a korrupcióellenes nemzetközi szervezet szerdán.
Kirakattörvényt alkottak Gyurcsányék
Saját korrupcióellenes jogszabályát sem tartotta be a Gyurcsány-kormány – ez derül ki abból a hivatalos kimutatásból, amelyet a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Igazságügyi Szolgálata (KIMISZ) készített lapunk kérésére.
Tagad Herczog Edit és Martin Schulz
Szoros, részben pénzügyi kapcsolatai vannak egyes lobbistáknak bizonyos európai parlamenti (EP) képviselőkkel, köztük a szocialista Herczog Edittel – állította egy interjúban a Greenpeace egyik holland munkatársa.
Rossz törvény: rejtve zajló befolyásolás van lobbizás helyett
Miközben szakértők szerint a magánérdekek képviselői tömegesen keresik fel a közhatalmi döntéshozókat, addig a hivatalos kimutatások arról szólnak: a bejegyzett lobbisták évek óta nem lobbiznak, az önkormányzatok intézkedéseit pedig senki sem igyekszik befolyásolni.
FKF-botrány: Batiz sem járt rosszul? + Videó
Batiz András megerősítette, hogy tanácsadó cége valóban dolgozott az elmúlt években a Fővárosi Közterület-fenntartó vállalatnak. A társaságot közbeszerzés nélkül bízták meg, a díjazásról a volt kormányszóvivő – titoktartási kötelezettségére hivatkozva – nem beszél.
Távozott a Geuronet-ügy szellemi atyja
Kiszállt az ÖBB igazgatóságából Gustav Poschalko, az a vezető, aki osztrák részről szorgalmazta a MÁV Cargo megvásárlását, és aki aláírta az ismeretlen magyar Geuronet Bt. tanácsadói szerződését, amely így csaknem kétmilliárd forint sikerdíjat kasszírozott a privatizáció után.
„És Demszky Gábornak is voltak elképesztő kérései…”
Beszélgetés Antal Attilával, a BKV Zrt. volt vezérigazgatójával
BKV buszbeszerzés
BKV-ügyek
Aba Botond
Antal Attila
Balogh Zsolt
Bruck Gábor
Demszky Gábor
Hagyó Miklós
Hatvani Szabó János
Horváth Éva
Mesterházy Ernő
Regőczi Miklós
Szalainé Szilágyi Eleonóra
AAM Zrt.
BKV (Budapesti Közlekedési Vállalat) Zrt.
Sawyer Miller Group
állami / önkormányzati vállalat
foglalkoztatás
háttér
közbeszerzés
lobbi
metró
PR
tanácsadás
végkielégítés
Keller közbenjárt, a család gyarapodott
Akár tízszer többet érhet Keller László közpénzügyi államtitkár apósának sóskúti földje, miután veje lobbitevékenysége nyomán olyan törvényt fogadott el a parlament, hogy a helyi önkormányzat belterületbe vonhatta az ingatlant.