language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

zsarolás highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Hosszú a szocialista vádlottak padja

Egymásnak adják a kilincset, és magyarázkodnak a különböző szintű bíróságokon az MSZP volt vagy még ma is aktív politikusai

Dávid Ibolya szerint ő az áldozat

Az ítélet előtt is ártatlanságukat hangoztatták a lehallgatási ügy vádlottjai tegnap a bíróságon, szerintük a politikai megrendelésre elindított eljárásnak ők az igazi vesztesei. Szilvásy György volt titok­miniszter és társai szerint az ügyészség nem volt pártatlan.

Júniusban megkezdődhet Hagyóék pere

Még a nyári ítélkezési szünet előtt megkezdődhet Hagyó Miklós és társai „maffiapere” a Kecskeméti Törvényszéken.

Még nagyobb bajba kerülhet Wieszt János

A BRFK Gazdaságvédelmi Főosztálya úgy döntött, folytatja a nyomozást abban a zsarolási ügyben, amelyben érintett lehet a vesztegetéssel vádolt egykori XI. kerületi szocialista képviselő, Wieszt János – tudta meg lapunk.

Kis Nokia-doboz úszik Hévízi-tóban

Most, hogy megkezdődött az iratismertetés a hűtlen kezeléssel és zsarolással gyanúsított Hagyó Miklós és húsz társa ügyében, az úgynevezett BKV-perben, újabb és újabb részletek látnak napvilágot a nokiás doboz történetéről.

Gyöngyöspata: Zsarolt a fideszes képviselő?

Az LMP és a Jobbik is lemondásra szólítja fel Balázs József fideszes országgyűlési képviselőt, miután nyilvánosságra került egy titkos hangfelvétel, amely állítólag a választások előtt egy héttel született. A felvételen elhangzottak szerint a Heves megyei fideszes politikus azt mondta Gyöngyöspata jobbikos polgármesterjelöltjének, későbbi győztesének, hogy „forrás oda megy ebben a térségben, akit én jóváhagyok.”

Ítélőtáblán Hunvaldék "szabadsága"

A vádirat nem szorul sem pontosításra, sem pótlásra, ezért az ügyészség megfellebbezte a Fővárosi Bíróság végzését, amely megszüntette Gál György és Hunvald György előzetes letartóztatását – mondta lapunknak Fazekas Géza.

Tovább marad előzetesben Hagyó Miklós

A Központi Nyomozó Főügyészség indítványára a Legfőbb Ügyészség további négy hónappal, május 21-ig meghosszabbította a Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes és társai ellen folyó nyomozás határidejét – tájékoztatta lapunkat Fazekas Géza, a KNYF szóvivője.

Bővült a balliberális börtönkeret

Egyre több szocialista politikus kerül a gyanúsítottak, valamint a vádlottak közé, s bűnlajstromuk a csalástól a hűtlen kezelésen és zsaroláson át egészen a gyilkosságban való bűnsegédletig terjed. A nevek között azonban volt SZDSZ-eseket és MDF-eseket is találni.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>