Lapok: |
|
Akták: |
Quaestor botrány
Quaestor-ügy: két évre ítélték Tarsoly Csabát
Két év szabadságvesztésre ítélte elsőfokon Tarsoly Csabát a Kecskeméti Törvényszék – értesült a Magyar Nemzet. A kétmilliárdos hűtlen kezelés, pénzmosás és más bűncselekmények miatt indult büntetőügy a Quaestor-ügy egyik mellékszála.
Hol a lé? – Hasznot húznak a Quaestor-bukásból
Menthetők lettek volna a Quaestor ügyfelei – írta meg március 28-i számában a Magyar Nemzet. Cikkünk második részében bemutatjuk többek között, hogy az Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke az ügyben „kreatívan értelmezte a törvényt”, illetve a Quaestor felszámolását egy jól körülhatárolható, több szálon összefonódó csoport végezheti.
Quaestor botrány
Bakó Anikó
Bognárné Redenczki Erzsébet
Hajdú László
Máhrné Kazareczki Éva
Németh Jenő
Némethné Szerdahelyi Éva
Sági Gyula
Szombati Zsigmond
Takács Judit
Tarsoly Csaba
Varga János
Windisch László
Dokumentumtár Kft.
Expert-Factor Zrt.
Jo(g)tanácsadó Kft.
Kvantál Zrt.
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Patik
Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.
R-Investment Tőkebefektető Zrt.
Varga és Társaik Gazdasági Tanácsadó Zrt.
Verseny '99 Kft.
VIN-Faktor Zrt.
Wheelers Invest Kft.
felszámolás - végelszámolás
háttér
Menthetők lettek volna a Quaestor ügyfelei
Riportsorozatunkban a Quaestor belső embereivel folytatott beszélgetések, a birtokunkba került nyomozati anyagok, levelezések és a felszámolás során született dokumentumok alapján térképezzük fel, miért kellett bedönteni a vállalatot. A csőd után százmilliárdos cégvagyon tűnt el.
Quaestor-ügy: Tarsolyra újabb vádak várhatnak
Pénzmosás, csalás, hűtlen kezelés és okirat-hamisítás miatt még nyomoznak a hatóságok · Az alapügy már bírósági szakban van
Quaestor-botrány: Érvénytelen a szakvélemény
Elherdálják a Quaestor-vagyont?
Attól tartunk, hogy elkótyavetyélik a legértékesebb Quaestor-vagyont, a Dunacity Budapest Ingatlanfejlesztő Kft. tulajdonában lévő Duna-parti földterületet, pedig becslésünk szerint a befolyó összegből kártalanítani lehetne az egykori befektetőket – nyilatkozta lapunknak a Quaestor-károsultak képviselője.
Tarsoly Csaba: Orbán Viktor a hibás
Először adott interjút a sajtónak letartóztatása után Tarsoly Csaba. A Fővárosi Főügyészség eleinte nem engedélyezte, de miután a Magyar Narancs bírósághoz fordult, beszélhetett a Quaestor előzetesben ülő egykori elnök-vezérigazgatója. Az ügyészség szerint 210 milliárd forint tűnt el, Tarsolyt 753 rendbeli, bűnszervezetben elkövetett csalással és kötvénykibocsátással vádolják. A vád szerint a Quaestor fiktív kötvényeket bocsátott ki, és az egykori vezér a cég házipénztárát is dézsmálta.
Kínos a Quaestor-lista
Kényelmetlen a hatalom számára, hogy kiderült, kik vették ki a Quaestor-cégekből az utolsó pillanatban a pénzüket, ezért igyekeznek a kifizetésekről szóló közleménnyel elterelni a figyelmet.
Másokra mutogat az MNB
Az adóhatóságra és a Nemzeti Nyomozó Irodára mutogat a jegybank, miután egyik cikkünkben Torba Tamás közgazdász felvetette, hogy a nemzeti bank és a pénzügyi felügyelet is felelős lehet a brókerbotrányokért. A szakértők szerint nem igaz, hogy nem állt rendelkezésre elég adat a csalások kiszűréséhez.
A költségvetés fizet a bankok helyett
A tervek szerint ma kerül a kormány elé az újrafogalmazott Quaestor-kártalanítási törvény. Lapunk úgy értesült, hogy az új változat jelentősen csökkentené a bankok terheit a korábbi törvényváltozathoz képest. A pénzintézetek adóalapjukból leírhatnák a pluszbefizetéseket. Így a költségvetés bevétele csökkenne, azaz közpénzből kártalanítanák a csődbe ment brókercég ügyfeleit.