language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Személyek:

Papp István (OMMF) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

”Egyetlen cég sem került le az én regnálásom alatt a nyilvántartásból”

Tanúmeghallgatásokkal folytatódott Papp István, az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnökének, valamint társainak hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás miatt indult büntetőpere pénteken a Fővárosi Törvényszéken.

Vádlottak padján az OMMF fejesei + Videó

Megkezdődött a Fővárosi Törvényszéken Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnökének és további öt korábbi vezetőjének pere. A vezetőket közokirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel gyanúsítják.

Vádlottak padján a munkavédelmi főfelügyelőség volt vezetői

Január 23-án a Fővárosi Bíróságon megkezdődik Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnöke és további öt korábbi vezetőjének pere – írja szerdai számában a Magyar Nemzet.

Vádat emelnek felügyeleti vezetők ellen?

Várhatóan még az év első felében vádemelési javaslattal megküldi a nyomozás iratait az ügyészségnek a 2008 decemberében letartóztatott Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) elnöke és Cseke Zoltán, a főfelügyelőség törvényességi és ellenőrzési főosztályvezetője ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). Úgy tudjuk, az OMMF két vezetője ellen a kezdeti hivatali visszaélés vádját hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisításra változtatták.

Előzetesben maradnak a munkavédelmi főfelügyelők

További harminc nappal meghosszabbította a bíróság az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) két vezetőjének előzetes letartóztatását, akiket még decemberben vettek őrizetbe hivatali visszaélés gyanújával.

A bizonyítékok eltüntetésétől tartanak

Kezdeményezte a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) két vezető tisztségviselőjének előzetes letartóztatásba helyezését – tájékoztatott Csécsi Soma.

Lakat alatt a „főfelügyelő”

A Nemzeti Nyomozó Iroda hivatali visszaélés miatt tegnap őrizetbe vette Papp Istvánt, az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) elnökét, valamint Cseke Zoltánt, a szervezet törvényességi és ellenőrzési főosztályának vezetőjét.
Találatok: [7]  Oldalak:   1