A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.
A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019. február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.
A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.
Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,
hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!
2010-ben öt volt határőrt ítélt felfüggesztett börtönbüntetésre a Balassagyarmati Városi Bíróság csalás, sikkasztás és magánokirat-hamisítás miatt.
2010-ben öt volt határőrt ítélt felfüggesztett börtönbüntetésre a Balassagyarmati Városi Bíróság csalás, sikkasztás és magánokirat-hamisítás miatt. A 2007 december 31-ével megszűnt Balassagyarmati Határőr Igazgatóság volt munkatársai a vád szerint a felszámolás alatt álló határőrség vagyonához tartozó holmikat - ruhákat, bútorokat, faipari gépeket, építési anyagokat - tulajdonítottak el, és mindezt selejtezésként illetve megsemmisítésként tüntették fel a jegyzőkönyvekben. Az öt érintett határőr egyike a volt igazgató, aki ezredesi rangban szolgált, és akinek mohorai présházánál a határőrségtől származó 1500 tetőcserepet foglaltak le. Az elítéltek összesen 5 millió 258 ezer forintos kárt okozhattak. A volt határőrök fellebeztek az ítélet ellen, ám azt 2012-ben a Balassagyarmati Törvényszék jóváhagyta, így jogerőre emelkedett.
Az év végével megszűnt Balassagyarmati Határőr Igazgatóság tíz volt dolgozója ellen lopás és sikkasztás gyanúja miatt folytat nyomozást a Budapesti Katonai Ügyészség.