language

Lapok:

Magyar Idők highlight_off

Kulcsszavak:

vesztegetés highlight_off

Magyar Idők

A jobboldali-konzervatív, vállaltan kormánypárti napilapot 2015-ben alapították. A Napi Gazdaságot 2015 áprilisában vásárolta meg Liszkay Gábor,  a Magyar Nemzet egykori főszerkesztője, aki az Orbán Viktor és Simicska Lajos közötti konfliktus miatt távozott a laptól. Még ebben évben új kormánypárti lapot gründolt, ez lett a Magyar Idők. Kiadója a Magyar Idők Kiadó Kft, felelős kiadója Liszkay Gábor. A kiadó cégben ezt követően jelentős tulajdonrészt szerzett a 2018-ban alapított Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány. A lap főszerkesztője Gajdics Ottó volt 2019 februárjáig, amikor átvette a Szabad föld főszerkesztői pozícióját. Gajdics Ottót Ballai Attila váltotta az újság főszerkesztői posztján. 2019-ben névváltozás történt, azóta a lap mára megszűnt Magyar Nemzet nevén folytatja munkáját. A korábbi Magyar Idők nyomtatott formában nem jelenik meg, honlapjuk az interneten elérhető, de tartalmai nem frissülnek.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [55]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

Metrókorrupció: külön eljárás a Siemens ügyében

A 4-es metró ügyétől elkülönített nyomozásban, többek között vesztegetés gyanúja miatt vizsgálódik a Siemens-ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda. A nyomozást sokáig az OLAF és a német hatóságok megállapodása, valamint a megmásított tanúvallomások hátráltathatták.

Újabb gyanúsítottja van az Alstom-botránynak

Újabb személyt gyanúsít vesztegetéssel a 2-es és 4-es metróvonalra 2006-ban beszerzett, francia Alstom-metrókocsik ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség. A Gyurcsány–Demszky-korszak legnagyobb korrupciós ügyének gyanúsítottai között – mint arról a PestiSrácok.hu beszámolt – továbbra sincs közszereplő.

Novemberben várható ítélet a tábornokperben

A negyedrendű vádlott védőjének perbeszédét hallgatta meg tegnap a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa az úgynevezett tábornokper megismételt elsőfokú eljárásában, amely októberben további védőbeszédekkel folytatódik. Az ügyész hét vádlottal, köztük Fapál Lászlóval, a volt Gyurcsány-kormány honvédelmi minisztériumi államtitkárával szemben letöltendő szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Megint elölről kezdhetik a titkosszolgafőnök perét

Megsemmisítette a Galambos Lajosra, a Gyurcsány-kormány titkos­szolgálati vezetőjére vesztegetés miatt első fokon kiszabott öt év szabadságvesztésről szóló ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla, és új elsőfokú eljárást rendelt el. Erre várhatóan Szegeden kerülhet majd sor a később kijelölendő időpontban.

Vádat emeltek a volt DK-s vezető ellen

Összesen 168,5 millió forintos csalás miatt emeltek vádat Kőrös Gusztáv solti cigány önkormányzati vezető, a Demokratikus Koalíció volt megyei elnökségi tagja és társai ellen. Kőrös magát államtitkárnak, illetve minisztériumi dolgozónak kiadva sikeres uniós pályázatokat ígért vállalkozóknak, cserébe a pályázatokon várható összeg egy részét kérte és kapta meg.

Egy évet kapott Jakubinyi

Lassan felgöngyölíti a magyar igaz­ságszolgáltatás Jakubinyi Róbert zűrös ügyeit. Az alapítványi botrányból ismert férfit kedden egy év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a Budai Központi Kerületi Bíróság vesztegetés bűntette miatt. Az elsőfokú ítélet szerint a titkosszolgálati kapcsolatokkal bíró vádlott külföldön akarta lejáratni Pintér Sándor belügyminisztert. Adócsalás, sikkasztás és csempészet is van még a rovásán.

Már három embert gyanúsítanak vesztegetéssel az Alstom-metrókocsik beszerzésének ügyében

A PestiSrácok.hu hírportál értesülései szerint már három embert gyanúsítanak vesztegetéssel az Alstom-metrókocsik beszerzésének ügyében, egy ellen pedig továbbra is nemzetközi elfogatóparancs van érvényben.

Botka kenőpénzéről beszélt a bíróság előtt is a vádlott

Vallomásában is megerősítette állítását F. Attila csütörtökön a Fővárosi Törvényszéken, miszerint 250 millió forint kenőpénzt adott át Botka Lászlónak és – az azóta elhunyt pécsi polgármester – Toller Lászlónak. Botka László korábban egy szűkszavú közleménytől eltekintve nem kommentálta az őt ért vádakat, a vádlott szerint viszont számos tanú van, aki „szerencsére jól emlékszik mindenre”.

Már elévült Botka László korrupciós ügye

Nem vizsgálja az ügyészség Botka László korrupciós ügyét, mivel a bűncselekmény, amivel egy vállalkozó megvádolta, néhány éve elévült. A szegedi polgármester politikai felelősségének megállapításához viszont hozzájárulhat egy másik eljárás, amit Tényi István a politikust gyanúba keverő F. Attila ellen kezdeményezett hamis tanúzás miatt.

Botka László a villa helyett a készpénzt választotta

Készpénz helyet egy balatoni villával is kifizethették volna Botka Lászlót – mondta lapunknak F. Attila, az a vállalkozó, aki állítása szerint 125 millió forint kenőpénzt fizetett ki a szocialista politikusnak egy pécsi ingatlanügyletben nyújtott segítségéért. Egy tanú megerősítette: az MSZP-s polgármester Hagyó Miklós társaságában nézett meg öt fonyódi villát, mivel azonban a felújításukra éveket kellett volna várni, Botka inkább a készpénzt választotta.
Találatok: [55]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>