language

Intézmények:

Magyar Bankholding Zrt. highlight_off

Kulcsszavak:

privatizáció highlight_off

Magyar Bankholding Zrt.

A Magyar Bankholding Zrt. az MBH Bankcsoportot tulajdonló holdingtársaság. Korábban, megszűnésükig hozzá tartozó bankok voltak az MKB Bank Nyrt, a Takarék csoport illetve a Budapest Bank Zrt. A tagbankok tényleges összeolvadása 2022-ben kezdődött, 2023 áprilisában véglegesedett a fúzió, így a Takarékbank beolvadt az MKB Bank Nyrt.-be, és MBH Bank Nyrt. néven működik tovább. A Bankholding tulajdonosi strukturája összetetta Magyar Államnak a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30 százalékos részesedése van, a tulajdonrészek közel fele Mészáros Lőrinchez köthető, illetve a Matolcsy Ádámhoz köthető Száraz Istvánnak 20 százalék feletti a tulajdonrésze.

A Bankholding elnök-vezérigazgatója Barna Zsolt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Mondunk egy meglepőt: Mészáros és Tiborcz nyerhetnek a rossz állapotban lévő biztosítási piacon

Jó eséllyel veszít az állam azon, ha pár hónapos tulajdonlás után a nyílt piacon adja el a Posta biztosítók többségét. Kormányközeli potentátok viszont nyerhetnek.

Így rakta össze a magyar állam Mészáros Lőrincnek a NER szuperbankját

Az MKB megvásárlása, szanálása és reprivatizációja, a takarékok államosítása, integrálása és fű alatti privatizálása, a Budapest Bank megvásárlása és beadása a Bankholdingba: bő tíz év, sok-sok kacskaringó és pár elhullott káder után mostanra összeállt a szuperbank, amelynek fő tulajdonosa a fő NER-vállalkozó, kisebbik szelete pedig a NER-lovagok új generációjának emblematikus Matolcsy-árnyékáé.

Itt a bizonyíték: már Matolcsy Ádám is a százmilliárdosok ligájában focizik

A kormányfő földije (Mészáros Lőrinc) és veje (Tiborcz István) után a jegybankelnök 36 éves gyermeke is a százmilliárdosok ligájába igazolt. A családbarát ország új sztárjáról eddig csak annyit tudhattunk, hogy luxuséletmódot folytat és titokzatos magántőkealapok, MNB-ügyletek környékén tűnik fel, ám a Porsche-gyűjtő, magánrepülőző fiú mögül hiányzott az a konkrét vagyontömeg, amely alapján felkerülhetett volna ilyen-olyan gazdaglistákra. A Válasz Online viszont most kiszúrt egy különös hitelügyletet, ahol Matolcsy Ádám kvázi sajátjaként rendelkezett közel 150 milliárd forintnyi (112 ezer négyzetméternyi) irodaház-rengeteggel.

Saját egyetem és féktelen luxus – a Matolcsy-kör is beszállt a „magántőkealapos honfoglalásba”

Az a jegybanki alapítványi vagyon, amely 2015–2016-ban a kormány szerint „elvesztette közpénz jellegét” mára még tovább privatizálódott – részben a Matolcsy család közvetlen közelében működő magántőkealapokhoz. A Válasz Online gyűjtése szerint ez történt a Budapesti Metropolitan Egyetemmel, a NER kedvenc éttermeként azonosított Felix épületével, továbbá számos irodaházzal és luxusvillával.

Orbánék feltűnés nélkül privatizálták a Budapest Bankot

Megkezdte működését a Magyar Bankholding, s ennek folyományaként az állam elvesztette közvetlen befolyást a Budapest Bank felett. A Budapest Bankot (BB) az Orbán- kormány még 2015-ben vásárolta meg 700 millió dollárért – akkori árfolyamon számolva 214 milliárd forintért a kelet-európai piacról kivonuló amerikai GE Money csoporttól. Az elmúlt években a BB újra állami pénzintézetként működött tisztes, évi 10 milliárd forint feletti nyereséget produkálva, az állam, illetve a vagyongazdálkodásért felelős Mager Andrea tárca nélküli miniszter felügyeletet alatt. Ám ez helyzet megváltozott, ugyanis a kormány a sokáig lebegtetett, nyílt privatizáció helyett a bankot beolvasztotta a Magyar Bankholding Zrt.-be, amelyben az magyar állam részesedése mindössze 30,35 százalék.

Perverz privatizáció zajlik a mélyben: adjátok vissza az országunkat!

Találatok: [6]  Oldalak:   1